מתקן חניה לאופניים, כי גם לאופניים מגיע לחנות כמו שצריך

יש פה רוכבי אופניים בין הקוראים? אתם בטח מכירים את אחת או יותר מהסיטואציות הבאות-

עצירה בבית קפה להתרעננות או מנוחה על הדשא בפארק אחרי רכיבה מאומצת.

 

תחושת האדרנלין על הבוקר לאחר שהגעתם עם האופניים לעבודה (כי אתם דואגים לסביבה, כי אין לכם רישיון, כי סתם בא לכם לשמור על כושר, או כל הסיבות ביחד).

 

הכיף שבלהגיע עם אופניים למוסד בו אתם לומדים בזמן שהחברים שלכם עדיין ממתינים לאוטובוס או לרכבת.

אז הכל באמת נשמע מאוד כיף, אבל מה בינתיים אתם עושים עם האופניים שלכם? איפה אתם מניחים אותם בזמן שאתם לא רוכבים עליהם? קיימות כל מיני אופציות- ניתן לקשור אותם לגדר, ניתן להשעין אותם על עמוד או קיר ואפשר סתם להניח אותם על הקרקע, אך אף אחת מהאפשרויות הנ"ל לא ממש מומלצת. אופניים, בדיוק כמו מכוניות, יש להחנות בצורה מסודרת ולצורך כך בדיוק קיים מתקן חניה לאופניים.

מה זה מתקן חניה לאופניים?

לטובת מי שאולי לא מכיר, מתקן חניה לאופניים הוא מתקן ברזל נמוך המאפשר להעמיד בתוכו מספר זוגות אופניים אחד ליד השני בצורה מסודרת. הוא בנוי כך שהאופניים לא יכולים ליפול ובנוסף ניתן גם לקשור אותם למתקן באמצעות מנעול ייעודי לאופניים כדי למנוע גניבות. מקומות רבים בוחרים להציב מתקן חניה לאופניים בכניסה אליהם, גם מתוך התחשבות ברוכבי האופניים הרבים שפוקדים אותם וגם בגלל העובדה שהמתקן אינו תופס הרבה מקום והתקנתו קלה (מעוגן לרצפה באמצעות ברגים).

הסיבות שבגללן אופניים צריכים חניה מסודרת משלהם

כי כיום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שבוחרים להתנייד עם אופניים ולכן מן הראוי שיהיה להם היכן להחנות אותם.

כי אם לא מחנים אופניים בצורה מסודרת זה יכול להוות בעיה בטיחותית. לדוגמא- הנחת אופניים על הרצפה יכולה לגרום לכך שהולכי רגל ייתקלו בהם וימעדו.

כי זה הרבה יותר נעים לעין כאשר זוגות אופניים עומדים מסודר אחד ליד השני מאשר מפוזרים או זרוקים בצורה רנדומלית.

כי זה מצמצם סיכויים לגניבות (אם קושרים אותם).לסיכום - בין אם זה בית ספר, קופת חולים, גן שעשועים, מרכז מסחרי, פארק ציבורי, חדר כושר, חניון של רכבת, בניין מגורים או פשוט בית פרטי שגרים בו יותר משני רוכבי אופניים - מומלץ בחום להתקין שם מתקן חניה לאופניים. זה יעיל, נוח, נחוץ, קל להתקנה ומהווה שידרוג בכל מקום בו הוא מוצב.

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר