שכירים בידקו האם מגיע לכם החזר מס

שכירים בידקו האם מגיע לכם החזר מסהחזרי מס אלו סכומי כסף המגיעים לכם – סכומים שנלקחו מכם בטעות על ידי לא אחר מאשר מס הכנסה, זאת כקב חוסר בנתונים או פרטים מתאימים עליכם (המעסיק אינו תמיד מדווח נכונה, ואינו מדווח תמיד על כל הנתונים לגביהם יש לדווח). כעת יש לכם את הזכות לדרוש את סכומי הכסף, אולם אם לא תדרשו את ההחזר, הרי שלא תקבלו אותו. במקרים רבים, מדובר על החזרים בגובה של אלפי שקלים – סכומים שחבל להפסיד. על כן, אם אתם עובדים שכירים שיורדים להם סכומים גבוהים מהמשכורת החודשית, כדאי שתתחילו לעשות את הבירורים המתאימים ולהבין מה קורה, על מנת להפסיק להפסיד כספים בסכומים מצטברים גבוהים.

 

עוד על החזרי מס

לא חסרים אנשי מקצוע וחברות רבות המעניקים שירותי החזרי מס עבור עובדים שכירים. גורמים אלו יכולים ללות אתכם במשך הליך הדרישה להחזרי מס, עד אשר תקבלו את אשר מגיע לכם. שירותים המוצעים על-ידי חברות אלו כוללים: איסוף טפסי 106 ממקומות העבודה, בדיקת נתונים חיוניים שעשויים לעזור בתהליך, בדיקת ניכוי מס במקור, פניה לגורמים המעורבים הרלוונטיים וייצוגכם בהליך כולו, עד אשר תקבלו את סכומי הכסף המגיעים לכם (במידה שאכן מגיעים לכם סכומים אלו).

 

החזרי מס – דרשו את מה שמגיע לכם

אם אתם שכירים, ייתכן שגם אתם אינכם מודעים לכך כי ישנם כל-כך הרבה תנאים מזכים, ניכויים, תקנות, הטבות, זיכויים ונתונים אחרים שיאפשרו לכם לשלם מס מופחת ביחס למה שאתם משלמים כיום. במידה שאתם אינכם עושים דבר ואינכם פועלים על מנת לקדם את העניין, סכומים ממשיכים וימשיכו לרדת מהמשכורת שלכם מדי חודש – ומדובר בהפסד מצטבר שעשוי להגיע לכדי אלפים רבים של שקלים; לא חבל? חשבו על מה שיכולתם לעשות עם הכסף הזה ועל הדברים בהם יכולתם להשקיע לו היה לכם את סכום הכסף שאתם מאבדים באופן עקבי ושיטתי. דרשו את מה שמגיע לכם – זה הזמן.

כדאי לכם לוודא שענייני מס ההכנסה שלכם מטופלים כראוי על-ידי המעסיק. וודאו שמס הכנסה אינו חייב לכם כסף שהוא שומר אצלו. כדאי לערוך בדיקה מלאה של תשלומי המס שביצעתם בשנים האחרונות על מנת לוודא שאינכם מותירים כסף על השולחן – כסף ששייך לכם.

 

החזרי מס – מה זה בכלל?

עובדת שכירה? החלפת משרות בשנים האחרונות? יש לך הוצאות מיוחדות על חינוך או בריאות? שווה שתבדקי האם ישנם כספים שמס הכנסה חייב לך.

 

אין סיבה לחשוש מההתעסקות עם מס הכנסה, שכן אין מדובר בגוף נשכני במיוחד שמבקש להרע לכם. בניגוד לדימוי הנפוץ של גופים כגון מס הכנסה, הרי שאין מדובר בגורם שמעוניין לשמור כספים שאינם שלו. אם הדוחות השנתיים שלכם מוגשים בזמן וכראוי, הרי שאין כל סיבה לחשוש.

 

תתעניינו בוודאי לשמוע שאם מס הכנסה חייב לכם כספים, הוא ישיב לכם אותם נוסף על ריבית שלא תוכלו לקבל גם בבנקים הטובים ביותר; יש כאלו המכנים זאת "תכנית חיסכון מעולה". נשמע מצחיק, לא? עם זאת, הליך החזרת כספים שמס הכנסה חייב לשכירים אינו פשוט כל-כך, ולעיתים קרובות כרוך בהתרוצצות מתסכלת ובביורוקרטיה מבאסת, לכל הדעות.

אם תערכו חיפוש פשוט ובסיסי ברשת האינטרנט, תוכלו לגלות שירותי מס הזמינים עבורכם ויוכלו להקל עליכם את התהליך כולו, ואף להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים שתקבלו החזר מס מכובד.

 

אין כל סיבה לוותר על החזר הכספים שמגיעים לכם; לכו תדעו, אולי בעזרת הכספים האלו תוכלו לממן את החופשה שלכם באירופה עליה אתם חולמים כבר זמן רב!

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי