צמח מטפס

צמחים מטפסים יכולים להיות מרשימים מאד כל עוד הם מסודרים ומטופלים בדרך הנכונה. אם תמיד רצית ליהנות ממראה ירוק בחלקים שונים של הבית שלך, זה הזמן לחשוב על צמח מטפס אשר יתפשט בהדרגה לכיוונים שונים. 

 

רגע לפני שתילת או קניית עציץ עלייך לדעת כי בטיפול לא נכון הצמח יכול למצוא את סופו או לחילופין, לגדול לכיוונים שלא התכוונת שהוא יטפס אליהם. הטיפול בצמח אינו מסובך אך כדאי לטפח אותו על פי ההוראות, להקפיד להשקות אותו ולכוון אותו לגדול בכיוון הנכון.

טיפול בצמחים מטפסים

כמו כל צמח, גם צמח מטפס זקוק לטיפול נכון. חשוב מאד שהצמח יהיה בכלי אשר מתאים לו. יש להשקות אותו אחת לתקופה על פי ההוראות וחשוב מאד לכוון אותו ולתת לו תמיכה כך שיוכל להגיע לאזורים הרצויים. בין הצמחים המטפסים אפשר למצוא את הפסיפלורה, אורנית לוהבת, קיסוס החורש, גפנית ואחרים. 

 

לאחר שראית את הצמחים השונים והתרשמת מיופיים יהיה עלייך להתייעץ עם צוות המשתלה, לשתף היכן התכוונת לשים את הצמח ולבחון יחדיו אם הצמח מתאים עבור המקום ועבורך או לא. ישנם שלל צמחים מטפסים והמטרה היא לאפשר להם להעשיר את המרחב שלך וליצור שמחה והתרגשות ולא להיות שם בצורה שלא מחמיאה.

צמח מטפס יכול להיות גם בתוך עציץ

אחד הדברים שמפתיעים לא מעט אנשים הוא היכולות של הצמחים המטפסים. נהוג למצוא את הצמחים הללו בחוץ, בגינות, מטפסים מתחתית הבית כלפי מעלה או מכסים את הפרגולה. עם זאת, זו לא הדרך היחידה שלהם לגדול ואפשר למצוא אותם מטפסים גם בתוך הבתים.

הצבת עציץ במקום הנכון, השקיה ויצירת תמיכה לצמחים, תגרום לצמיחה מרשימה שלהם. צמח מטפס בתוך הבית יכול גם להיות מתנה מרשימה שכיף לקבל אותה.

כללים ליצירת סביבה בריאה לצמח המטפס

צמח מטפס הוא צמח אשר נאחז במשהו כמו צמח אחר, חפץ או כל דבר שמתאפשר לו ונכרך סביבו. לכן כשיש לך תכנון להכניס צמח כזה עלייך לחשוב כיצד הוא יוכל לטפס ולדאוג שהוא יוכל לתפוס בחפץ או משענת על מנת שתהיה לו אפשרות "להתקדם" בגדילה שלו. 

אפשר לשים את הצמח בתוך האדמה בחצר ואפשר לשים עציצים במרפסת וזאת כל עוד יהיה להם על מה לטפס. אם הם לא יוכלו לתפוס שום דבר הם פשוט יגדלו לכיוונים שונים ולאו דווקא לאלו אשר תכננת. 

מעבר לכך יש להשקות את הצמחים ולשם כך מומלץ לקבל הוראות מהמשתלה ולהכיר את הצרכים של כל אחד מהצמחים. יש להעניק לצמח אדמה טובה וחשוב מאד לוודא כבר בקניית העציץ אם ניתן להסתפק באדמה הראשונית שלו או אם כדאי לקנות אדמה אחרת עבורו. על כל השאלות הללו יוכלו לענות לך באופן מקצועי במשתלה המתמחה בצמחים מטפסים.