תזונה נכונה או דיאטה מה ההבדלים?

כמה פעמים שמעתם או קראתם על החשיבות של תזונה נכונה לאורח החיים שלכם? כמה פעמים החלטתם שאתם מתחילים כבר מהיום להתחיל לשמור על תזונה נכונה, אבל בפועל לא מחזיקים בכך יותר מכמה ימים? תזונה מכונה או דיאטה – מה עדיף? לשתיהן יתרונות וחסרונות, אולם אחת תמיד מומלצת יותר ויש לכך סיבה.

תזונה נכונה או דיאטה מה ההבדלים?

מהי דיאטה ומהי תזונה נכונה?

ראשית נדבר על מהי דיאטה בכלל ומהי תזונה נכונה:

  • דיאטה – שם של תהליך שבו אנו אמורים להוריד במשקל בתקופה מסוימת ועל ידי דרך מסוימת. מרבית הדיאטות כיום בנויות על תכניות אינסטנט שמטרתן היא להשיל כמות גדולה מהמשקל בזמן קצר, על ידי מניעת מאכלים מסוימים מהגוף שלנו, צריכה של מאכלים מסוג חד גוני או שילוב של ספורט בכמות מאסיבית שיכולה לפרק אותנו לחתיכות אם איננו רגילים לעשותו כבר מדי יום במסגרת אורח החיים הטבעי שלנו. דיאטות הפועלות לטווח הקצר מזיקות לגוף שלנו ולרוב גם נחזיר את המשקל שהשלנו מהר מאוד ואולי אפילו עם אקסטרה משקל שלא היה קודם לכן. דיאטות הפועלות לטווח הארוך הן בעצם שם יפה ומוכר יותר לשמירה של תזונה נכונה ואורח חיים בריא.
  • תזונה נכונה – היא בעצם דרך חיים. על תזונה נכונה נצטרך לשמור יום יום לאורך כל החיים שלנו ולכן היא דרך חיים שנצטרך לסגל לעצמנו כדי להתמיד בה. למעשה, מדובר בהרגלי אכילה ושתייה שאנו יכולים להרגיל את הגוף והמוח שלנו, על מנת לשמור על הגוף שלנו בריא, לחזק אותו, לפתח אותו ואף להוריד ולשמור על המשקל בצורה נכונה ובריאה ומבלי להזיק לגוף.

 

היתרונות והחסרונות של דיאטה:

לכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות וכך גם לדיאטה. אם אתם רוצים להוריד במשקל רק כדי להיראות יפים יותר בחתונה/אירוע מסוים או כדי להתקבל לתחרות מסוימת המוגבלת במשקל מסוים או כי אתם מרגישים שהורדה של כמה קילו ממשקלכם תספיק לכם ובאופן טבעי אתם גם ככה לא עולים במשקל – אז לכו על זה ותעשו דיאטה. ברוב המקרים או שלא תצליחו לעמוד בדיאטה או שתחזירו את המשקל העודף במהירות. שימו לב כי דיאטות רבות פוגעות בבריאות הגוף ולכן כדאי להתייעץ עם גורם רלוונטי נוסף לפני כניסה להליך הדיאטה.

 

היתרונות והחסרונות של תזונה נכונה:

 

תזונה נכונה המתקיימת כדרך חיים תסייע לנו לשמור על בריאות הגוף והשרירים שלנו. במסגרת אורח חיים הכולל תזונה נכונה אנחנו נצרוך מספיק מרכיבים מכל אלה שאנו צריכים: ויטמינים, מינרליים, סיבים תזונתיים, חלבונים וכן גם פחמימות וסוכרים כל עוד אלה במידה הנכונה. כך תוכלו לשמור על תחושת שובע, שיפור שמחת החיים, חיזוק הגוף וכן תפחיתו במשקל או תשמרו על איזון לאורך זמן ללא תגובות קיצוניות של הגוף.

 

מה עדיף? לעשות דיאטה או לשמור על תזונה נכונה?

אז לשאלה האם עדיף דיאטה או תזונה נכונה – אנו כמובן נמליץ לכם על תזונה נכונה. אנו מאמינים כי תזונה נכונה היא חלק קריטי לשמירה על אורח חיים בריא ועל התפתחות האדם ותפקודו השוטף. בעידן של היום אנו נחשפים ללא הפסקה למאכלים משמינים, מסוכרים, מלוחים וכאלה שאינם בריאים לגופינו. על מנת לשמור על הבריאות שלנו ולספק לגוף שלנו את כל מה שהוא זקוק לו כדי לתפקד כראוי – נצטרך לשלב תזונה נכונה בחיי היומיום שלנו.

 

האם שימוש בתוספי תזונה מסוכנים או מועילים לאורך החיים שלי?

כל אדם צריך לצרוך מרכיבים מסוימים במהלך היום. לעתים רבות, אם זה מטעמי בריאות או יכולת, לא תצליחו לצרוך את כל המרכיבים הדרושים לכם לתפקוד תקין של הגוף. על כן תוספי תזונה טבעיים שעמדו בכל התקנים המחמירים של הFDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי – רק יטיבו עמכם עם שימוש במינון נכון.