מה שלא מספרים לכם על האנוי

מה שלא מספרים לכם על האנויהאנוי עיר הבירה של וייטנאם שוכנת לשפתו המערבית של הנהר האדום. פירוש שמה בוייטאנמית הוא גדת הנהר. למבקרים בעיר הזו במבט ראשון היא נראית כאוטית, חמה, נוקשה, ומבהילה אולי. אולם מהר מאוד אפשר לגלות את כל החן שיש בתוך הבלאגן ולהתחיל להנות מאחד היעדים הזולים והמעניינים במזרח הרחוק. בשבילכם אספנו כאן כמה עצות שיהפכו את השהייה שלכם בעיר לנוחה יותר.

 

העיר העתיקה

בתור תיירים רוב הסיכויים שתרצו להגיע אל העיר העתיקה שלמרות חזותה המוזנחת, והצפופה היא מאוד מעניינת. טיול קצר יגלה לכם כי העיר מחולקת לפי בעלי המקצועות השונים כך שאם אתם מחפשים משהו ספציפי הרבה יותר קל להתמקד ברחוב מסויים. בנוסף, לא מעט בתי מלון וסוכנויות נסיעות שוכנים בחלק זה. מומלץ אם אינכם נוסעים בטיול מאורגן ליצור קשר עם אחד מהם ולהזמין דרכם את הטיולים השונים ברחבי ויטנאם.

 

האנוי היא עיר האופנועים כשכמויות אדירות שלהם מציפים את רחובותיה כנחילי ארבה. אלו נוסעים בערבוביה, ולרגע נותנים את התחושה כי מדובר במקום חסר כל חוקי תנועה. אך בסופו של דבר כולם מסתדרים. מה שיכול להקשות לא פעם היא העובדה כי המדרכות הצרות הופכות לחניית אופנועים ברוב שעות היום. בנוסף, בשעות אחר הצהריים והערב הופכות המדרכות  למסעדות ובתי קפה מאולתרים. כל אלו מחייבים זריזות ותשומת לב בעת חציית כביש.

מטבע

המטבע המקומי הוא דונג. תיירים הממירים את כספם מגלים מהר מאוד כי כמות הכסף העומדת לרשותם היא לכאורה גבוהה מאוד. אולם מומלץ במיוחד להיות ערניים ולוודא שנתתם וקיבלתם את השטרות הנכונים מאחר ומספר שטרות נראים מאוד זהים זה לזה.

תחבורה

ישנם מספר דרכים להתנייד בתוך האנוי. הזולה והקלה שבהם היא פשוט ללכת ברגל. אם בכל זאת התעייפתם והחלטתם לבחור בכלי תחבורה כלשהו ימהרו לעוט עליכם רוכבי אופני הריקשה. שיזמנו לכם חוויה מיוחדת באמצעותה תוכלו להתרשם מהעיר ישובים בריקשה.

 

אם בוחרים במונית עומדות לרשותכם שתי אפשרויות. האחת, מונית-אופנוע, כלומר להצמד לגבו של הנהג שישמח לקחת אתכם למחוז חפצכם, או מונית רגילה. שימו לב שנהגי המוניות בהאנוי נוהגים להפקיע את המחיר, לכן מומלץ להשתמש באפליקציה מקומית להזמנת מוניות ולבחור באפשרות של תשלום במזומן. במידה ואין ברשותכם סים מקומי או אפליקציה כזו בקשו עזרה מהמקומיים.

 

אטרקציות

הצגת תיאטרון המים מיועדת לכל המשפחה. היא מתרחשת כולה בבריכת מים המהווה את הבימה. בצד הבימה, מחוץ לבריכה, יושבת להקת נגנים וזמרים המשמיעה מוזיקה ויטנאמית, המלווה את ההצגה בניגון, שירה ודיבוב. המופע מצחיק ומהנה ומתקיים בכל יום החל מהשעה שלוש אחר הצהריים.

 

מקדש הספרות הוא מתחם של מספר מקדשים המצוי במרכזה של האנוי. המקדש שנבנה עוד במאה ה-11, הוא במקורו מרכז למידה לתורת קונפיציוס, הוגה הדעות הסיני. במשך שנים רבות הוא שימש כאוניברסיטה הראשונה בוייטנאם. את המקדש מקיף גן יפיפה, ולמולו שוכן גן אחר בו מוצגת תערוכת אומנות וייטנאמית יפהפיה.

 

ארמון הנשיאות הבנוי בסגנון צרפתי קולוניאלי הוא אכן זכר לשלטון הצרפתי בימי הודו-סין. זוהי הסיבה לכך שהמנהיגים הוייטנאמים מסרבים לרוב להתגורר בו, והוא משמש בעיקר לשם אירוח ראשי מדינה זרים ואורחים בכירים אחרים. בסמוך אליו תוכלו למצוא את ביתו של הו צ'י מין הנחשב לאבי האומה הוייטנאמית המאוחדת. ואילו את גופתו החנוטה תוכלו לראות במוזילאום באותו מתחם, והפתוח כל השבוע מלבד ימי שני ושישי עד לשעה 11:00 בבוקר. מומלץ להקפיד על לבוש הולם.