ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשותישנם מצבים בחיים שגם בני האדם העסוקים ביותר עוצרים בכדי לטפל בעצמם כמו במקרה של גילוי מחלה קשה. למקרים שכאלו נועד ביטוח מחלות קשות.

 

כששואלים אותי לקוחות למה הם צריכים ביטוח למחלות קשות, תשובתי היא שכשמתגלית מחלה קשה כגון סרטן או אי ספיקת כבד או כליות, החיים נעצרים וכל משאבי הזמן והכסף מופנים לטיפול במחלה. רצוי שבמקרה כזה לא תהיה פשרה על סוג הטיפול הרפואי, לכן דרוש מקור חיצוני דוגמת חברת הביטוח שיכסה עלות שכזאת. לעיתים יש לערוך שינויים מבניים בבית או אף לעבור דירה למשל במקרה של צורך בדיאליזה רצוי שהחולה יגור בקומת הקרקע ובמקרה ומדובר בדיאליזה ביתית יש צורך בחדר גדול יותר. לעיתים כרוך טיפול במחלה קשה בהתגייסות מלאה של בן הזוג ולכן יכול סכום פיצוי של 500000 ₪ להוות תחליף הכנסה לכמה שנים שיאפשרו התמודדות עם המחלה ללא לחץ כספי.

 

ביטוח מחלות קשות נותן פיצוי חד פעמי למקרה גילוי מחלה קשה ללא תלות בכול פיצוי אחר. מדובר במחלות המופיעות ברשימה המצורפת לכל פוליסה ורשימה זו שונה בחברות הביטוח השונות. חשוב להבין כי הסכום משולם גם באם אותו אדם יבריא מהמחלה או שהמחלה לא תוגדר כמחלה פעילה. אדם שעבר אירוע לב ובעקבותיו ניתוח מעקפים יקבל את מלוא הפיצוי הנקוב בפוליסה למחלות קשות למרות שמצבו הבריאותי לאחר ניתוח מעקפים טוב בהרבה משהיה לפני הניתוח.

מה כולל ביטוח מחלות קשות?

הביטוח מכסה מחלות שמחייבות התמודדות בריאותית ולעיתים אף מסכנות חיים, לא מדובר בביטוח כנגד שפעת, או שיעול ממושך אלא בסדרה של מחלות כגון:

התקף לב, צורך בניתוח מעקפים, שבץ מוחי, סרטן, אי ספיקת כליות, אי ספיקת כבד, עיוורון, קטיעת איברים, איסכמיה

ועוד כל מיני צרות לא נעימות שכאלו. במקרה שכזה יקבל המבוטח פיצוי הנקוב בפוליסה, נכון לאפריל 2019 סכום הביטוח המקסימלי הניתן לרכישה בחברת ביטוח אחת הינו 600000 ₪

גיל הכניסה המינימלי שנה וגיל כניסה מקסימלי 60  הכיסוי נגמר בגיל 75.

ביטוח מחלות קשות מחולק לקבוצות

יש קבוצת מחלות לב יש סרטן יש אובדן איברים ותרדמת ויש מחלות אחרות כך שאם יתבע מבוטח מחלה מקבוצה אחת יוכל לתבוע בעתיד גם מחלה מקבוצה אחרת. יש לקרוא היטב את תנאי הפוליסה כי בכל חברת ביטוח ישנם תנאים שונים. להבהרה במידה ותבע מבוטח את הפוליסה עקב התקף לב גם אם קיבל פיצוי מלא עדיין יוכל לתבוע את אותה פוליסה במקרה של התגלות סרטן, ישנן חברות שישלמו 100% מסכום הפיצוי וישנן כאלו שישלמו 50%, חשוב להדגיש כי התשלום הינו רק לקבוצת המחלות האחרת ובאם יהיה התקף לב נוסף לא ישולם פיצוי נוסף.

 

וכמה זה עולה לנו?

לסיכום: גידור סיכון למקרה גילוי מחלה קשה חשוב בכדי להסיר כל עול כלכלי בשעת משבר של התמודדות עם המחלה, אך חשוב לדעת מה קונים ובאילו מקרים ניתן לתבוע, פוליסת הביטוח למחלות קשות רגישה מאוד למצב בריאות ולא ניתן לבטח מצב רפואי קיים, לכן, חשוב לנסות להתקבל לביטוח בגיל כמה שיותר צעיר כשמצב הבריאות תקין, זאת בכדי להבטיח קבלה חלקה לביטוח ללא תוספות פרמיה בגין מצב בריאות או החרגות.