צריכים חשמלאי - דברים שחובה לדעת

 

צריכים חשמלאי - דברים שחובה לדעתניתן להניח שכמעט כל אדם בוגר באזורנו, שאינו חשמלאי מלידה, הזדקק כנראה בשלב כלשהו לשירותיו של מומחה חשמל, ובמילים אחרות – חשמלאי. מדוע? מאחר שאנו מוקפים עד צוואר במכשירי חשמל: מחשבים, תנורים, מערכות שמע, שואבי אבק, מיקרוגלים, מקררים ועוד, זאת מבלי להזכיר גופי תיאורה הנמצאים בכל מקום כמעט – בפנים ובחוץ. ראוי שנמצא חשמלאי מיומן וזמין שיוכל לספק לנו את השירות הנחוץ – ובזמן.

 

מסיבות אלו ואחרות רצוי שנחזיק בכמה מספרי טלפון של חשמלאים טובים ומוסמכים, על-מנת שיגדילו את הסיכויים למצוא את החשמלאי הנפלא, שיגיע בכל עת שנקרא לו על-מנת לתקן את מה שדורש תיקון.

 

חשמלאי מוסמך – כיצד לזהות?

חשמלאי מוסמך הוא כזה המורשה לטפל במכשירי חשמל במתח נמוך ולהכין תוכניות חשמל למתקנים בעלי עוצמות נמוכות. בנוסף, אותו חשמלאי מוסמך לטפל במתקנים בעלי זרם עם עוצמה גבוהה יותר באישור חשמלאי מורשה, כמו גם לבצע עבודות במתקנים במתח גבוה, עם השגחה של חשמלאי מורשה. חשמלאי מוסמך שסיים את לימודיו בהצלחה הוא כזה המסוגל לבצע תיקוני חשמל ביתיים.

 

חשמלאי - איך לבחור?

ישנו מספר רב של חשמלאים (אולי לא גבוה כמו מספרם של עורכי הדין, אבל עדיין – גבוה למדי); כיצד תוכלו לבחור את החשמלאי שיבצע עבודה טובה וגם יהיה מהימן ואמין וכזה הגובה מחירים הוגנים עבור העבודה?

 

המלצות – אם מישהו מהחברים או המכרים הזמין חשמלאי לאחרונה, שאלו אותו אודות השירות שקיבל מאותו איש מקצוע – ולמדו עד כמה שבע רצון היה הלקוח מהעבודה שביצע החשמלאי וכן מהמחיר שגבה. תוכלו לעשות זאת במדיה החברתית, למשל – באמצעות הפייסבוק, וללא ספק תקבלו תוך זמן קצר את המידע הנדרש לחלק זה. במידה שאותו לקח היה מרוצה, הרי שתוכלו להזמין את החשמלאי וליהנות מעבודה עם תוצאות משביעות רצון.

 

עבודה אחראית – כאשר אתם משוחחים עם חשמלאי, בררו מולו מראש האם ישנה אחריות על העבודה או החלקים. רצוי שלא להזמין חשמלאי שאינו מציע אחריות על החלקים או העבודה, אלא אם ישנה סיבה מוצדקת לכך. מובן שרצוי להזמין חשמלי המעניק אחריות הן על החלקים והן על העבודה, על מנת שתהיו מכוסים לחלוטין.

 

מחיר הוגן – אם תבצעו סקר שוק על עבודה זהה, תדעו טוב יותר אם כדאי לכם להזמין את החשמלאי. כיוון שאינכם חשמלאים, ולא תמיד תדעו בוודאות באיזו עבודה מדובר, נראה שתוכלו לקבל את המידע החשוב רק לאחר שתזמינו חשמלאי בפועל; בכל אופן, מידע זה יסייע לכם להחליט האם כדאי להזמין חשמלאי זה בפעמים הבאות.

 

זמינות – מובן שהפרמטר החשוב ביותר בעת הזמנת חשמלאי הוא זמינותו, מאחר שטוב ואמין ככל שיהיה החשמלאי והוגנים ככל שיהיו המחירים שהוא גובה – הרי שאם הזמינות נמוכה, לא יוכל לעזור לכם. בכל מקרה, רצוי שלא להזמין חשמלאי שאינו מעניק אחריות על העבודה שהוא עושה – וגם לא להזמין חשמלאי הגובה מחירים גבוהים מאוד רק מהסיבה שהוא היחידי שיכול להגיע. במקרים מעין אלו, רצוי להדליק נר או להשתמש בפנס של הטלפון הנייד ולהמתין לחשמלאי סביר יותר שיגיע בקרוב.

 

עובדים נוספים תחת אחריותו של החשמלאי

במידה שהחשמלאי מעסיק פועלים, חשוב לדרוש ממנו שיעבדו רק תחת השגחתו התמידית. באופן כללי, רצוי שהעבודה כולה תיעשה כאשר אתם נוכחים בבית, כדי שתוכלו לפקח עליה ולסייע לחשמלאי במידת הצורך. בתום העבודה, בדקו ובררו האם הבעיה אכן תוקנה במלואה. מתפקידו של החשמלאי להותיר את סביבת העבודה נקייה ומסודרת – כפי שהייתה טרם ההגעה לבית.

האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2