אטרקציות בטבריה

אטרקציות בטבריהטבריה, עיר עתיקת יומין בצפון הארץ, ממוקמת בגליל התחתון, למרגלות ימת הכינרת. היא מתפרסת על החוף המערבי של הכינרת והנופים ממנה נחשבים ליפים ביותר ומעניקים שקט, הנאה והשראה. טבריה היא עיר המלווה בהיסטוריה עשירה של נצרות ויהדות ומהווה אתר עלייה לרגל עבור מיליונים ברחבי העולם, כמו גם עיר תיירותית לתושבי הארץ. עקב מיקומה על הכינרת ובדרך למחוזות הצפון הרחוקים יותר, רבים לא רק עוברים דרכה, אלא גם נשארים לטייל בה ומתפעמים מהיופי האצור בא.

 

העיר טבריה דווקא?

העיר טבריה ניצבת על חופה המערבי של הכינרת, והיא למעשה העיר היחידה שממוקמת באזור זה. העיר נחשבת לאחת מהערים הקדושות בארץ – ארבעה בסך הכל – לצידן של חברון, צפת וירושלים. לעיר יש עבר ארוך, המהווה חלק חשוב בהיסטוריה של ארץ ישראל. טבריה מלווה בהיסטוריה נוצרית, שהרי ישוע פעל רבות בעיר. בעיר יש כנסיות עתיקות רבות המתקיימות אלפי שנים.

 

אטרקציות בטבריה – יש המלצות?

עקב היותה עיר תיירותית למדי ובעלת היסטוריה מרשימה בתחומי הנצרות והיהדות, גם סביבת העיר מהווה מקום פופולארי לביקורים של תיירי חוץ ופנים. העיר עתירת בניינים היסטוריים, נקודות עניין ארכיאולוגיות נדירות ואקלים נוח יחסית. טבריה מציעה אטרקציות רבות המתאפיינות בשלווה, הרוגע והאלגנטיות של העיר. מספר רב של אטרקציות, כגון מלונות, עיסויים, ספא, מעיינות חמים, חופי הכינרת, מסעדות יוקרה, שייט בכינרת, בריכות, אולמות אירועים ועוד – אלו רק חלק מהאטרקציות שהמקום מציע.

 

נו, עוד לא השתכנעתם?!

תשמעו, מדובר כאן בעסקה שלא מוצאים בכל מקום: מרחק של 90 דקות נסיעה מאזור גוש דן, על גבעה ממערב לימת הכינרת, מחכה לכם אחת העיר האטרקטיביות, שלאט-לאט מתחילה לחזור לעניינים, לאחר מספר עשורים של שקיעה.

אנו מדברים על טבריה, עליה – ולא על עיר אחרת, כבירת הנופש של צפון ישראל. טבריה – עיר השופעת בתי מלון, צימרים ואכסניות בטווח רחב של מחירים, עם קרבה רבה לשפת הכינרת ומגוון אטרקציות מרתקות לתיירי חוץ ולתיירי פנים – בין אם צליינים נוצרים המעוניינים להתחקות אחר מסע חייו ומעשיו של ישוע, ובין אם מאמינים יהודים שכל מה שהם רוצים הוא להשתטח על קברי צדיקים ולהתפלל לבריאות טובה, זיווג מעולה ופרנסה מספקת. יש גם זוגות קשישים מהארץ ומהעולם שמגיעים כדי ליהנות מהמרחצאות. גם חובבי ספורט מים מנצלים את מימיה הרגועים של הכינרת כדי ליהנות.

 

רשימה של אטרקציות נבחרות בטבריה

לא נרצה לסיים את המאמר מבלי שנכלול רשימה קצרה של אטרקציות בעיר הכינרת הנפלאה הזו:

מוזיאון דונה גרציה. מלון שהוא גם מוזיאון במרכז העיר, הכולל תיעוד סיפורה של דונה גרציה, המנהיגה היהודיה שתרמה רבות לפיתוח הישוב היהודי בימיה; סיפור מרתק שרצוי להכיר מקרוב.

 

"חמי טבריה" – עיסוי ורחצה. מעיינות אלו נתברכו בשילוב בלתי מנוצח של מים חמים ומינראלים לטיפול בבעיות גופניות שונות, וכן להרפיה ולמרגוע. לכו ותיהנו מבריכות מרפא, ,חדר כושר, סאונה, כיסוי וארוחת איכות.

 

מודד מפלס הכינרת. מיצג אמנות שימושית, מזרקה ומודד מפלס הכינרת המתבסס על מערכת טכנולוגית מתקדמת.

 

המלון הסקוטי. מלון בוטיק קסום בקרבת שפת הכינרת שהוקם במאה 19 כבית חולים של הכנסייה הסקוטית. במקום מרכז מבקרים עם תצוגת בית החולים הכוללת פריטים היסטוריים מרתקים שלא ניתן למצוא באף מקום אחר (אולי אפילו לא במוזיאון הבריטי).

 

אנו בטוחים עכשיו שהשתכנעתם

טבריה, אם תרצו או לא תרצו, אינה מסתכמת ב"אבא גנוב 1, 2, 3...". מדובר בעיר עם נשמה, שעל אף שנשכחה בעשורים האחרונים, הרי שהיא כעת חוזרת לתודעה הישראלית והעולמית – ביתר שאת.

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
תכשיטים נגד עין הרע