המלצות טיול - ורשה, פולין

ורשה פוליןורשה, בירת פולין והעיר הגדולה בה, היתה טרם מלחמת העולם השנייה בין הערים הנחשבות ביותר בקרב ערי אירופה, אולם במהלך המלחמה נהרסה כמעט כליל. בסוף המלחמה החלו התושבים לשקמה, אולם במסגרת ביקור בעיר, ניתן עדיין להבחין בצלקות שנותרו בה מהימים האיומים ההם.

בירות התרבות והחינוך של אירופה

כיום נחשבת העיר כבירה אירופאית של תרבות וחינוך. היא כוללת את האקדמיה למדע, מוזיאונים, תיאטראות ו-13 מוסדות אקדמיים חשובים. יש בה מופעי תרבות משמעותיים, כולל אופרות, קונצרטים ועוד. מדי שנה, תיירים רבים פוקדים את ורשה ונהנים מהאירועים הרבים המתקיימים בה, כמו גם ביקורי מוזיאונים וחוויות קניות.

מורשת יהודית

ביקור בורשה יכול לכלול מספר גדול של אתרים יהודיים, כגון בית הקברות היהודי וגטו ורשה, מוזיאון מרד גטו ורשה, בתי כנסת. תוכל בנוסף לבקר במוזיאונים הפעילים בעיר, כולל מוזיאון שופן, מוזיאון קופרניקוס, מוזיאון מארי קירי ואחרים. גם פארק פרסקי ופארק וילאנוב המרשימים בהחלט שווים ביקור.

 

טיול שורשים ישראלי

ורשה היא יעד פופולארי בקרב ישראלים רבים המגיעים אליה במסגרת טיול שורשים. עם זאת, ורשה כיום היא שונה בתכלית מן התווית האפרורית שהוצמדה אליה. זוהי עיר תוססת, בעלת ארכיטקטורה עשירה וחיי לילה סוערים; ניתן למצוא בה פארקים מרשימים ירוקים, תרבות מרתקת, מוזיאונים  מעניינים ואפילו מטבח מעולה.

 

ההיסטוריה מוטמעת בכל מקום

בטיול בוורשה ניתן לחוש בהיסטוריה מכל פינה. בין הסמטאות הצרות לבין הכיכרות המרשימות, נתקים במבנים אדריכליים רבים ויפים. רוב המבנים שוחזרו בדיוק רב לאחר שנהרסו בהפצצות מלחמת העולם השנייה והם בעלי עיצוב מרשים. מוזיאונים  רבים הממוקמים ברחבי יעניינו כל אחד, ואפשר ללמוד באמצעותם על תולדות המדינה באופן המוכר פחות לתייר הישראלי המצוי.

 

עיר ססגונית ומרתקת

בניגוד למה שרבים חושבים, הוא עיר ססגונית עם מבחר של מקומות בילוי, כגון פאבים מעוצבים מודרניים, מועדוני ריקוד עכשוויים, מופעי ג'אז, תיאטראות, אופרה ומוסיקה קלאסית וגם בתי קזינו.

אנשיה של ורשה מעריכים כיאות את הפריחה התרבותית של עירם ומודעים לכך שמתקיימת תחרות עזה בינה לבין אחיותיה למדינה: קראקוב היפה ודגאנסק עם חוף הים המפעים. עיר הבירה מתגאה בעושר תרבותי בועט – קונבנציונאלי ואוונגארדי. ניתן לומר שמגמת ההתחדשות על העיר החלה עם תום מלחמת העולם השנייה, ובעיקר לאחר נפילת הקומוניזם בפולין ב-1989.

 

ורשה כאבן שואבת לצעירים ולאמנים

צעירים רבים ממשיכים לנהור לאוניברסיטת ורשה, בעוד שאמנים רבים החלו מתגוררים בה, מה שמאיץ את פריחת הסצנה התרבותית: אומנות, מוזיאונים, מוסיקה, אומנות רחוב, פסטיבלים, מועדים וברים, מסעדות. שרידי המזרח הקומוניסטי והמערביות ההולכת וגדלה יוצרות מתח מורגש בהחלט ברחובות העיר, מה שהופך את הביקור בה לכה מרתק.

 

חלקכם עשויים להיות מופתעים, אולם אף מהבחינה הקולינארית יש לעיר ורשה במה להתגאות, עם מספר לא מבוטל של מסעדות אותנטיות המגישות מטעמים מקומיים מסורתיים ומשביעים שיעניקו תמורה מלאה ונהדרת לכספכם היקר.

 

גם בענייני קניות ורשה לא תאכזב אתכם: העיר משובצת בקניונים מפוארים, בזארים, שווקים, בוטיקים ייחודיים וחנויות אינספור -  רובם ככולם מציעים סחורה זולה ביחס למדינות אחרות ביבשת אירופה.

 

היכן בוורשה כדאי לטייל?

לפניכם מספר אתרים מרכזיים שלא כדאי לכם לפספס:

  • הטירה המלכותית
  • בסיליקת ג'ון המטביל
  • כנסיית Our Lady of Grace
  • רובע פראגה
  • הדרך המלכותית
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ