קידום אתרים אורגני - חשיבות קישורים נכנסים איכותיים לקידום

קידום אורגני לעסקים בגוגלניתן לומר כי החלק המשמעותי ביום בעולם קידום אתרי האינטרנט הוא תחום הקישורים הנכנסים – וליתר דיוק, קישורים נכנסים אל האתר שלנו מאתרים אחרים. דרך אחת לקבוע את חשיבותו של דף אינטרנט היא על-ידי בדיקת מספרם ואיכותם של קישורים המצביעים עליו מעמודים אחרים.

 

כדאי להבין שכאשר מדובר על בנייה של קישורים איכותיים, ההתייחסות היא רק על קישורים נכנסים לאתר (מאתרים חיצוניים) ואינם מתייחסים לקישורים פנימיים (הנבנים בעמודים) באתר עצמו או קישורים היוצאים מהאתר לאתרים חיצוניים.

 

ברור שבניית פרופיל קישורים נכנסים אינו מתבצע בין לילה וכי זהו תהליך ממושך שעשוי לקחת חודשים ואף שנים. חשוב לדעת גם להבדיל בין פקודות החלות על הקישורים עצמם; ישנו הבדל משמעותי בין קישורים עוקבים לקישורים שאינם עוקבים.

קישורים עוקבים – השפעתם על עוצמת הקישור משתנה באופן ניכר מבחינת אלגוריתם גוגל ומנוע החיפוש.

אפשר גם למדוד את כמות מספר הקשורים, אולם חשוב לענות על השאלה – איך אפשר למדוד איכות של קישור נכנס.

 

בניית קישורים - המשיכו לקרוא על-מנת ללמוד ולהבין יותר בעניין.

קישור עקיף – קישור ישיר

קיימים אתרים בהם קישורים יוצאים, בדרכם לאתר היעד, עוברים דרך תוכנה המונה את מספר ההקלקות, או מבצעת פעולות אחרות כלשהן, ורק לאחר מכן מפנה לאתר היעד. במקרים רבים, מנועי החיפוש אינם מסוגלים לעקוב אחרי קישורים כאלו ועל כן רצוי להבין ולהתמקד בקישורים ישירים.

 

טקסט קישור

קישורי טקסט אלו קישורים מעולים בתחום קידום האתרים. קישור טקסט איכותי – כזה המכיל מילות מפתח חשובות – מחזק את מעמד האתר, אפילו יותר מבאנרים מעוצבים ומושכי עין.

 

האתר המקשר – נושא וסמכותיות

במידה שהאתר המקשר עוסק בתחום דומה לתחום בו עוסק האתר שלכם, אזי הקישור יהיה יותר משמעותי. במידה שאתר העוסק בשפחות מין יפנה אל אתר העוסק בחומר בנייה, אזי אותו קישור יהיה פחות חזק ופחות משמעותי באופן מובהק למדי. אתר מקשר סמכותי יותר יעזור במשמעותיות גבוהה יותר של הקישור; ומהו אתר "סמכותי" על פי ההגדרה? אתר זה יהיה וותיק יותר, עם מספר גדול של קישורים נכנסים ומופיע במקום טוב בתוצאות חיפוש למילים רלוונטיות).

 

הדף המקשר באתר – מיקום

קישור מעמוד בית של אתר אינטרנט משמעותי יותר בהרה מקישור בדף זניח כלשהו בעומקו של אתר אינטרנט. מספר קליקים רבים יותר אותם צריך גולש לעבור על-מנת להגיע לדף המקשר יגרום לדף להיות פחות משמעותי.

 

דף: כמות קישורים

אם קישור אל הדף שלכם הוא קישור יחידי, אזי הוא עוצמתי יותר ביחס לקישור היוצא מעמוד עמוס קישורים יוצאים.

 

קישורים חלשים יותר

קישורים מסוימים הם חלשים למדי – פורומים, בלוגים, אתרי וויקי, ספרי אורחים וכד'. בימינו יכולים מפעילי אתרים מסוגים אלו לחסום את האפשרות לקישוריהם מאתרים אלו.

 

אתרים שנענשו

קישור מאתר שנענש עקב שימוש בשיטות קידום מפוקפקות לא יעניק תרומה ועשוי אף להזיק למאמצי הקידום.

 

חוות קישורים

קישורים מאתר הנמצא בקבוצת IP זהה לזו של האתר שלכם עשויים שלא להועיל ואף להזיק, אך לא תמיד.

 

קישור אידאלי

ישנו נושא, שלחלקנו הוא עשוי להיות עלום מעט, אך שווה ללמוד ולהבין אותו – מדובר בנושא רכישת הקישורים. עקב העובדה שבימינו כמעט ולא קיימים רוכשי קישורים (שימו לב – מדובר על קישורים, לא על באנרים), אזי במחיר אפסי ניתן למצוא אתרי תוכן באיכות גבוהה בהם ניתן להציג מודעות המפורסמות את אותו אתר כבן חסות של החברה שלכם; באופן זה תשיגו חשיפה מחוזקת לשם החברה או המותג שלכם.

 

צ'ימפי שיווק וקידום בדיגיטל

050-685-8370