שירותי סיעוד מומלצים

השנים חלפו, עזבתם את החדר הישן והבית התרוקן מהילדים והוריכם נותרו בו לבדם, אם שפר עליהם מזלם הם ביחד עם בני הזוג שלהם עדיין, בגילאים הללו הרבה מהמבוגרים כבר נשארים בגפם לאחר שאחד מבני הזוג נפטר. ואתם האם יש לכם זמן לעבור אצל הוריכם יותר מפעם או פעמיים בשבוע, לעשות להם קניות, לשבת איתם כמה שעות, לשוחח איתם, אם כן, אתם הילדים שכל הורה היה מאחל לעצמו, אך לא כולם כמוכם. בימינו כשהחרב הכלכלית מאיימת על כל אחד ואחד מאיתנו ולא פשוט גם לפרנס משפחה, גם לדאוג לילדים וגם להסיע אותם לכל מקום ועוד בנוסף לכל אלו, לסעוד את ההורים. וההורים מצידם גם הם לא נעים להם להטריח את הילדים שלהם על כל דבר קטן ולכן לרוב הם יתאפקו כמה ימים. מצב כזה נראה לכם נוראי ובלתי נסבל נכון? אך תתפלאו לדעת כמה מבוגרים חיים כך רק בשל העובדה שהם אינם רוצים ליפול לנטל על ילדיהם.

 

מהן האפשרויות העומדות לטובתינו

 

הורינו כבר לא מסוגלים לעשות את הפעולות הפשוטות והיומיות שפעם הם היו עושים כלאחר יד וכיום הם מתקשים בהן, לשם כך אנו צריכים לבדוק אפשרות של הכנסת מטפלת סיעודית לביתם שתעזור להם בפעולות הללו, בנוסף גם תארח להם חברה כי מה שאדם זקוק לו יותר מכל הוא חברה, ואנחנו לא תמיד פנויים או יכולים להגיע כשהם זקוקים לנו אף על פי שמאד היינו רוצים. נכון המחשבה על הכנסת אדם זר לביתם של הורינו לא קלה, לא לנו ובטח שלא להם, אך בעבר האופצייה היחידה שהייתה עומדת על הפרק היא לעבור למוסד סיעודי וזו כבר נראית אפשרות פחות קורצת. אם כי ישנם מוסדות סיעודיים ששמם נודע למרחוק, אך זה כבר שיקולכם האישי אם להכניס את הוריכם למוסד כזה או אחר או להביא מטפל.  עיקר העבודה של מטפל סיעודי, מעצם הגדרת התפקיד שלו, היא להעניק טיפול אישי וסיוע מקיף לאדם המטופל. מטפלים סיעודיים מסייעים לאנשים שרמת תפקודם נמוכה עקב גיל מתקדם, נכות, מחלה או כל דבר אחר, והם זקוקים לסיוע מסביב לשעון לביצוע פעולות בסיסיות כגון אכילה, רחצה, הלבשה, או יציאה מהמיטה לכיסא וחזרה. אם הוריכם יותר פעילים ישנה אפשרות של בית אבות כמובן, שם גם יעזרו להם בפעולות יומיות שהם עשויים להתקשות בהם.

 

מי זכאי?

 

בכדי לדעת אם אתם זכאים לשירותי סיעוד, יגיע לבית הוריכם נציג מטעם ביטוח לאומי שיבדוק את הוריכם במהלך הפעולות השגרתיות שהם עושים, על מנת לוודא שהם אכן סיעודיים. הבדיקה הזו לעיתים משפילה לכן רצוי שבעת ביקור הנציג יהיה גם נציג מטעם המשפחה שהוא כמובן בגיר. לאחר מכן יגיע לבית הוריכם גם עובד סוציאלי וביחד עם הוריכם יחליטו על מין המטפל, לעיתים ניתן לבחור גם מוצא אם העניין קריטי למטופל ועל היקף השעות שהמטופל זקוק לו.