המלצות טיול לגלאזגו, סקוטלנד

המלצות טיול לגלאזגוגלאזגו היא העיר הגדולה בסקוטלנד ומהווה יעד עיקרי לתיירים המתעניינים במדינה ומתכננים טיול אליה – בין אם טיול זוגי, טיול משפחתי או טיול סולו. למרות גודלה, גלזגו אינה נחשבת לתיירותית ביותר מבין הערים הסקוטיות. בגלזגו חיים כ-600 אלף איש ואילו בפרברים שלה ישנם למעלה מ-2 מיליון תושבים. במהלך העשורים האחרונים התרחשו שינויים שונים בעיר ויצרו אתגר למעמד ההיסטורי שלה בתור הלב התעשייתי של סקוטלנד. מאז נעשו מאמצים שונים להפיח רוח חיים בעיר. על אף האתגרים הרבים ממנה סובלת העיר, היא מהווה את המרכז הכלכלי של סקוטלנד ומוקד כלכלה חשוב של בריטניה. המשיכו לקרוא כדי לקבל המלצות טיול לגלזגו, סקוטלנד.

גלאזגו, סקוטלנד: כיכר ג'ורג'

מלבד האתרים "הרגילים" המאפיינים עיר גדולה ותוססת באי הבריטי (תיאטראות, מוזיאונים, מסעדות, ברים, בתי קפה וחנויות נחשבות), תוכלו לאתר בה גם אתרים הייחודיים לה. אחד מהם, שמהווה גם את המרכז הרשמי שלה, הוא כיכר ג'ורג' (George Square) המוקפת בניינים מרשימים. בדומה לכיכרות עירוניות אחרות, גם כיכר ג'ורג' משמשת מקום לתהלוכות, הפגנות וגם מסיבות רחוב.

הכיכר הוקמה במאה ה-18 ונקראה על שמו של המלך ג'ורג' השלישי, כאשר אנשי העיר היו אמורים להציב פסל שלו במרכזה. שינויים גיאופוליטיים הביאו גם לשינויים בהחלטה זו (מלחמת העצמאות האמריקאית והתפרצויות שיגעון של המלך) ובסופו של דבר הוחלט שלא להציב את הפסל. במקומו הוצב במרכז הכיכר פסל לזכר סר וולטר סקוט, מבכירי המשוררים והסופרים ילידי סקוטלנד.

בית העירייה הוויקטוריאני

בסמוך לכיכר ג'ורג' תמצאו את בית העירייה, המכונה City Chambers – בניין מפואר ומרשים מהתקופה הוויקטוריאנית, שנפתח רשמית ב-1888 על ידי המלכה ויקטוריה בעצמה. למרות שעיצוב הבניין הוא ניאו קלאסי, לא נשמרו בו הקוויים הנקיים, וניתן למצוא בו גם השפעות מהרנסאנס האיטלקי ואלמנטים דקורטיביים שהיו מקובלים בבריטניה דאז.

אולם הכניסה של הבניין הוא בצורה מלבנית ארוכה המתרחב משני צדדיו למסדרונות, בצורה המזכירה צלב. בכניסה לבניין תמצאו פסיפס בצורת סמלה של העיר.

 

ארמוןKibble

הארמון המפורסם השוכן בתוך הגנים הבוטניים נחשב לאחד המבנים האהובים בעיר. המבנה הוקם על ידי המהנדס John Kibble. במקור שימש הארמון כגן חורף לקונצרטים ואירועים חשובים. המבנה שימש גם כמקום מפגש של האגודה הבריטית כאשר ביקרו בגלאזגו ב-1876. ניתן להתרשם במקום מאוסף נאה של פרחים ועצים. המקום כולל גם חלק מיוחד למבקרים הצעירים יותר.

 

Glasgow Green 

כל תושב בעיר יודע שמדובר בפארק הוותיק ביותר של גלאזגו. הפארק ממוקם במרחק הליכה מהמרכז, וסביבו תמצאו אנדרטאות כמו מזרקת קולינס וקשת מק'לנאן. יש בפארק גם גן משחקים, שבילי הליכה נוחים (גם לעגלות), אזור הפעלה ועוד. במשך השנה (ולא בימי קורונה) תוכלו ליהנות בפארק מאירועים שונים – לאומיים ובינלאומיים.

 

המבנים העתיקים של גלאזגו

כ-15 דקות הליכה מזרחית לכיכר ג'ורג', תמצאו את החלק העתיק ביותר של העיר, עם ארבעה אתרים מרתקים: בית הבישוף, הקתדראלה, מוזיאון הדתות ובית הקברות (נקרופוליס).

קתדראלת גלאזגו המרשימה נמצא ת ליד בית החולים העתיק. היא הוקמה בסוף המאה ה-6 על ידי מייסדה של העיר, הקדוש מנגו (St. Mungo), שלאחר התיישבותו במקום גם הביא אליו את תלמידיו ומעריציו. זוהי למעשה נקודת ההתחלה של העיר.

מול הקתדראלה תמצאו את בית הבישוף, הקרוי Provand's Lordship, ונחשב כבית המגורים העתיק ביותר בעיר והיחיד ששרד מימי הביניים. המבנה הוקם ב-1471 בידי הבישוף של גלאזגו כחלק מבית חולים ולאחר שנים ספורות החל לשמש כמעון הכמרים של המקום.

המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ