רוצים לקנות נדלן בחול - בידקו את כל הפרטים הקטנים

רכישת נדלן בחוללא כל יום אנו רוצים או רצים לקנות נדל"ן, אולם כאשר אנו כבר מתעניינים בעניין ובוחרים לעשות זאת, רצוי לוודא ולבדוק את כל הפרטים הקטנים. המשיכו לקרוא על מנת להבין עקרונות בסיסיים ברכישת נדל"ן בחו"ל.

 

דרשו לראות את חוזה השכירות. האם מדובר בחוזה לטווח ארוך? יש לראות את החוזה טרם הקנייה, להיפגש עם הבעלים במפגש אישי ולהוציא מידע חשוב. שאלו את השוכרים הקיימים האם הם מעוניינים להמשיך לשכור את הדירה; בדקו מהו שכר הדירה שהם משלמים והצליבו מידע זה עם המידע שקיבלתם מסוכנות ההשקעות.

 

זרים אינם מכירים את מחיר השוק המקומי

הרבה פעמים מוכרים לאנשים זרים דירות במחיר גבוה ממחיר השוק, מתוך מחשבה שהם לא יודע את המחיר האמיתי. יש לברר את מחיר השוק האמיתי ולדעת באילו מחירים נכסים אלו נמכרים. יש לבדוק כמה בתים באמת נמכרו באזור המדובר. במידה שמספר הבתים למכירה גדול ממספר הבתים שנמכרו בפועל, ייתכן שמדובר באזור שאינו כה מבוקש על-ידי המקומיים ומשמעות הדבר היא שיהיה קשה להשכיר את הדירה וקשה גם למכור את הדירה.

 

הכירו היטב את הנכס המדובר בעזרת בדיקה באתריי אינטרנט מקומיים להשוואת נדל"ן. על-מנת להשוות נכסים, יש להבין באיזו שכונה נמצא הנכס, מצב הבית וגודלו, מספר חדרים שינה, גודל מגרש, שנת בניית הבית ועוד. לעתים בדיקה אינטרנטית תספיק, אך לעתים יש צורך לנסוע לאזור המדובר ולבדוק עם סוכני נדל"ן שונים את המחיר של בתים דומים לאלו שאתם מעוניינים לקנות.

 

האמינות של סוכן השקעות או חברת השקעות

בררו לעומק מיהם סוכן ההשקעות או חברת ההשקעות הקשורים בנכס הנדל"ן בו אתם מעוניינים. וודאו כי מדובר באנשים ישרים. אל תמסרו את כספכם לאף אחד, עד אשר אתם בטוחים לחלוטין כי העסקה שקופה לחלוטין וכי אתם מבינים את התשובות לשאלות שלכם, כמו גם את המסמכים והחוזים השונים. שוחחו עם לקוחות שעבדו עם אותה סוכנות וקבלו חוות דעת עליה. כדאי להכיר את הבעלים מקרוב, שכן סוכני עשויים למסור לכם מידע כוזב או חלקי ולטעון מאוחר יותר שהם לא ידעו כי סילפו פרטים חשובים בעסקה.

 

הקליטו שיחות

הקלטת שיחה המנוהלת עם חברת הנדל"ן היא עניין חוקי לחלוטין. זכרו כי מדובר כאן בכסף שלכם וחבל שאי-נעימות תעמיד אותו בסכנה. עדיף שתהיה בידכם הוכחה בצורה של הקלטת שיחה, לכל מקרה שלא יהיה – הקלטה של ההבטחות שנתנו לכם במעמד הבדיקה והרכישה. אין חובת הודעה על הקלטת השיחה.

 

כללו כל דבר קטן כגדול בחוזה רכישת הנכס

הכל צריך להיות כתוב בחוזה – כל דבר שהוצג או הובטח בפגישות, מבלי להחסיר דבר.

 

הגורמים החתומים על ההסכם

וודאו שאתם יודעים ומבינים עם מי אתם חותמים על ההסכם. מי שחתום על ההסכם אמור להיות האחראי הישיר על בעיות אפשריות בעתיד ועל כן יש לדעת היכן נמצא מקום מושבו. מצב בו תיאלצו לתבוע גורם היושב בחו"ל יעמיד מולכם אתגרים לא רצויים, עד כמעט בלתי אפשריים. בנוסף, תביעה בחו"ל תהיה בעלת עלות גבוהה מאוד. על כן כדאי לחתום על הסכם עם חברה או אדם השוהים בישראל.

 

לעתים קרובות, החברה העוסקת בנדל"ן היא חברה בחו"ל. בנוסף, רצוי לעבוד עם חברה ותיקה בתחום, שכן אלו לא ייסגרו בקלות ויישארו גם בטווח הארוך. שוחחו עם שני משקיעים (לפחות) שעבדו עם החברה שנתיים לפחות. פגשו את המשקיעים פנים מול פנים ונסו להשיג מידע חשוב. כך תוכלו גם ללמוד האם המידע אמיתי.

המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר