כל הזכויות וההטבות שמגיעות לאנשי מילואים

משרתים במילואים? יש לכם זכויות והטבות! חיילים משוחררים רבים שרק החלו את שירות המילואים שלהם, לא מודעים לזכויות וההטבות שמגיעות להם בתור אנשי מילואים, החל מתשלום מוגדל עבור שירות מילואים ועד להנחות בפנאי, צרכנות ולימודים. כדי להודות לאנשי המילואים על שירות מילואים פעיל לאחר שירות סדיר משמעותי, ודווקא בימים בהם החיים באזרחות הם הישגים ותחרותיים מאוד – מוענקות להם הטבות ותמריצים. אז בין העבודה ללימודים לגיהוץ המדים, לפניכם כתבה שתפרט זכויות אנשי מילואים במגוון תחומים. לגזור ולשמור!

מי זכאי להטבות לאנשי מילואים?

להטבות השונות זכאים אנשי מילואים המשרתים שירות מילואים פעיל. בשירות מילואים פעיל החייל שירת לפחות 20 ימי מילואים בתקופה של 3 שנים רצופות, או מי ששירת 14 ימי שירות בתקופה של שנתיים במצטבר – מיום השחרור משירות סדיר ועד לתקופה של 3 שנים. ברוב המקרים, חיילים בליבת העשייה המבצעית כדוגמת לוחמים, עוברים בקלות את מספר ימי המילואים המזכים. אם אתם עונים על ההגדרה, ברכות! המדינה וגופים נוספים ישמחו להוקיר לכם תודה לא רק באמצעות תשלום מוגדל על ימי המילואים אלא גם בפעילות תומכת של ארגוני משרתי מילואים בשירות פעיל.

 

אילו החזרים ותגמולים מגיעים על ימי המילואים?

החזרים ותגמולים ניתנים לאנשי מילואים גם עבור כל מה שנדרש מהם כדי להגיע לשירות מילואים כדוגמת נסיעות וציוד, וגם עבור פנאי, צרכנות והנחות. תגמולים לאנשי מילואים לדוגמה הם תשלום עבור ימי המילואים, השתתפות בהוצאות נסיעות, תגמול כספי אקסטרה על ימי מילואים המשולם למי ששירת 10 ימים ומעלה בשנה חולפת. התגמול עבור יום מילואים לעובד שכיר מחושב לפי שכר הברוטו החייב בדמי ביטוח ב-3 החודשים שקדמו ל–1 בחודש שבו החל שירות המילואים, מחולק ב-90. לדוגמה, עובד שכיר שמשתכר כ-9,000 ₪ ברוטו בחודש, משתכר בסך הכול כ-27,000 בשלושה חודשים, ובחלוקה ל-90 300 – ₪ ביום. זה יהיה שכרו גם במילואים. אנשי מילואים המשרתים יותר מ-10 ימי מילואים בשנה חולפת, זכאים לתופסת של 25% עבור כל יום. בהיבט ההטבות חיילי מילואים זכאים להנחות בכרטיסים להצגות, בתי קולנוע ומוזיאונים ואף לסיוע בתשלומי דיור.

 

מועדון בהצדעה

מועדון בהצדעה הוא מועדון המונה מעל 200,000 חיילים משוחררים וחיילי מילואים, שנהנים ממגוון רחב של הטבות, והוא יוסד על ידי הקרן והאגף לחיילים משוחררים ואגף כוח אדם בצה"ל. זכאים להצטרף למועדון חיילים משוחררים בעלי תעודת "שחרור בכבוד" שהשלימו שירות של 85% לפחות וזאת למשך תקופה של 3 שנים מיום השחרור, ובעלי תעודת משרת מילואים פעיל למשך כל תקופת שירות המילואים שלהם. מדובר באחד מהמועדונים המפנקים ביותר, עם הנחות מפליגות בתחום פנאי ובילוי, נופש ותיירות וכמובן תחום הלימודים עם הנחות בשכר הלימוד, במכינות הקדם אקדמיות ובהשלמת בגרויות. כדי להצטרף למועדון יש להיכנס לאתר בהצדעה באמצעות פרטים אישיים, ולרכוש את ההטבות באמצעות כרטיס אשראי.

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2