הרצאות מעניינות לג הפסח

מבין כל החגים שאנו, כיהודים, חוגגים, יש משהו מיוחד וקצת שונה בחג הפסח, אותו אנו חוגגים ממש רגע לפני הקיץ ובשיא האביב הקצר. חג הפסח, עבור רבים מאתנו, מסמל יציאה מעבדות לחירות בכל מיני מובנים ותחומים (אישי, תעסוקתי ועוד), שחרור, תקווה, העצמה וגם התחדשות. הדבר קורה, בין היתר, בשל סיפור יציאת מצריים המפורסם וגם תודות למזג האוויר הנעים והחמים יותר, שמגיע אחרי החורף הקר. הרצאות הן דרך מצוינת "להיכנס לאווירה" ולתת לעובדים ערך מוסף. למשל, בזמן הרמת כוסית לקראת חג הפסח, בחוגי בית מסוימים ואפילו לתלמידים ולסטודנטים שנייה לפני שיוצאים לחופשת חול המועד הארוכה.

נושאים להרצאות לקראת חג הפסח

בין אם אתם מעסיקים, מורים או אפילו אנשים פרטיים שמחפשים רעיונות להרצאות כדי לשמח אחרים ולהעשיר את הידע שלהם לפני חג הפסח או אפילו במהלכו, הנה כמה נושאים מעניינים שיכולים להתאים לכם וגם לאחרים:

  1. הרצאות שמוזכרת בהן התגברות על מכשולים. מכשולים הם חלק מהחיים שלנו וחשוב לדעת איך להתמודד איתם כשנתקלים בהם. אלה יכולים להיות מכשולים הקשורים לעבודה שלנו, מכשולים הקשורים במשפחה וביחסים עם אנשים אחרים ועוד. מכשול הוא אתגר. עם כלים נכונים, תפיסה חיובית והסתכלות שונה על מה שניצב בפנינו, אפשר להתגבר עליהם ואפילו לעשות את זה בגדול.

  2. הרצאות שיש בהן התמודדות אישית. לא מעט אנשים נאלצו באמצע החיים או בכל שלב אחר להתמודד עם אירוע מסוים, שהיווה עבורם תפנית משנה חיים. הרצאות שכאלו מאפשרות לנו, כמאזינים, להבין באופן שונה אירועים מכוננים, לתפוס את המציאות אולי בצורה חיובית ובעיקר ללמוד וגם להבין שזה קורה לכולנו ושהחיים שלנו רצופים באתגרים.

  3. הרצאות בנושא תזונה. תזונה היא חלק חשוב מאד ומרכזי בחיינו וכשזו תזונה נכונה היא יכולה להשפיע על איכות ואורך חיינו באופן משמעותי. אפשר לקבל אינספור של טיפים כיצד ליישם ביום יום תזונה נכונה, שמותאמת לנו כהלכה, אולי אפילו להוריד במשקל, לשפר את מצבנו הבריאותי ולהרגיש טוב יותר ובעיקר חיוניים וחיוביים.

  4. סיפורי חיים. אנשים רבים עוברים חיים יוצאי דופן, חיים שכוללים אירועים גדולים או קטנים, סיפורים מעניינים ועוד.
  5. הרצאות סטנד אפ, המשולבות בקטעי הומור. הומור עושה טוב לבריאות ומה טוב יותר מאשר הרצאות שצוחקים בהן בלי סוף?

דוגמאות להרצאות לקראת חג הפסח

תוהים אילו הרצאות נכנסות לאחת/או יותר מקטגוריות ונושאים אלה? אם כן, תשמחו וודאי לגלות שיש מגוון רחב מאד של הרצאות שמתאימות לרוח החג. הרצאות שמביאות איתן התחדשות, אופטימיות, תקווה וגם נקודת מבט מעניינת ושונה על החיים ועל האתגרים שעוברים בדרך. הנה דוגמא לכמה כאלו:

  1. נועם גרשוני – סיפור של אלוף: נועם גרשוני, מרצה בחסד עליון, היה בעברו טייס בחייל האוויר, שנפצע אנוש בזמן מלחמת לבנון השנייה. לאחר תהליך שיקום ארוך, שרבים מכנים אותו כ"נס רפואי", חזר נועם לחיים פעילים ואף החל להתאמן בטניס. הוא הפך לטניסאי מצליח ומוביל בנבחרת ישראל לנכים ואף זכה בשנת 2012 במדליית זהב באולימפיאדת הנכים שהתקיימה בלונדון. הרצאתו של נועם מעוררת השראה וסיפור חיים המדהים נותן כוח ולא מעט תקווה.

  2. חנוך בודין – להפוך את היתרון לחסרון: חנוך בודין, שנפצע בזמן מלחמת לבנון הראשונה, מרסיס בידו הימנית, שנקטעה כתוצאה מכך, מספר בהרצאתו, על סיפור חיים המדהים, סיפור מעורר השראה וכוח. הוא השתתף שש פעמים במשחקים הפאראלימפיים, הוא שבר שני שיאי עולם, זכה ב-2 מדליות זהב ועוד 8 מדליות אולימפיות והמשיך בדרכו הספורטיבית המצליחה.

  3. יעל ארד – אנלוגיה בין מצוינות בספורט למצוינות בעסקים: את יעל ארד כולנו מכירים. בשנת 1992 זכתה הג'ודוקא במדליה אולימפית, מה שנחשב היה כניצחון אישי וניצחון לאומי כאחד. זכייתה זו סיימה 40 שנים של בצורת והחזירה את ישראל לקדמת המפה האולימפית. בהרצאה מרתקת זו מדברת יעיל על אותו קשר הדוק שבין ספורט לעסקים ועל האופן שבו ניסיונה הספורטיבי סייע לה רבות להשתלב בעולם העסקים ואף להצליח בו לא מעט. מדובר בהרצאה מעוררת השראה, הרצאה מצחיקה ומרגשת כאחד, הרצאה שלכולנו חשוב לשמוע.

 

 

המלצות טיולים בחול
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה