מסך מחשב לגיימרים

עצות בחירת מסך מחשב לגיימריםלמה בעצם מיועד המסך החדש שלכם למחשב? אולי כדאי תחילה להבין ולהגדיר דווקא את השימוש המרכזי שאתם עושים במחשב? האם מדובר בעריכת קבצי ווידיאו ותמונות? צפייה בסרטים? אולי בגלל גיימינג? על מנת שתוכלו לבחור מסך מחשב מתאים, חשוב להבין מהם השימושים העיקריים שייעשו בו. גיימרים, למשל, מעדיפים מסך מחשב מבוסס פאנל TN, אולם לא כל מסך כזה מתאים בהכרח לשימושי גיימינג. במידה שאתם גיימרים, ניתן להניח שתחפשו מסך מהיר, שלרוב יתבסס על פאנל TN.

משתמשים מקצועיים (עורכי וידיאו, גרפיקאים, צלמים) עשויים להעדיף מסכים מבוססי IPS – פאנל המציע זוויות צפייה רחבות, אך חשוב מכך – דיוק צבעים גבוה יותר, שיאפשר תמונה המציגה צבעים כמעט מציאותיים.

 

איזה מסך כדאי לקנות למחשב ?

בימים עברו, בהם המסכים היו גדולים ומבוססי שפופרת צבע (טכנולוגיית CRT), החיבור הנפוץ במסכי טלוויזיה היה חיבור RF (לאנטנה אנלוגית) וחיבור RCA (אדום-לבן-צהוב), כאשר במסכי מחשב החיבור הנפוץ להצגת תוכן וידיאו היה VGA, שמלבד השוני שלו מחיבורים בטלוויזיה רגילה, גם סיפק למשתמשים רזולוציה גבוהה משמעותית מהרזולוציה של מסכי טלוויזיה דאז.

 

מובן שהמצב בימינו שונה לחלוטין, כאשר ישנו שוויון בין רזולוציות מסכי הטלוויזיה ומסכי המחשב. על כן, ראוי שהצרכן החכם ישאל עצמו מה עדיף לו יותר, בהסתמך על מה שבכוונתו לעשות עם המסך. ישנן מספר דרכים מקובלות בימינו להבחין בין סוגים שונים של מסכי מחשב ומסכי טלוויזיה.

 

ייחודיות טכנולוגית. בעת האחרונה, פונה כולם מסכי המחשב יותר ויותר לגיימרים. מספר גדול של יצרנים מייצרים מסכים עם עיצוב מיוחד המתאים "בול" לקהל הזה. מדובר במסך עם קצב רענון גבוה למדי של למעלה מ-60 הרץ, מה שמסייע לגיימר המצוי להגיע לביצועים גבוהים במשחקי מחשב.

 

קעירות ורוחב. מסכים אלו הם חלק מהטרנד החזק של השנים האחרונות, על-פיו מוענקת לצופה תצוגה עם תחושה קולנועית, כמו גם שדה ראייה נרחב יותר במשחקים. קעירות המסך מעניקה תחושה עוטפת שאינה קיימת במסכים שטוחים.

 

ארגונומיות ועיצוב. לקהל הגיימרים יש דרישות הנוגעות בפרטים הקטנים ביותר; על כן יצרני מסכים המיועדים לגיימינג מעצבים את מסכיהם באופן שיאפשר כיוון באמצעות מעמד מודולארי לנוחות מרבית של הצופה. בנוסף, חלק ניכר מהמסכים כוללים שקעי USB המאפשרים חיבור של מגוון מכשירים, כמו עכבר, מקלדת וטלפון לטעינה.

 

הפחתת עומס. מהפיצ'רים המרכזיים במסכים מוכווני גיימינג ניתן למנות את האפשרות להעביר לשחקן תמונה חלקה ככל שניתן. על כן, הטמיעו יצרניות כרטיסי המסך את האפשרות להעביר חלק מהעומס הגראפי מכרטיס המסך אל המסך עצמו. בנוסף, חלק מהמסכים המיועדים לגיימרים כוללים פאנל TN, על אף נחיתותם היחסית לפאנלים אחרים מבחינת דיוק צבעים, בתמורה מעניקים מהירות תגובה גבוהה יותר, שבפועל מאפשרת תמונה חלקה יותר.