שיטות לאיתור נזילות בקירות

לכולנו בוודאי יצא לא פעם להתמודד עם בעיות של נזילות מים ורטיבות בבית

מדובר בצרה שרובנו היינו מעדיפים להימנע ממנה. תופעה זו עלולה לפגוע באופן ניכר באיכות החיים הביתית. הן מאלצות אותנו להמציא פתרונות זמינים ולא נוחים במיוחד, עד אשר נצליח לפתור את הבעיה, למשל – להציב סירים ודליים שיאגרו את טיפות המים המצטברות. זאת ועוד – נוצרים כתמי רטיבות המכערים את התקרה והקירות, מעודדות יצירת טחב, עובש והתקלפות טיח מהקירות.

 

מלבד זאת שמדובר במפגע לא נעים במיוחד, שלא לדבר על חוסר האסתטיות המלווה אותו, הרי שנזילות מים ורטיבות מעודדות ליקויי בנייה משמעותיים. תקרה הספוגה במים עקב צנרת סדוקה, או כזו שהתפוצצה לה, עלולה לקרוס בסופו של דבר על דיירי הבית ויושביו. על כן, במידה שאתם סובלים מנזילה או מרטיבות בבית, רצוי לטפל בבעיה בהקדם.

 

השלב הראשוני והקריטי ביותר בכל סוגיה של רטיבות ונזילה היא לאתר את המקור.

המציאות מראה כי איתור נזילות לא מקצועי ולא יעיל עשוי להסב נזקים כבדים ומיותרים לרכוש, כמו גם להוצאות כספיות גדולות ומיותרות גם כן.

 

בימים עברו, ולפני שנים ספורות בלבד, היתה מלאכת איתור הנזילות קשה ומורכבת למדי. לפני פיתוח טכנולוגיה  מתאימה שאפשרה לזהות את מוקד הנזילות המדויק, הרי שהדרך היחידה לאתר נזילות היתה בדרך הניסוי והטעייה. השרברב היה מגיע למוקד העניין ומבצע ניחוש מושכל המתבסס בעיקרו על תחושות בטן ובמקצתו על ניסיון מקצועי; כך היה מנסה איש המקצוע לאתר את מקר הסדק בצנרת המעודד נזילה ויוצר חור ברצפה או בקיר. לעתים היה האינסטלטור מצליח במשימה כבר בניסיון הראשון, אולם במקרים רבים היה עליו לחזור על הפעולה עוד מספר רב של פעמים עד לאיתור סופי של המוקד. מיותר לציין ששיטה נושנה זו גרמה לתהליך ארוך יותר, הרס רב יותר ומחיר גבוה יותר של התהליך כולו.

 

בימינו, כמעט כל אינסטלטור העוסק באיתור נזילות מים, נושא עמו אבזרים מתאימים וטכנולוגיות מתקדמות ביותר, המאפשרות איתור נזילות קל, פשוט, מהיר ומדויק מאי פעם. אותו ציוד חדיש לאיתור נזילות מסייע באיתור מוקד הנזילה ברצפה או בקיר, בלא קושי מיוחד וברמת דיוק גבוהה למדי, מה שמייתר את הצורך לעבוד בשיטות הטעייה והניסוי, המעודדת נזקים מיותרים וכבדים.

 

דוגמא בולטת למדי לציוד החדש לאיתור נזילות היא המצלמה התרמית. כל בעל מקצוע או חברה בימינו העוסקים בתחום איתור הנזילות מחזיקות בארסנל הציוד שלהם גם מצלמה תרמית, המשמשת לא אחת ככלי עבודה מרכזי לאיתור נזילות ורטיבות בתקרה, ברצפה או בקיר. כיוון שהמצלמה פולטת קרינת אינפרא-אדום המסייעת לה בהמרת אנרגיית קור וחום לצבעים שונים, הרי שתמונה של תקרה, קיר או רצפה תדע להצביע על מיקום מדויק של הנזילה. תמונה המתקבלת ממצלמה מסוג זה יוצרת מיפוי של הבדלי טמפרטורות, כאשר הצבעים החמים מצביעים על טמפרטורה גבוהה ואילו הקרים – על טמפרטורה נמוכה, שמשמעתו רטיבות ונזילת מים. באופן זה יודע האינסטלטור היכן מיקום הנזילה המדויק ואז יוכל לקדוח חור במיקום המדויק לתיקון הצנרת הפנימית.

 

מצלמה תרמית היא דוגמה בודדה למכשירים מתקדמים המשמשים בימינו לאיתור נזילות. בעל מקצוע בעולם האינסטלציה שמכבד את עצמו מספיק ישתמש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר הזמינה עבורו לאיתור נזילות, באופן שיחסוך ללקוחותיו הרס מיותר והוצאות כספיות כבדות ובלתי נחוצות.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

מתכונים מומלצים

 

מתכונים מאת השף הפשוט קובי פרידמן

התקנת מצלמות אבטחה 2
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
האחים תמם עבודות איטום