איך לבחור מזרן

כיום כבר יודעים שתפקוד מוצלח במהלך היום תלוי באיכותה של שנת הלילה. שינה זו תלויה בראש ובראשונה באיכות המזרן כך שמדובר בתגובת שרשרת. ובשורה התחתונה- למזרן לא איכותי יכולה להיות השפעה מכרעת שהיא הרבה מעבר לשינה.

כיום יש סוגים שונים של מזרנים והבחירה ביניהם תלוי בהעדפות האישיות שלכם. כלומר, אם אתם שואלים את עצמכם אם המילה הנכונה היא מזרון או מזרן התשובה פשוטה (מזרן), אבל אם אתם מחפשים את המזרן האידיאלי זו כבר אופרה אחרת.

למשל, מזרן מספוג מלא קשיח שכולל שכבות של פולימר קשיח לאלו שמעוניינים בתמיכה מוגברת, מזרן קפיצים עם מסגרת פלדה לאלו שמעוניינים ביציבות ועוד. עם זאת, הבחירה באחד מסוגים אלו היא רק ההתחלה כי מזרנים הם עולם ומלואו. רק לצורך הדוגמה יש 4 סוגים של מזרני קפיצים:

  • מזרנים עם קפיצי בונל (Bonnell) – קפיצים בצורה של שעון חול, כלומר מזרנים שבהם למרכז המזרן רדיוס קטן יותר מאשר לקצוות המזרן. מזרן קפיצים זה נחשב לזול ולוותיק מכולם ולרוב מזרונים במבצע כוללים קפיצים מסוג זה.

  • מזרנים עם קפיצי מרשל (Marshall)- מזרן עם קפיצים מבודדים עשויי מפלדה שכל אחד מהם עטוף בשרוול בד.

  • מזרנים עם קפיצים מוטים (Offset Coils) – מזרנים עם קפיצים שמונחים במזרן בצורה שאינה אנכית, כך שנוצרת תמיכה רבה יותר בנקודות מסוימות.

  • מזרנים עם קפיצים רציפים (קפיצי מירה- (Mira – מזרן עם קפיצים ארוכים במיוחד שמונחים בתצורה גלית, כך שכל קפיץ (אנכי או מוטה) קשור ישירות לקפיץ הבא אחריו.

למה לשים לב כשרוכשים מזרן?

כאשר רוכשים מזרן מכל סוג שהוא יש לוודא שהם עומדים בקריטריונים נוקשים בתחומים שונים, למשל שהמזרן עשוי מחומרים עמידים שהם ידידותיים הן לסביבה והן למי שמשתמש במזרן. לכן מומלץ ורצוי לרכוש מזרן שעומד בתקנים בינלאומיים מחמירים מבחינת גמישות, עמידות, אווריריות ואנטי-בקטריאליות.

 

לא פחות חשוב הוא להתאים את המזרן למבנה הגוף של המשתמש בו ולצרכיו הפיזיולוגיים, למשל לרכוש מזרן שיוצר באמצעות טכנולוגיה שמבטיחה פיזור לחצים מאוזן, כולל בד נושם ופתחי אוורור בליבה של המזרן. רכישה של מזרן כזה תקנה לכם לרוב שנות אחריות רבות – מה שמוכיח שמדובר בהשקעה טובה לכל הדעות.

 

ואם חשוב לכם להתאים את המזרן לטרנדים האחרונים בתחום עיצוב הבית – כדאי שתרכשו מזרן עם עיצוב חדשני שמשלב יופי ונוחות כדי להבטיח שתישנו בשקט (תרתי משמע). וכמובן לא לשכוח מגן מזרן להגנה מפני לכלוך, בלאי ושאר מרעין בישין.

 

עם זאת, אין שום סיבה לשלם מחיר גבוה על מזרן.

כיום ניתן ליהנות מיבוא אישי של מזרנים ומייצור בהזמנה אישית – מה שמאפשר לכם מחירים תחרותיים והוגנים ומתמורה מקסימלית לכספכם. בנוסף, כיום יש אפשרות לרכוש מזרנים דרך האינטרנט ולחסוך זמן וכסף וליהנות מחוויית קנייה ידידותית, יעילה ומהירה. אז למה שלא תישנו על זה?

 

קרדיט לתמונה: pixabay