מורן אהרון
התע"ש 20, כפר סבא    טלפון: 054-7614779   נייד: 054-7614779   

הוספה למועדפים המלץ על עסק זה שלח למערכת תלונה על בעל העסק


שלטי נגישות

שימוש בשלטי נגישות להעברת מידע והנחיות התמצאות במרחב.

שלטי נגישות הם כיום חלק בלתי נפרד ממערכת השילוט בכל מרחב ציבורי. סמלי נגישות משמשים גם במרחב הוירטואלי על מנת לאפשר למשתמשים להתאים תנאי גלישה באתרי אינטרנט לנוחיותם.

סופר נגיש מספקים לכם שלטי נגישות אשר מאפשרים יצירת מרחב נגיש בהתאם לדרישות העדכניות ביותר של תקנות וכללי הנגישות. ניתן לרכוש באתר שלטים עם מרבית סמלי הנגישות.

שלטי נגישות כחלק משפה בינלאומית

שלטי נגישות

כבר שנים רבות, שבמדינות המפותחות בעולם המערבי. נחקקים חוקים אשר נועדו להסדיר ולאפשר את שילובם המיטבי של בעלי מוגבלויות בחיי הקהילה.
כחלק מתהליכי חקיקה זאת (חוק שוויון ההזדמנויות לבעלי מוגבלויות) ובמקביל התפתחות התיירות הבינלאומית ומעבר של תיירים רבים מארץ לארץ.
הוכנסו לשימוש על ידי גורמים בינלאומיים העוסקים בתחום, שלטי נגישות אחידים. שלטים אשר מאפשרים יצירת מרחב נגיש גם בלי הנחיות מילוליות. סמלים בינלאומיים שאינם מוגבלים לשפה.

קיבוע שלטים עם סמלי נגישות, כחלק בלתי נפרד של שלטי הכוונה לציבור הרחב. מחויב על פי חוקי שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלות. חוקים ותקנות ישראליים, שמטרתם לאפשר שימוש במרחב הציבורי, גם למי שמוגבל באופן כלשהו. מי שנזקק לתנאים מיוחדים על מנת לתפקד.

גם בארצות שאינן כה מפותחות ובהן לא קיימים חוקים ותקנות נגישות ניתן למצוא שלטי נגישות עם סמלים אלה בעיקר בשדות תעופה ו/או תחנות רכבת או אוטובוסים.

שלטי נגישות

שלטי נגישות עם סמלים ייעודיים

ניתן להבחין במרחב הציבורי בסמלים שונים. סמלים ושלטי נגישות שחלקם קבוע וחוזר על עצמו בכל מרחב ציבורי כמעט. לדוגמה: שלטים עם כיסא גלגלים וחץ לכיוון כלשהו, שלטים עם סמלי נגישות של עגלת נכים וסימן שאלה שמייצגים מודיעין וכו'.

חלק משמעותי של שלטי הנגישות מיועד לתאר את הימצאותם או אי הימצאותם של אמצעי עזר ייעודיים שיאפשרו למי שמוגבל מסיבה כזאת או אחרת, להשתמש במקום וליהנות גם הוא רק נוכח פסיבית, או כמשתתף פעיל בהתרחשות שאמורה להתקיים במקום.

דוגמאות נוספות לסמלי נגישות קבועים הם סמלים המציינים מיקום של כניסה נגישה ויציאה נגישה. סמלים המייצגים מיקומו של חדר הלבשה ו/או תא שירותים נגיש. כמו גם סמלי נגישות המורים על דלפק נגיש או מעלית נגישה אשר מאפשרים למוגבלים בתנועתם להתנייד ואף לפעול עצמאית ככל האפשר במרחב הציבורי.

שלטי נגישות ספציפיים מציינים את קיומם או אי קיומם של אמצעי עזר כגון מערכות אודיו ייעודיות לכבדי שמיעה או לחלופין תרגום לשפת הסימנים.

סמלי נגישות

חלק מסמלי הנגישות מצביעים על קיומו של מסלול נגישות מיוחד. מסלול עם פסי אזהרה או משטחי אזהרה לכבדי ראייה שעושים שימוש במקל הליכה. אמצעי עזר זה מאפשר להם להגיע בבטחה מאזור אחד לאחר בתוך המרחב הציבורי.

במקרים רבים מתקיים אירוע ובכניסה לאירוע יוצב סמל נגישות המצביע על כך כי האירוע כולו הוא נגיש הן ביכולת להיכנס ולהיות נוכח באופן פיזי וכמובן לקחת חלק וליהנות ממה שקורה בפנים.