7 טיפים לבחירת ריהוט גן

השטח החיצוני של הבית הינו חלק מרכזי המשמש לאירוח, הנאה ורוגע, במיוחד ככל שמזג האוויר מתחמם והשהייה בחוץ הופכת לנעימה יותר. על כן כדאי לבחור בריהוט גן יפה ואיכותי המתאים לצרכי המשתמשים וממלא את שטח הגינה או המרפסת במראה עשיר ומיוחד. במאמר זה ליקטנו עבורכם שבעה טיפים לבחירת ריהוט הגן המושלם עבורכם.


נוחות

למרות שאינו משמש את בני המשפחה באותה תדירות כמו ריהוט הבית, עליו להיות נוח ולאפשר למשתמשים בו לשבת בנוחות במשך זמן ארוך. חשוב לוודא כי הריהוט רחב מספיק להכיל בנוחות מספר אנשים, שאינו נמוך מדי ומאפשר ישיבה וקימה קלה, אינו עמוק מדי לישיבה ועוד.


חומר

ריהוט גן מיוצר ממגוון רחב של חומרים כגון: ראטן, אלומיניום, עץ, פלסטיק, ברזל ועוד. בחירת החומר תלויה בעיקר בשימוש המתוכנן בו ולרמת התחזוקה הנדרשת. ריהוט העשוי מפלסטיק או אלומיניום הוא קל משקל וניתן יהיה להזיזו בקלות ברחבי הגינה או המרפסת ואף יאפשר שימוש בתוך הבית וידרוש תחזוקה קלה בלבד הכוללת בעיקר שטיפה עם מים וסבון לניקוי. ריהוט המיוצר מעץ ידרוש תחזוקה לשימור וברזל אשר אינו בעל ציפוי המגן מפני חלודה ידרוש תחזוקה למניעת הווצרות חלודה.


תקציב

ריהוט גן איכותי אינו זול, ואין זה מפליא. במהלך ייצורו נעשה שימוש בחומרים באיכות גבוהה, תהליך ההרכבה מקצועי והגימור מאפשר את עמידותו הגבוהה. לכן מומלץ להבין מהו התקציב העומד לרשותכם ולהתאים עבורכם את הריהוט האיכותי והטוב ביותר בתקציב הנוח ביותר עבורכם.


גודל הריהוט

בבחירת ריהוט הגן מומלץ להתחשב בגודל השטח החיצוני. ריהוט גדול מדי יתפוס את כל שטח המרפסת או הגן, ימנע תנועה חופשית ויאלץ את המשתמשים בו לזוז ולפנות מקום במקרה הצורך. רצוי למדוד מבעוד מועד את שטח המתחם החיצוני ולהחליט מהו הריהוט המועדף. האם תעדיפו שולחן וכיסאות שישמשו גם לארוחות או ריהוט במבנה ריהוט סלון לישיבה נינוחה וכן הלאה.


צורת הריהוט

בבחירת הריהוט עדיף להתחשב במבנה השטח החיצוני. האם הוא צר וארוך? האם עגול או אובלי? על מנת שריהוט הגן ישתלב בצורה הרמונית במרפסת הבית או הגינה כדאי להתאימו למבנה הקיים ולבחור בריהוט בעל צורה דומה.


עמידות בפני מזג האוויר

ריהוט גן הנמצא דרך קבע בשטח החיצוני של הבית וללא קירוי חייב להיות עמיד בפני תנאי מזג האוויר השונים. עדיף לוודא כי הריהוט עמיד בפני קרני השמש החמות אשר עלולות לגרום לצבעים לדהות או לייבוש חומר הריהוט וכן לאשר כי הוא עמיד בפני כמויות מים גדולות המגיעות ממי הגשמים ובפני לחות. במידה וישנן כריות, מומלץ לברר כי החומר מהן הן עשויות דוחה מים ועמיד בפני אבק ולכלוך.


גווני הריהוט

הריהוט הוא חלק בלתי נפרד משטח המרפסת או הגינה ומומלץ להתאים את גווניו לגוון הכללי של המרפסת, לדוגמה: צבע הריצוף, גווני הקירות ועוד. גינת הבית מהווה המשך ישיר לשטח הבית הפנימי ולכן כדאי להתחשב גם בגוונים השולטים בבית.


גנים ושושנים, הינה הרשת המובילה לריהוט גן איכותי. היכנסו לאתר להתרשם ממגוון המוצרים שהחברה מציעה ללקוחותיה לרכישה אונליין או בסניפים בפריסה ארצית:


https://gnr.co.il/