מכונות קפה, פולים, קפסולות בטעמים שונים - עושים סדר בבלגאן

קפה הוא המשקה הפופולרי בעולם, ובדיוק בגלל זה רכישה של מכונות קפה נמצאת בעלייה מתמדת, בפרט בשנתיים האחרונות, בהן בילינו תקופה ארוכה בבית והשתוקקנו למשקה מעורר איכותי. אמנם מקומו של הקפה השחור המכונה קפה בוץ תמיד יהיה מקום של כבוד, אך מכונות הקפה המעוצבות שמגיעות עם קפסולות קפה בטעמים ללא ספק הופכות את חוויית השתייה למפנקת ונוחה יותר. במאמר שלפניכם נעשה סדר בבלגאן, כדי שתוכלו להחליט האם מכונת קפה היא הרכישה הבאה שלכם.

 

קפה: סוגים וטעמים שונים

היתרון העיקרי במכונת קפה הוא המגוון, העוצמות והטעמים. כיום מכונות קפה יכולות לטחון עבורנו את פולי הקפה האהובים עלינו או לחלופין ניתן להשתמש בקפסולות קפה המציעות טעמים שונים של קפה עם ארומות שונות, אפילו מארצות שונות – מקפה וניל ועד קפה קלאסי, מקפה בעל ארומה פירותית ועד לקפה שוקולד. בנוסף, כל סדרה של קפה מגיעה במגוון עוצמות,  וישנן סדרות המציעות עד 15 עוצמות שונות של קפה, כך שכל אחד יוכל למצוא את החוזק המועדף עליו ללא בעיה.

 

נתונים ויכולות של מכונות קפה

ישנם שני סוגים עיקריים של מכונות קפה: מכונה שמפיקה אספרסו בלבד, כלומר מכונה ללא מיכל חלב המחובר אליה, וכן מכונת קפה קומפלט שמפיקה קפה הפוך ועל כן היא מגיעה עם מיכל חלב מחובר. כדאי לדעת שיש אנשים שמעדיפים לרכוש מכונת קפה ללא מתקן חלב, ובמידת הצורך, לקנות מקציף חלב בנפרד. זה אמנם חוסך בכסף, אך אם אתם אוהבים קפה הפוך איכותי ורוצים לייעל את ההכנה – כמובן שעדיף להשקיע מעט יותר וליהנות ממכונה קומפלט. מכונות הקפה עשויות לרוב מפלסטיק קשיח איכותי, ויש כאלה שמעורבות עם קצת זכוכית. ככל שמדובר במכונת קפה ביתית סטנדרטית, היא קלה להפעלה וידידותית למשתמש. מכונות קפה בולטות בשוק הישראלי הן נספרסו, אספרסו קלאב, לוואצה ומכונת קפה וורו-קפה. המחיר של מכונת קפה ללא מתקן חלב נע בטווח של 400-800 ₪, ועבור מכונת קפה עם מתקן חלב המחיר נע בטווח של 800-1,500 ₪ למכונות סטנדרטיות.

 

המלצה על קפסולות

שרוול קפסולות מגיע עם 10-12 יחידות, כשכולן באותו הטעם והעוצמה. אם תחליטו לרכוש את הקפסולות ישירות מן החברה ממנה קניתם את מכונת הקפה, ובתנאי שהיא כמובן מייצרת קפסולות בעצמה, בדרך כלל ניתן לרכוש תערובת של טעמים ועוצמות. ישנן קפסולות נפוצות ומומלצות, אותן גם ניתן למצוא בסופרים ובמכולות במחיר שנע בין 15-20 ₪ לשרוול. בין הקפסולות הנפוצות הן קפסולות של סטארבאקס, קפה עלית, קפה ג'ייקובס וקפה לור. אם מתחשק לכם קפסולות של קפה בוטיק בסטנדרט גבוה, אז תוכלו למצוא אותן אצל המשווקות של מכונות הקפה – נספרסו ואספרסו קלאב. מחיר שרוול יהיה מעט יותר יקר, לרוב בין 20-23 ₪, אך ניתן לעשות תוכניות רכישה ולהזמין כמות גדולה מראש ולשלם פחות עבור כל שרוול.

 

רגע לפני שקונים – מספר טיפים לרכישה

  • אחריות – תקלות במכונת הקפה הן דבר שיכול להתרחש, בפרט אם אתם משתמשים במכונה בתדירות גבוהה. מומלץ לוודא שהמכונה מגיעה עם אחריות לתקופה ארוכה ככל הניתן.

  • התאמה של הקפסולות למכונה – חשוב לדעת: חלק ממכונות הקפה לא מקבלות אליהן קפסולות שלא מתוצרתן. כלומר, האפשרות היחידה תהיה להשתמש בקפסולות המיוצרות על ידי החברה היצרנית. המשמעות היא פחות גמישות ברכישת קפסולות כיוון שתמיד יהיה צורך להזמין מראש כמות, ומחירי קפסולות שהם כאמור מעט יותר יקרים. מכונות הקפה של אספרסו קלאב, לדוגמה, מקבלות אליהן קפסולות של אספרסו קלאב בלבד.

  • גודל מיכל החלב – חלק ממכונות הקפה מגיעות עם מיכל חלב קטן, המספיק לכוס קפה אחת או שתיים, וחלק עם מיכל קפה גדול שיכול להספיק לקפה הפוך עבור קבוצה של 5 אנשים ויותר.

  • תחזוקת המכונה – כדי לשמור על המכונה שלכם ולוודא שהיא מספקת לכם קפה איכותי, בדקו מראש מהי התחזוקה שתידרש מכם, כולל סילוק אבנית.

 

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה