יום הולדת של הילד מתקרב? הנה כל העצות להכנת יום הולדת מושלם

האמרה סוף מעשה במחשה תחילה נכונה מאוד בהקשרים רבים ובכללם- הכנת יום הולדת. הכנה יסודית, מבעוד מועד, חשובה מאין כמוה. לא אחת מתברר, כי היא מהווה תנאי הכרחי למניעת מפח נפש מהילד או הילדה.

 

מלת המפתח בתפיסת יום ההולדת ובהכנות לקראתו היא- שיתוף. שתפו את ילדכם במחשבה, בתכנון, בפרטים הטכניים ואפילו בעלויות, אם הוא גדול מספיק להבין את המשמעות הכספית של כל אחד ממרכיבי אירוע יום ההולדת- מסיבה, טיול, מתנה יקרה ועוד.

 

הכנה יסודית מתחילה מהשאלה היסודית איזה סוג של אירוע- אם בכלל- הילד רוצה ביום ההולדת: האם הוא רוצה מסיבה (גדולה או מצומצמת, במסעדה, בבית, באולם, בחיק הטבע). אופי וסוג האירוע עשוי להכתיב את מיקומה: כאשר מדובר, לדוגמה, במסיבת בת מצווה רבת משתתפים, טבעי לבחור באולם או בגן אירועים שיוכלו להכיל את המוזמנים.

 

יום הולדת הוא היום שבו באופן טבעי ומתבקש מופנית תשומת הלב אל הילד. הוא עולה על ראש השמחה. חשוב לאפשר לו לממש, ככל שניתן, את חופש הבחירה שלו במתכונת האירוע ובתכניו. לדוגמה: לגיטימי שילד ירצה מתנה שעלותה נאמדת בסכום גבוה, אבל לא פחות לגיטימי שאתם, הוריו, תגידו לו שעליו לבחור בין מתנה לבין מסיבה, אם לא ניתן לממן את השניים. חשוב שילד יידע כי לכל בחירה יש מחיר.

 

הנחת המוצא לתכנון מוקפד של יום הולדת היא שילדים מאבדים עניין מהר ומשתעממים כאשר אם מאבדים עניין. לכן חשוב ומומלץ לשלב במסיבת יום ההולדת הפעלה המתאימה לגיל הילדים ובעיקר שמי שמעביר אותה מומחה בתחום, יודע ללכוד את תשומת הלב של הילדים, לעורר בהם קשב, לספק להם עניין, לגרום להם הנאה, לאפשר להם לעבור חוויה. זה לא דבר של מה בכך.

 

 

מזון לילדים הוא אוכל טעים

אוכל שילדים אוהבים אינו בהכרח יקר. ילדים אוהבים אוכל פשוט, בסיסי. בהנחה שהמסיבה נערכת במתכונת של הפעלה- אפשר בהחלט להכין את האוכל במתכונת הגשה עצמית, דוכן שבו יוצע האוכל וילדים יוכלו לגשת ולאכול במשך על המסיבה. ילדים אוהבים לזוז, להיות בתנועה. חשוב שהמסיבה תיערך במרחב המאפשר חופש תנועה, עדיף, כמובן, במקום פתוח: שפת ים, חורשה, מדשאה, מתחם צימרים ועוד.

 

יום הולדת מושלם, או לכל הפחות בשאיפה לשלמות, הוא יום הולדת שבו מפיקים את המרב והמיטב מכל המרכיבים והשיקולים של אירוע יום ההולדת, לרבות עמידה במסגרת התקציב. ילדים יודעים הכי טוב מה הם רוצים ומה מתאים לכם, לכן כל תכנון של יום הולדת של מי מילדיכם נכון שיתחיל משאלה מה הוא רוצה ומעדיף, ולאחר מכן לתרגם את הרצון וההעדפה לתכנית פעולה, לפרטים טכניים, לשאלות של מקום, זמן, כמות מוזמנים, שימוש בעזרים נדרשים כגון תאורה, מוזיקה, הופעת מפעיל/ליצן/קוסם ועוד.