טיול לטורינו, איטליה

טיול לטורינו, איטליהטורינו נמצאת שעת נסיעה בודדת מאחד מאזוריהם המקסימים של הרי האלפים האיטלקיים, הרים מושלגים, אתרי סקי, נחלים, מנהרות, גשרים ומסלול טיול רבים. אם זכיתם למצוא טיסה זולה לעיר טורינו – אשריכם!

 

העיר טורינו שבאיטליה היא הרביעית בגודלה בארץ המגף. טורינו היא מרכז כלכלי בעל חשיבות רבה, עם היקף כלכלי מרשים למדי, מיד לאחר רומא ומילאנו. טורינו שבצפון מערב איטליה אינה משמשת כמרכז תעשייתי בלבד, אלא אף כמרכז תרבותי ועסקי.

 

טורינו שוכנת על גדתו המערבית של נהר פו ומוקפת במורדות הרי האלפים האיטלקיים – מה שהופך את העיר לאטרקטיבית בקרב חובבי סקי. העיר מציעה שפע אטרקציות בילויים, תרבות שופעת בתיאטרון ומוסיקה, מסעדות מכאן ועד ההודעה החדשה ועל-פי מסורת המטבח האיטלקי חסר הפשרות ומבחר גדול של חנויות לחוויית שופינג בלתי נשכח.

 

מזג האוויר בטורינו משתנה על-פי עונות השנה; בעוד שהחורף קר וערפילי, הרי שימי הקיץ מאופיינים בחום ובלחות. חודש ינואר הוא לרוב החודש הקר ביותר, בעוד שחודש יולי הוא החם ביותר.

 

מדי שנה מתקיימים בעיר אירועים מיוחדים, שהבולט שבהם הוא אירוע התיאטרון והמוסיקה, Sere d'Estate, המתקיים בחודש יולי. נוסף על כך, ישנו פסטיבל מוסיקה נהדר הנערך בחודש ספטמבר, במהלך נערכים מופעים שונים ברחבי העיר כולה. מגיעים לעיר טורינו עם ילדים? כולכם תיהנו המיוחד בפסטיבל השוקולד המתקיים מדי שנה בתאריכים ה-11-2 במרץ.

 

מה כדאי לראות בטורינו?

כיכר סן קרלו. זוהי הכיכר היפה והמרשימה ביותר של העיר, שנבנתה במאה ה-17. פסל עמנואל פיליברטו הרכוב על סוס מוצב באמצע הכיכר, כמו גם שתי כנסיות יפות בהן שווה לבקר אם כבר הגעתם עד הלום: כנסיית סן קרלו וכנסיית סנטה קריסטינה.

 

קתדראלת סן ג'יאובני. צפונית לכיכר סן קרלו תמצאו כנסיה גדולה שהוקמה בימי הרנסנס. האטרקציה המשמעותית בכנסייה היא התכריכים שבה, שעל-פי אמונת הנוצרים השתייכו לישו. תכריכים מקוריים אינם מוצגים למבקרים, כך שעליהם להסתפק בתצוגה של צילומים והעתקים.

 

כיכר קסטלו. הכיכר שוכנת במרכז העיר ממש. במרכזה שוכן מבנה מעניין הקרוי Palazzo Madama (ארמון הגברת הראשונה); יש בו שילוב מיוחד של סגנונות אדריכליים מתקופות שונות – האימפריה הרומית, ימי הביניים ותקופת הבארוק. במבנה תמצאו מוזיאון לאמנות עתיקה בו תחזו בתבליטים גותיים.

 

מולה אנטונליאנה. זהו מבנה שבמקורו אמור היה לשמש כבית כנסת, אולם שימש לבסוף כמבנה ציבורי בו שוכן כיום מוזיאון הקולנוע. המבנה מסמל את העיר טורינו ומופיע על מטבע האירו. זהו המבנה הגבוה בעיר, ממנו ניתן להשקיף מתצפית מרהיבה אל כל חלקי העיר.

 

מוזיאון הקולנוע. מוזיאון המוקדש כולו לקולנוע ומהחשובים בעולם מוזיאוני הקולנוע. המבקרים ללא ספק ייהנו מחוויה בלתי נשכחת. הביקור במוזיאון מתאים לכל המשפחה, אולם רצוי לזכור שההתייחסות בו בולטת משמעותית לטובת הקולנוע האיטלקי ביחס לקולנוע ההוליוודי, המוכר לרובינו. המוזיאון מחולק לכמה אגפים, כאשר כל אגף מתמקד בנושא אחר.

 

המוזיאון המצרי. במוזיאון זה תמצאו אוסף עצום המכיל פריטים מצריים שנרכשו בתחילת המאה ה-19 מידיים מצריות, שכן בימים אלו נחשבו פריטים אלו כעבודת אלילים האסורה על-פי האסלאם. מומלץ ביותר להגיע למוזיאון – שלא לומר ביקור חובה למי שכבר נמצא בעיר, ובעיקר עבור חובבי אומנות והיסטוריה. במוזיאון המצרי תמצאו גם גלריה ובה אוסף אמנות עשיר עם יצירות מעשה ידיהם של אמנים איטלקיים.

 

מוזיאון המכוניות העתיקות. מוזיאון מופלא זה מארח בו אוסף של יותר מ-170 מכונית. בנוסף, ביקור במוזיאון יאפשר לכם להציץ אל תוך ההיסטוריה המרתקת של התפתחות המכוניות במשך ההיסטוריה. המוזיאון נחשב למוביל בתחום מוזיאוני המכוניות בעולם.

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה