איך לבחור מקלחון

כולם אוהבים את הרגע הזה של כניסה למקלחת, לשטוף את היום ולהיכנס למוד של מנוחה. הבחירה במקלחת נובעת בדרך כלל משיקולי מקום, אך יש כאלה שגם אם יש להם אמבטיה תמיד יעדיפו את הרחצה הקלה והמהירה.

 

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של דגמי מקלחונים, יש יצרנים רבים המייצרים שלל רחב של פתרונות רחצה. כאשר באים לרכוש את המקלחון המתאים יש ראשית לבדוק את מידותיו הרצויות, את המיקום המיועד לו ואת העיצוב הנדרש. ברוב המקרים העיצוב הוא סטנדרטי המשאיר את המקלחון בפינת חדר הרחצה.  גם אם ברור איזה סוג מקלון מתאים חייבים לערוך מדידות כדי להבין את המרחק של האזור המשופע, טווח פתיחת הדלתות וכד'.

 

בשוק קיימים דגמים רבים, ביניהם כאלה עם דלתות שקופות נפתחות, דלתות הזזה, דלת הרמוניקה ועוד, למבחר המלא של המקלחונים, היכנסו:

https://www.koretzki.co.il/category/מקלחון-פינתי

 

חשוב מאוד לבחור במקלחון עם הדלת המתאימה למידות החדר ובעיקר לאפשרויות השימוש והנוחות.

בכל מקרה, יש לוודא כי המקלחון עומד בתקן הישראלי המחייב זכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה ומבטיח בטיחות למשתמשים.

 

אחד האלמנטים החשובים בבחירת המקלחון המושלם, מעבר לחומרים האיכותיים, לנוחות השימוש ולבטיחות חשוב להתאים את המקלחון לעיצוב. כיום, חדר הרחצה אינו סתם חדר מוזנח וברוב הבתים החדרים האלה, כמו חדרי הנוחיות והאמבט מעוצבים ומתוקתקים ככל החדרים. התאמת עיצוב המקלחון הן בצורתו והן בצבעי הזכוכית או בטקסטורה תורמת לסטייל הכללי ולתחושה הנעימה בעת הרחצה.

 

גם אביזרי המקלחון משמעותיים לחוויית רחצה מושלמת.

חשוב להצטייד בערכת מקלחת מפנקת של ראש מקלחת מסתובב, מזלף בעל כמה מצבי זרימה, צינורות ספירלה גמישים ונוחים לשימוש וניקוי. את כל היופי הזה, העיצוב והסטייל של המקלחון חייבים לשמור באמצעות טיפול יעיל ונכון במקלחון. על מנת לשמור על איכות המוצר חשוב לדאוג שלא יצטבר בו עובש וירוקת, לנקות היטב את הזגוגיות ואת צירי הדלת העשויים בחומרים עמידים במים. חשוב להימנע מחומרי חיטוי וניקוי כימים וחומצתיים, כגון מסירי אבנית ומלבינים למיניהם על בסיס אמוניה או חול, זאת מאחר שהם פוגמים בציפוי הניקל, בגומיות האיטום ובזכוכית. כמו כן יש להימנע משימוש באביזרי ניקוי שורטים כגון סקוטש, ברזלית, צמר פלדה וכד' כל הניקוי במטלית רכה בלבד. הסוד לניקוי מושלם של האבנית הוא בשימוש בחומץ ביתי 5%, להשרות כ- עשרים דקות ולשטוף במים.

ניתן למצוא מקלחונים בשלל עיצובים ודגמים של החברות המובילות בענף, כל המקלחונים עשויים מחומרים איכותיים ועומדים בתקנים מחמירים.