הילדים גדלו? אל תזרקו מייד את הדברים הישנים

 

אורזים את הביתאחד הרגעים המרגשים ובוודאי גם הקשים ביותר עבור כל הורה, זה הרגע בו הילד עוזב את הבית ועובר להתגורר בדירה שכורה, דירה שהוא רכש או בכל מקום אחר. מצד אחד, ההורים גאים שהילד שלהם יוצא לדרך עצמאית, דרך משלו, מצד שני, אף הורה לא רוצה שהילד יעזוב את הבית ויתרחק ממנו. אך כשזה קורה, על ההורים להחליט מה לעשות עם כל הדברים שנשארו בחדר של הילד. אחת האופציות שעומדות לרשותם היא תרומה לנזקקים.

 

כשילדים עוזבים את הבית, לא משנה לאן, באופן טבעי הם לוקחים איתם חלק גדול מהדברים שלהם, בין אם זה ריהוט, בגדים, מוצרי אלקטרוניקה, יצירות אומנות ודברים אחרים שיכולים לעזור ולשרת אותם במקום אליו הם עוברים, וכן דברים שהם לא מוכנים לוותר עליהם. יחד עם זאת, סביר להניח שחלק מסוים מהדברים יישאר בבית של הוריהם. דברים אלו יתחלקו לקבוצות שונות.

 

קבוצה אחת תכלול דברים שהילדים צריכים ורוצים לשמור, אך מפאת סיבות שונות, הם מעדיפים להשאיר אצל ההורים. למשל, דברים שהם לא יכולים לקחת איתם כי המקום אליו הם אמורים קטן מדי בשביל להכיל אותם. לכן הם יחכו לשעה בה יעברו אל בית גדול יותר ואז הם יקחו אותם.

 

קבוצה שנייה תכלול דברים שההורים עצמם לא רוצים לזרוק, מסיבות רגשיות או אחרות. הם יעדיפו לשמור אותם תמיד. מדובר על תמונות, מחברות, יצירות אומנות של הילדים שלהם ודברים אחרים שיש להם משמעות רגשית או אחרת. אלה דברים שגם אם הילדים ירצו לקחת או לזרוק, ההורים לא יהיו מוכנים לכך.

 

קבוצה שלישית תכלול דברים שהילדים לא רוצים בהם וההורים יצטרכו להחליט מה לעשות איתם, האם לזרוק, למסור לחברים ומכרים ואולי לתרום אותם. האופציה הזאת הכי מקובלת וטובה, מסיבות שונות שמיד נציג.

למה משתלם לתרום ולא לזרוק

באופן כללי, תמיד נכון לתרום לנזקקים, לא משנה אם מדובר באוכל, בגדים או כל דבר אחר שיכול לשרת אותם. תמיד עדיף גם לתרום להם דברים שהם יכולים להשתמש בהם ולא כסף, מאחר וכך הם באמת יוכלו לעשות שימוש בדברים שהם מקבלים ואפשר להיות בטוחים שזה יילך אליהם ולא לגורמים אחרים.

 

כשהילדים עוזבים את הבית, סביר להניח שיישארו לא מעט דברים שלא יהיה בהם צורך. דברים שהילדים לא השתמשו בהם מעולם אך הם לא זרקו אותם מסיבות שונות, דברים שנשכחו עם הזמן וכשהילדים סידרו את הדברים לקראת עזיבה התגלו, או דברים שפשוט כבר אין בהם צורך מסיבה כזו או אחרת.

 

את כל הדברים הנ"ל אפשר למסור לנזקקים והם יעשו בהם שימוש כפי שהם רואים לנכון. זה עדיף מאשר לזרוק לאשפה מבלי שאיש ישתמש בהם. מה עוד שזה גם טוב מבחינה סביבתית, כך יוצרים פחות פסולת וממחזרים את השימוש באותם פריטים שונים.

איך מוצאים למי לתרום?

בעיקרון לא קשה למצוא עמותות וגורמים אחרים למסור להם את מה שרוצים למסור. יש לא מעט גורמים שישמחו לקבל אותם, חלקם אפילו ישמחו לבוא אל בית ההורים לאסוף אותם.

 

אפשר למצוא בכל ישוב עמותות שפועלות למען נזקקים, אפשר ליצור איתן קשר דרך האינטרנט או הטלפון ובמקרים מסוימים, דוגמא מסירת בגדים, אזי אפשר למצוא מקומות בהם ניתן להשאיר את הבגדים ויהיה מי שיאסוף אותם.

בכל מקרה, מי שרוצה לא יתקשה למצוא מקומות בהם ניתן למסור פריטים ישנים מסוגים שונים עבור נזקקים, וכך מישהו יוכל ליהנות מהם.

 

המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
האחים תמם עבודות איטום
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול