מה צריך לדעת על הקולוסיאום ברומא?

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון עתיק ברומא. הוא שימש לבידור של האזרחים הרומאים, אך היו לו גם שימושים אחרים, כולל שיכון חיות וגלדיאטורים.

 

קולוסיאום נבנה בשנת 80 לספירה על ידי הקיסר אספסיאנוס. הקיסר רצה להחליף את האמפיתיאטרון של נירון, שנפגע בשריפה.

הוא נבנה במקום בו נמצא המתחם הישן של נירון מכיוון שהחלל הזה כבר היה מוקף בחומות להגנה מפני בעלי חיים וגברים לוחמים.

רוחבו היה 485 רגל, אורכו 607 רגל וגובהו 185 רגל, מה שהפך אותו לנקודת ציון מרשימה למדי ברומא באותה תקופה. ישנן עדיין שלוש שכבות של קשתות שניתן לראות היום עם שמונים כניסות עבור המבקרים להיכנס דרכן.

 

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון אליפטי במרכז רומא, איטליה. היא נחשבת לאחת היצירות הגדולות ביותר של האדריכלות וההנדסה הרומית. הקולוסיאום נמצא בשימוש כבר כמעט 900 שנה ונבנה במקור כמקום חיצוני גדול לבדר את הציבור עם משחקים כמו קרבות גלדיאטורים וציד בעלי חיים.

 

הקולוסיאום הוזמן על ידי מרקוס ויפסניוס אגריפס בשנת 72 לספירה. הבנייה החלה בשנת 72 לספירה תחת הקיסר אספסיאנוס והושלמה בשנת 194 לספירה תחת הקיסר ספטימיוס סוורוס. החזית החיצונית עשויה מלבנים ואבן טרוורטין ואילו משטח הקיר הפנימי עשוי מבטון, עם שכבת טיח, עם קיר המייצג קטע של קיר חיצוני כדי לתת את המראה

הקולוסיאום ברומא הוא אחד המבנים האייקוניים ביותר בעולם. נבנה על ידי הקיסר הרומי אספסיאנוס והושלם על ידי בנו טיטוס, הוא סמל לכוח ולעוצמה הרומית.

 

זה היה ידוע במקור כאמפיתאטרון הפלבי, אך קיבל את שמו הנוכחי בימי הביניים לאחר שפסל אדיר של נירון, שעמד בסמוך, נהרס במהלך שקיפת רומא (1527).

 

הקולוסיאום היה בעבר אמפיתיאטרון אליפטי שיכול להכיל בין 50,000 ל-80,000 צופים. הוא שימש לתחרויות גלדיאטורים ומופעי ציבור כגון ציד בעלי חיים.

הקולוסיאום הוא כיום ביתם של כנסייה קתולית, חנויות, מסעדות ומועדוני לילה.

מה שהיה פעם זירת הבילוי האהובה על הרומאים הפך כעת לאטרקציה תיירותית. הקולוסיאום מכיל כיום מסעדות, מועדונים ודוכני מזכרות.

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון רומי ברומא, איטליה. נבנה בשנת 80 לספירה, הוא נחשב לאחד המבנים הגדולים והמפורסמים מהעולם העתיק שעדיין עומדים כיום.

 

המבנה הוא אליפטי בקוטר של 157 מטר. גובה הקיר החיצוני שלו היה כ-45 מטר שגובה הבסיס שלו היה 14.7 מטר מעל פני הקרקע.

 

הקולוסיאום מורכב משלוש טבעות קונצנטריות: הטבעת החיצונית או אבן השריון המכונה "הקאווה", שתי קומות בגובה 76 מטר רוחב; מרפסת אמצעית בשם "תזמורת", שרוחבה 30-40 מטר ותמכה ב-60 שורות מושבים משני הצדדים; וקודש קודש פנימי הנקרא "הפודיום", עם אזור קרקע.

 

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון רומי בעיר רומא. הוא נבנה במקור במהלך אמצע המאה הראשונה לספירה, ואז הוגדל והוגבר על ידי הקיסר דומיטיאנוס בשנת 87 לספירה.

 

הקולוסיאום יכול להכיל עד 50,000 איש. כיום היא מהווה אטרקציה תיירותית מרכזית ברומא ובאיטליה עם 3.5 מיליון מבקרים מדי שנה.

רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר