המלצת יעדים בעולם - הו צ'ין מין סיטי (סייגון)

Ho Chi Minh Cityכיום קוראים לעיר הזו הו צ'י מין סיטי, על שמו של משחרר ויאטנם מהכיבוש הצרפתי והאמריקאי, אבל המקומיים עדיין מכנים אותה סייגון. בעבר היא היתה בירתה של דרום ויאטנם, ובכך יש תזכורת לעברה הכואב של העיר הזו השוכנת באזור הדלתא של נהר המקונג.

עיר עם ארכיטקטורה קולוניאלית

נכון להיום משמשת הו צ'י מין סיטי כמרכז המסחר של ויאטנם, ואם תרצו היא התל-אביב של הארץ הזו. ברחובותיה של העיר ניתן עדיין להבחין בעדויות ארכיטקטורניות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי. מה שהופך אותה לעיר יפה שוקקת, עם רחובות רחבים המוצפים באלפי קטנועים. אם כי התנועה בה זורמת באופן מסודר יותר מאשר בהאנוי, וזהו עוד הבדל אחד בין השתיים.

 

בעוד שהאנוי נוטה להיות עיר מאוד מסורתית עם נגיעות של תרבות מערבית, הרי שהו צ'י מין היא מערבית כמעט לכל דבר ועניין. מי שמגיע אליה אחרי ביקור בהאנוי ירגיש כי הגיע אל ויאטנם אחרת, שונה מזו שנחת בה לראשונה.

מוזיאון המלחמה וארמון האיחוד

בתקופת מלחמת ויאטנם שימשה סייגון כבסיס הפיקוד ששימש את צבא ארצות הברית. משהוכנע הדרום בידי הצפון הומר שמה של העיר להו צ'י מין סיטי כמחווה ל"אבי האומה", והוחלט על איחוד של שתי הויאטנמיות. בניגוד לצפון, בסייגון עקבות המלחמה אינם ניכרים במיוחד וגם האוכלוסיה המקומית נפגעה פחות מזו הצפונית.

 

עדיין אם יש מקום שמסמל את האיחוד, כמו גם את הפילוג, בהו צ'י מין סיטי הרי שזהו ארמון האיחוד מחדש שהוא למעשה ארמון הנשיאות של ויאטנם הדרומית, המשמש כיום כמוזיאון וסמל למהפכה הויאטנמית. בחדריו השונים ניתן למצוא חפצים מאותה תקופה. ברחבי הגינה העניפה שלו ניתן למצוא כלי מלחמה שונים, ועל גגו נמצא מסוק ששימש את הדרומיים כדי לצאת מסייגון עם תום הקרבות.

 

מקום אחר שמאוד מומלץ לביקור הוא כנסיית נוטרדאם. מאחר והצרפתים שלטו בוייטנאם קרוב ל100 שנה הם גם הותירו את חותמם בתחום הבנייה. עדויות לכך ניתן למצוא בכנסייה זו שמהווה חיקוי של המקור, אך עדיין מאוד מרשים, וכן בבית הדואר הנמצא למולה.

קניות בהו צ'י מין

הו צ'י מין היא בהחלט מקום שכדאי לצאת בו לשופינג. ניתן לפנות אל השווקים התוססים והצבעוניים שלה שהם הבין טאי והבין טאן. כאן תוכלו למצוא את הכל ממזון ועד ביגוד, הנעלה ואפילו פריטי אומנות מקומיים.

 

ואם אתם תרים אחר שופינג מעט יותר מערבי הרי שקניון טקשימייה (רשת טקשימייה היא רשת קניונים יפנית) מצוי אף הוא לא רחוק משוק בין טאן. כאן תוכלו למצוא את כל המותגים שרק רציתם, ומוצרי קוסמטיקה מובחרים של חברות מהמזרח הרחוק. קניון אחר הוא הווינקום שנמצא מעט יותר רחוק מטקשימייה אבל בהחלט שווה ביקור.

מה אוכלים?

הו צ'י מין סיטי מזמנת למתיירים בה מבחר אדיר של מסעדות עם אוכל מכל העולם. רחוב בוי יאן הוא הרחוב הראשי של "רובע התיירים" בעיר סייגון. נמצאות בו המון מסעדות זולות, בתי קפה, חנויות מזכרות ועוד.  במחוז השלישי של העיר תוכלו למצוא אוסף נוסף של מסעדות הפונות לקהל צעיר יותר.

 

בנוסף ניתן למצוא ברחבי העיר לא מעט בתי קפה המגישים את הקפה הויטנאמי הנהדר (עדיף קפה קר). חלק מהם שייכים לרשת היילנד שהיא הרשת המובילה בוייטנאם וחלקם שייכים לסטארבק. למרות שבמטבח הויאטנמי לא תמצאו דברי חלב הרי שהגלידה הויטנאמית היא מצויינת, וככל הנראה מעידה על כך שהמטבח המקומי כן למד משהו מזה הצרפתי.

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
קרקע באנר פנימי
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים