קורס צלילה כוכב שני – Advanced open water

קורס צלילה כוכב שני – Advanced open water תיאור כללי

קורס צלילה כוכב שני ( Advanced open water ),קורס זה נועד להרחיב את יכולותיו הצולל המתחיל ולחשוף אותו לנושאים מתקדמים בתחום הצלילה הן בהצד התיאורטי והן מהצד המעשי. צולל בוגר קורס כוכב שני יקבל כלים חדשים ומתקדמים להתמודדות טובה יותר עם תרחישי צלילה שונים, להפעלת שיקול דעת ולקבלת ההחלטות במהלך הצלילה.

 

מבנה הקורס

הקורס מתחלק לשתי חלקים: החלק העיוני והחלק המעשי, אשר יועברו באופן סימולטני. בחלק העיוני החניך ילמד לבצע תכנון צלילה נכון, שימוש במחשב צלילה, יסודות הניווט הימי והתת ימי, טכניקות סריקה תת ימית, השפעות פיזיולוגיות של עומקים וסיוע לצולל במצוקה. חלק זה יתבצע בכיתה ובאמצעות הרצאות פרונטליות של מדריכי המועדון. בחלק המעשיהחניך "יקפוץ למים" כדי לישם ולתרגל את כול התיאוריה שלמד בכיתה. על מנת לחזק את הידע התיאורטי סמוך ככול הניתן להעברתו בכול יומי הקורס ישולבו החלק העיוני והמעשי יחדיו. במהלך השלבים השונים בקורס יתרגל המדריך את החניכים בתרגילי מיומנות צלילה מגוונים, על החניך לבצע תרגילים בצורה מניחה את הדעת על מנת שיכול להתקדם לשלבים הבאים בקורס.

כחלק מהקורס, ניתן לשלב התמחות צלילת נייטרוקס (תערובת אוויר מעושר) בעלות הספרות ואגרת הרישוי בלבד.

 

משך הקורס

קורס צלילה כוכב שני אורך 2 ימים. בכל יום מתקיימים שלושה שיעורי מים וכן שיעור עיוני. יום לימודים אחד נמשך בין 5 ל-7 שעות. ניתן לבצע את הקורס במהלך סופי השבוע. במידת הצורך ניתן להתגמש עם הימים ולהצטרף לקורסים אחרים לצורך השלמת שיעורים.

 

תנאי קבלה

גיל מינימלי – ניתן לעשות קורס כוכב ראשון מגיל 15. חניך קטין (מתחת ל-18) מחיוב באישור הורים/אופוטרופוס.

הסמכה קודמת – הסמכת כוכב ראשון או דרגה מקבילה מארגון מוכר.

ביטוח צלילה – ביטוח צלילה בתוקף (ניתן לחדש במועדון).

צלילת רענון – בתנאי שחלפה יותר מחצי שנה מאז הצלילה האחרונה (ניתן לתאם צלילת רענון עם המועדון).

כשירות רפואית – חתימה על טופס הצהרה רפואית ואישור רופא במידת הצורך.

 

הסמכה והגבלות

עם סיום הקורס בהצלחה יקבל החניך תעודת כוכב שני ( Advanced open water ) של התאחדות הצלילה הישראלית. התעודה הינה בין לאומית ומאפשרת לצלול עד לעומק של 30 מטר בליווי בן זוג בדרגת שני כוכבים ומעלה.

 

 

 

אינדיגו מרכז ימי

לרישום ובירורים אנא צרו קשר:  04-9521919 | 054-5879916