קעקוע בקיץ - טיפים שתרצו לדעת

קעקוע בקיץ - טיפים שתרצו לדעתהשמש משחררת קרינת UV (אולטרה סגול) המובילה לשיזוף העור בחודשי הקיץ. ברחבי תבל, אנשים רבים נוהרים אל החופים ואל שטחים פתוחים אחרים כדי ליהנות מקרני השמש החמימות והמלטפות שיהפכו את עורם לפחות חיוור. עם זאת, קרינת השמש פחות מתאימה לאזורים מקועקעים של העור. מדוע ההשפעה של השמש על העור משמעותית כל כך? במקום לחשוש מהשמש, יש ללמוד שיטות טיפול ולנקוט אמצעי זהירות על מנת להגן על האזורים המקועקעים.

 

בימי הקיץ ישנה חשיבות רבה בשמירה על ניקיון הקעקועים והרחת זיעה מהאזור. כדאי להשתמש בתכשירי לחות איכותיים ואולי גם במשחות מבוססות שמן – שאינם מתאדות. זה נכון שישנם חילוקי דעות בנוגע לשימוש במוצרים אלו, אולם ישנה הסכמה רחבה על כך ששימוש שגרתי בסבון ומים חמים שומר על האזורים המקועקעים נקיים מכל זיהום.

 

יש לדאוג לטפל בקעקועים בתקופת הקיץ במטרה להאריך את יופי הקעקוע ואת חיוניותו – גם במידה שהוא נמצא במקום דיסקרטי וחבוי מקרני השמש. כיצד עושים זאת? המשיכו לקרוא כדי ללמוד.

ביגוד להסתרת הקעקוע

שכבת ביגוד דקה בזמן שהות בשמש ישירה תמנע חשיפה של הקעקוע בטווח הארוך. בגדי כותנה קלים יאפשרו לעור לנשום, נוסף על שכבת הגנה. אין אפשרות לשהות בצל? ביגוד מתאים יעזור בשמירת הצבע.

על הגנת העור המקועקע יש להקפיד במיוחד בזמן שהייה בחוף הים. כולנו רוצים להראות את הקעקועים שלנו לכל עובר ושווא, אולם כדאי להתגבר על הפיתוי ולכסותו בעזרת בגד ים שלם, שמשיה או מגבת. חשיפה לשמש חזקה אינה עושה חסד עם קעקועים. גם ללא היסטוריה משפחתית של סרטן עור, ואפילו כאשר מדובר על עור כהה, הסכנה בשהייה תחת השמש היוקדת עומדת.

הימנעות מאימוני חוץ

אוהבים להתאמן בחוץ? כדאי לכם להרחיק את הזיעה מהקעקוע כדי לשמור עליו מדהייה מהירה. החליפו בגדים לאחר האימון ונגבו את הזיעה מהקעקוע במהלך האימון.

החורף – הזמן המתאים ביותר להתקעקע?

כל מתקעקע מכיר בסכנה שבחשיפה לשמש. לאחר ביצוע הקעקוע יש תקופת החלמה שבמהלכה אין להיחשף לקרינת שמש ישירה. קרינת שמש מובילה לגירוי העור ועשויה לשרוף את שכבת העור העליונה (אפידרמיס), מה שפוגע בצבעי הקעקוע ובעור. מגע של קרני שמש בקעקוע מביא לדהיית הצבע, ועל כן יש כאלו הממליצים על שימוש בקרם הגנה מתאים. עם זאת, כדי לשים לב לטענות על פיהן קרם הגנה מקטין את הייצור של וויטמין D– החשוב לפעולות רבות של גוף האדם.

 

מי הים יוצרים גירוי ועל כן רצוי להימנע בשחייה בים בתקופת ההחלמה, זאת כיוון שמים מלוחים מובילים לגירוי ולאדמומיות בעור, וכן לתחושת כאב לא נעימה. רצוי להימנע מהכניסה לים לאחר עשיית קעקוע – שגם הצבע עלול לברוח ממנו.

 

בחורף קריר יותר ומזיעים פחות. הזיעה הנוצרת על העור עקב חום הקיץ הכבד עשויה להוביל לזיהומים בעור – שמסוכנים לא רק לקעקוע, אלא לשאר חלקי העור. לכן, כדאי להתקעקע בימים קרירים בהם רמות הזיעה נמוכות.

 

בקיץ אנחנו חשופים לרמות גבוהות יותר של אבק – וכאשר הוא בא במגע עם זיעה, הוא מסכן מקומות חשופים בעור – כולל קעקועים, חתכים ושריטות. בחורף, לעומת זאת, כמות האבק פחותה בשל הגשם ששוטף אותו.

נוחות מרבית. על הקעקוע קל יותר לשמור בעונת החורף לעומת עונת הקיץ.