טיול לקיוטו, יפן

טיול לקיוטו, יפןקיוטו היא עיר במרכז יפן בה חיים 1.5 מיליוני תושבים, הנחשבת למרכזה התרבותי של המדינה. קיוטו שימשה כבירת המדינה משך למעלה מאלף שנים (עד 1868) ואילו כיום משמשת כבירתו של מחוז קיוטו. המשיכו לקרוא על-מנת ללמוד על חלק מהמקומות שאתם פשוט חייבים לראות בזמן שאתם מבקרים בקיוטו.

 

פגודת הזהב – פגודה מצופת זהב בליבו של גן יפני נעים.

גן הסלעים – מהמפורסמים שבגני קיוטו. זהו גן זן (Zen). רצוי להגיע למקום לעת בוקר, סמוך לשעת הפתיחה, טרם צובאים את המקום קבוצות תלמידים והמוני תיירים, שכן הרעש יכול לפגום במידה מה מחוויית הזן המדיטטיבית.

 

מקדש קיומיזו – מקדש מופלא הממוקם בשולי העיר, על גבעה המשקיפה אל קיוטו. רצוי לטייל באזור כולו, הכולל רחובות צרים, גן וחנויות רבות בהן תמצאו מזכרות יפניות נהדרות. רצוי להגיע למקום ביום ראשון בכדי להתרשם מהפעילות המתרחשת בו (כולל מכירה של מזלות וקמעות). במקדש תמצאו אזור עם מעיין ובו מים מטהרים או קדושים, כאשר אנשים עומדים בתור על-מנת ללגום מהם. מהמקדש תוכלו גם לצפות על העיר כולה מנקודת תצפית נהדרת.

 

אזור אראשיאמה – כשעת נסיעה מתחנת קיוטו – זהו אזור מקסים לטייל בו. האוטובוס והרכבת עוצרים בסמוך לנהר מעליו עובר גשר. הרחוב הראשי משובץ בדוכנים, חנויות ומדרשים מרשימים. בנוסף, ניתן להסתובב במתחם שבין המקדשים והשדות – שם תגלו יער עצי במבוק מרשים, עם תחושה ממשית של טיול בטבע האהוב. הנוף אלגנטי וכולל שדרות קטנים ומעובדים, מקדשים זעירים ובתים יפניים אותנטיים. האזור כולל מוזיאון בובות, למתעניינים. תוכלו להיכנס למקדש Daikakuji, מהיפים שבמקדשי האזור ובו ציורי קיר יפים, לידם תוכלו גם להצטלם.

 

מקדש אלף הפסלים – הידוע בשם Sanjusangen do, כולל תצוגה בת אלף פסלים שפוסלו לעבוד אלת הרחמים, קנון. מול המקדש תמצאו את המוזיאון הלאומי של העיר (Kyoto national museum) שבו תצוגה מרשימה של אמנות יפנית.

 

אזור גיון – אזור הגיישות והבידור הנעים לטיול וכולל בניינים עתיקים אחדים. לעתים ניתן להבחין בגיישה, או לכל הפחות בגיישה מתלמדת. בקצהו של האזור תמצאו את מקדש Yasaka, אשר בימי א' בו ניתן לראות זוגות נישאים. אוהבים עבודות יד ואומנות אותנטית של יוצרים מקומיים? גשו לבקר בחנות האומנות הגדולה ברחוב הראשי, על-מנת להתרשם ואולי גם להביא הביתה מזכרות מהטיול המופלא.

 

דרך הפילוסופים – אזור שקט וירוק בעיר העובר לאורך תעלת מים, הכולל גם את מקדש Zenrin ji עם פסל הבודהה ופגודת הכסף.

קיוטו כוללת גם שוק חביב, שבמרחק קצר ממנו נמצא מוזיאון קיוטו, בו תמצאו תצוגות מעניינות וחנות מזכרות.

 

מוזיאון התלבושות – מוזיאון קטן עם שני חדרים הכולל תצוגה מרשימה של בובות, בסצנות המתארות את חיי החצר הקיסרית: בית בובות ענקי ומרשים. לצד התצוגה תגלו חדר עם לבוש יפני מסורתי, בו תוכלו ללבוש בגדים מסורתיים ססגוניים ולהצטלם למזכרת מתוקה וצבעונית.

 

Fushimi Inari – מקדש יפה ומקסים במרחק בן חצי שעה ברכבת מהעיר קיוטו. ייחודיותו נעוצה לא רק במבנה המקדש המרשים, אלא גם באזור השלם הממוקם על ההר, בינות לעצים, הכולל שערים צבועים בכתום מבהיק, וצמודים האחד לשני באופן היוצר דרך המתפתלת ביער. יתרה מכך, תגלו במקום בית קברות קטנטן. השועל היה החיה המגנה על המקדש, מה שמדביר את ההיגיון מאחורי הצבתם של שני פסלי שועל, הן במקדש והן ברחבי העיר כולה.

 

במידה שאתם מבקרים בעיר גם בתאריך 22 באוקטובר, אל תפספסו את חגיגות Kurama, המתקיימות בכפר עם אותו שם, הכוללות תהלוכת לפידים גדולים לאורכו של הרחוב הראשי בכפר.

רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול