5 טיפים לטיולים בטבע

5 טיפים לטיולים בטבעכולנו אוהבים לצאת לטיולים, אבל לפני שמתחילים לדאוג לארוז ציוד, לדבר עם אנשים ולתכנן את מהלך העניינים, רצוי להחליט קודם כל – לאן אתם מעוניינים לטייל? המיקום בוודאי שיקבע את אופי הטיול ולכן ראוי לבצע החלטה נכונה.

 

תכננו כראוי

החלטתם היכן אתם מעוניינים לטייל? התחילו לתכנן בלהשיב על שאלות חשובות כגון: באילו ימים מדובר? כמה אנשים יצטרפו? מה עם אוכל? האם תאכלו בחוץ או תכינו אוכל מראש? והיכן המזון יאוחסן? כמה מכוניות יצאו? האם יהיה קמפינג ויש צורך באוהל ובציוד מיוחד אחד? מסלול הטיול מהו? האם יהיו עצירות?

אתם יכולים גם לבחור שלא לתכנן ולעיתים יש בכך יתרונות – בזרימה הזו המתאפשרת מחוסר התכנון, ביציאה לשטח ובתכנון ספונטני, תוך כדי טיול. כך או אחרת, היוועצו עם שאר האנשים המצטרפים אליכם לטיול בטבע וודאו כי כולם מעודכנים ברזי העניין וכי לא נותרו קצוות פתוחים ושאלות ללא מענה.

 

תהיו גם ספונטניים

המטרה ביציאה לטיול היא הנאה – וכמה שיותר, ועל כן לא צריך לתכנן כל רגע ורגע בטיול. כאשר מדובר בטיול של מספר ימים, הרי שיש זמן; תוכלו להשאיר כמה שעות חופשיות במהלכן תוכלו להסתובב, ליהנות מהמקום ואולי פשוט לא לעשות כלום ולספוג את האווירה במקום הנהדר בו בחרתם לטייל. ייתכן שתגיעו להחלטה שמציתם את המקום מהר יותר מכפי שחשבתם ושתתחילו לחפש מקומות חדשים לחקור.

יתרון בולט של טיול בארץ הוא האפשרות להכיר אנשים. אינכם חייבים להיות באינטראקציה רק עם האנשים שאתם מכירים; תוכלו גם ללמוד דברים חדשים מאנשים שאתם פוגשים בדרך – אל לכם לפסול את האפשרות הנהדרת לחוות את החיים דרך נקודת מבטם של אחרים. יצוין כי אם בחרתם לטייל משך יום אחד ויחיד, ללא ציוד רב, רצוי שתתכננו יום זה בקפידה וללא ספונטניות יתר, על מנת שתוכלו להספיק ולבצע את כל מה שאתם רוצים.

 

נהלו רשימות לתכנון מסודר יותר

רשימה מסודרת של משימות נדרשות ושל ציוד חיוני תעניק לכם ביטחון, כיוון שכך לא תצטרכו לזכור בראש את כל הפרטים החשובים של הטיול. רשימה כזו מייעלת את תהליך התכנון והאריזה של הדברים.

 

דעו מה עליכם להביא לטיול

התייעצו עם השותפים שלכם לטיול לגבי הציוד שחיוני להביא. ייתכן שתהליך של אריזה מרוכזת ומשותפת תסייע לכולם להיות יעילים יותר ותמנע אריזה מיותר של דברים זהים (אין צורך ב-3 תרסיסים דוחי יתושים). בנוסף, תהליך של אריזה משותפת תגביר את תחושות האחווה וה"ביחד" עוד לפני תחילת הטיול ואולי אף תסייע לכם להביא דברים חיוניים באמת ולהשאיר בבית את אלו שלא.

 

ודאו את תקינות הציוד

ודאו שכל הפריטים תקינים; חשוב להגיע עם אוהל תקין ולא פגום. ייתכן שתרצו להחליף את הציוד באם תגלו שהוא אינו תקין או שלם. תוכלו לבחור לשאול ציוד קיים מחברים או אולי לרכוש ציוד חדש אם אין ברירה אחרת.

 

בדקו מראש את מזג האוויר הצפוי

אנו חיים במדינה עם מזג אוויר שאינו תמיד צפוי, כאשר בימות החורף עשויים להיות גם ימים חמים ואילו בימי הקיץ אנו עשויים לחוות לילות קרירים למדי. בעיקר כאשר אנו מתכננים טיול בעונת האביב או בסתיו, רצוי להתכונן מראש לכל מזג אוויר אפשרי. על כן, דאגו שהציוד שאתם לוקחים יוכל להגן עליכם גם במזג אוויר גשום (למשל, אוהל חסין מים). וודאו שאתם לוקחים כמו מספיקה של בגדים חמים, במידה שמדובר בימים קרים; עם זאת, קחו בחשבון שלאחר הליכה ארוכה גופכם צפוי להתחמם, ועל כן הכינו גם בגדים קלילים.