מטיילים בטבע עם הילדים - אסור לשכוח

טיולים בטבע הם הדרך הטובה ביותר להתנתק מהיום-יום האינטנסיבי ולחבר את כל בני המשפחה יחד לחוויה משותפת. ילדים כיום הופכים לעצמאיים בגיל צעיר מאוד, ומתנהלים ללא הוריהם במשך שעות רבות במהלך היממה. היכולת לטייל איתם באוויר הפתוח ולחוות את האווירה הקסומה של ישראל, בלי שום פילטרים של אפליקציה בסלולרי, מייצרת נדבך נוסף לקשר המשפחתי שאף שיחת טלפון או הודעה בוואטסאפ תוכל להחליף.

 

איך מתכננים טיול בטבע עם ילדים?

חשוב להבין שעל מנת לטייל עם הילדים שלכם בשטח, אתם חייבים לבצע תכנון מוקדם ולחשוב על הטיול מכל היבטיו. במידה ואתם מעוניינים להפוך את החוויה לזיכרון נעים שילווה את ילדיכם לאורך חייהם גם כאנשים בוגרים, מומלץ שתקשיבו לצרכים הייחודיים שלהם כאנשים צעירים, ותדעו לתת מענה מיידי לעניינים בלתי צפויים שעלולים לצוץ. הנה כמה טיפים להתארגנות נכונה:

  1. בחרו מראש מסלול שמתאים לילדים הספציפיים שלכם - טיול עם בני עשרה לא דומה לטיול עם ילדים בני שנה וחצי שזה עתה למדו ללכת. בחרו מסלולים נוחים וקלים, או מאתגרים יותר- בהתאם ליכולת הפיזית של המשתתפים ומתוך התחשבות באופי שלהם.
  2. קחו בחשבון את מזג האוויר - טיול בגשם כדי לראות כלניות יכול בהחלט להיות נחמד, אם מדובר בילדים בגיל גן או בית הספר. אבל לטייל עם תינוק בעגלה שנרטבת, זה כבר לא רק מעצבן, אלא עלול להוות סכנה בריאותית של ממש לקטנטן. הלבישו את הילדים בהתאם לעונות השנה והכניסו לתיק גם בגדים להחלפה, ואת כל האביזרים הנדרשים לטיפול בילד במהלך היום כמו חיתולים, משחת החתלה, תחליף חלב ומוצצים. בסתיו ובחורף מזג האוויר הישראלי הופך לבלתי צפוי, וגם אם יצאתם מהבית כשבחוץ היה חם מאוד - ייתכן ובתוך כמה שעות תשמחו ללבוש את העליונית המחממת שהשכלתם להניח מבעוד מועד בתיק. נצלו את מזג האוויר על מנת ליהנות מתופעות טבע שלא רואים כל יום כמו לדוגמה שלג, ונסו מלכתחילה לתכנן טיולים שיכללו ביקור באטרקציות טבעיות כאלה, למשל ביקור בחרמון שבו ניתן להרגיש את השלג מקרוב, בעונה המתאימה.
  3. נסו להקנות ערך מוסף לטיול - ייתכן שתבחרו לטייל במקומות בעלי חשיבות היסטורית שכדאי לספר עליהם לילדים- למדו מעט על יעד הטיול והעניקו לילדיכם יידע ועניין מיוחד לזמן השהייה שלהם שם. הכרה בסיסית של הפרחים והצמחים הגדלים באותה העת באזור שבו תטיילו תסייע אף היא, כשילדכם הקטן יצביע על פרח צבעוני וישאל לשמו, ואתם תוכלו לענות לו את התשובה הנכונה מתוך הידע שצברתם על המקום.
  4. אל תופתעו אם הילד פשוט יסרב לשתף פעולה - ילדים צעירים ממש, גם אם הם פעלתניים ונדמה לכם שיוכלו בקלות לסיים את מסלול ההליכה שייעדתם להם - עלולים שלא להתחבר לחוויה בזמן אמת ולהשתולל מרוב תסכול בדרך. הכינו מראש את כל מה שיסייע בשעת צרה כמו בובות אהובות, חידונים שניתן להתחרות בהם בעל פה וגם כמה חטיפים טעימים - אתם לא חייבים לחנך לתזונה נכונה דווקא בטיול עם הקטנים.

 

אסור לשכוח - ילדים נוטים להיות חולים דווקא בזמן הכי פחות נוח, ולא מעט פעוטות העלו חום דווקא באמצע טיול עם ההורים שלהם. החזיקו בתיק שתיקחו עמכם קופסה עם מוצרים לעזרה רפואית ראשונה, וגם סירופ לשיכוך כאבים שתוכלו להשתמש בו במקרה של ילדון שלא ירגיש טוב פתאום.

 

המפתח להצלחתו של כל טיול הוא הכנת רשימה מסודרת של דברים שיש לקנות או להכין - הכינו רשימה כזאת שתכלול בתוכה כל אחד ואחד מהמטיילים ואת הדברים שיכולים להפוך את הטיול לנעים יותר עבורו.

 

עלה בתאריך 24.10.17

 

 המלצות לטיולים נוספים בארץ, לחצו כאן >>>

המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
האחים תמם עבודות איטום
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ