10 טיפים לקמפינג מושלם

עונת הקמפינג בעיצומה ומשפחות רבות יוצאות לטבע למרות החום.

כדי לעשות את זה נכון וליהנות מהחוויה מוגשות לכם עצות של בעלי ניסיון שהתנסו וחוו ותיקנו. כעת הם מעבירים אליכם את המסקנות החשובות האלו!

 

  • בחירת האתר הנכון לקמפינג היא שיקול חשוב מאוד. בדרך כלל נוסעים למקומות שיש בהם מאגרי מים או בריכות, ולכן יש להבטיח שהילדים יהיו תמיד בקרבתכם כדי שלא ייעלמו לכם ויטבעו. אם אין לכם זמן להיצמד לילדים משום שתכננתם פעילויות נוספות, בחרו מקום שיש בו השגחה עליהם.

  • חניה חשובה לא פחות מהאתר שבו תלונו. מצאו מקום לרכב שלא ייפגע מכלי רכב אחרים או בגלל שיטפון או גאות המים או הידרדרות לתהום. בטבע יש לכל רכב יותר סכנות. כמו כן, הרכב הוא סעיף מורחב בפני עצמו בגלל שלל התקלות שיכולות לקרות לו, מתקרים ועד שקיעה בחול או בבוץ. כאשר אתם מתכננים מסלולי נסיעה וקמפינג קחו בחשבון גם אפשרות לחילוץ על ידי גרר או תיקון על ידי מכונאי.

  • הקמפינג חייב להתאים למיומנות שלכם בהישרדות בטבע ובכישורים שנדרשים לכך. אל תיסעו למקומות שמיועדים למיטיבי לכת, או שהם רחוקים כל כך שהכל יכול לקרות ולא תוכלו להיחלץ משם. תכננו גם מסלולי פעילות שמתאימים לרמה שלכם, במיוחד אם יש ילדים או מבוגרים מאוד.

  • הצטיידות במים חשובה בכל עונה ובמיוחד בקיץ. אל תיקחו סיכון והקפידו להיות ליד מקור מים לשתייה שמיש ותקין. אם אין מקור מים קחו אתכם בקבוקים ומכלים רבים, והוסיפו לסדר היום נסיעה לחנות כלשהי בקרבת מקום שבה תוכלו להצטייד במים נוספים.

  • הציוד שלכם אמנם מלהיב את הדמיון ובמיוחד האוהל ומתקני המטבח כמו הגז והצידנית המיוחדת לקירור, אבל אם מדובר בציוד שקשה לתפעל, כמו מתקני תאורה או חימום, רצוי להתנסות בהם קודם ורק אחר כך לקחת לטיול. השטח הוא לא המקום שבו עושים ניסיונות ולומדים בפעם הראשונה כיצד להקים אוהל. זה נכון במיוחד כאשר השמש קופחת והילדים רעבים ועצבנים ומתים לישון.

  • שירותים ומקלחות יכולים להיות חלק מהמתקנים שמוצעים לנופשים באתרי קמפינג מסודרים ובפארקים, אבל אם אין כאלה לידכם ואתם מאלתרים עשו זאת כשהם רחוקים מהמקום שבו אתם ישנים ומבשלים ואוכלים. זה לא היגייני וזה גם לא נכון לישון במקום שיש בו מים רבים שיכולים לשמש מוקד ליתושים.

  • חישובי הזמנים יכולים לתעתע בכם אם אתם מתכננים פעילויות נוספות כמו טיולים, הליכות וסדנאות בטבע, או אפילו פעילות אתגרית או ספורט מים. קחו בחשבון שלא רק נסחפים מרוב הנאה אלא שגם כל פעולה שקל לעשות בבית בקמפינג לוקחת יותר זמן בגלל האלתורים הרבים.

  • מזון טרי יכול לנסוע אתכם אבל חייבים לאחסן אותו בטמפרטורות קרירות. כך שאלא אם כן יש לכם מקרר שטח קטן, או שתמצאו דרך לקרר במים בתוך שקית, או שתחנו בקרבת מקום לחנות שבה אפשר לקנות ולהצטייד בכל יום במצרכים טריים שנחוצים לכם.

  • בטיחות אש היא מעל הכל והיא כוללת לא רק הדלקת מדורות רק במתקנים מותרים ורחוק מחומרי בעירה וחומרים מסוכנים, אלא גם במטבח המאולתר עם בלוני גז וכל חומר אחר. חשוב במיוחד להרחיק משם ילדים בגלל ההתרוצצויות וההתלהבות הטבעית שלהם מאש.

  • אל תשאירו פסולת בשטח גם בגלל הניקיון החשוב וגם בגלל החיות שעלולות להיחנק ולהיפגע משאריות של כלים ואריזות שינסו לבלוע או לפתוח. קחו אתכם שקיות חזקות וגדולות ובדקו היכן מתקני האשפה באתר הקמפינג שלכם, אם יש כאלה. אם אין, הפסולת חייבת להיאסף ולחזור אתכם עד שתמצאו פח אשפה גדול שבו תוכלו להשליך אותה.

עם MyWay תצאו לקמפינג בטיחותי ובמחירים מטורפים!

עם MyWay תצאו לקמפינג בטיחותי ובמחירים מטורפים!

המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה