צביעה אלקטרוסטטית באבקה

 

צביעה חשמלית בתנור - צביעה אלקטרוסטטית (באבקה)

צביעה אלקטרוסטטית (באבקה) היא טכנולוגיית צביעה המשמשת יצרנים בתחום ייצור המכוניות ורכב דו-גלגלי.שיטת צביעה חשמלית בתנור זאת, מאפשרת יצירת שכבת צבע אחידה דקה וחזקה על חלקי רכב ורכבים שלמים ומבטיחה אחידות בעובי השכבה. לאחר הקלייה בתנור קבלת שכבת צבע חזקה ועמידה מאוד ביחס לעוביה.

רייטק - סדנת בוטיק לשירותי צביעה אלקטרוסטטית (באבקה)

צביעה אלקטרוסטטית (באבקה)טכנולוגיית צביעה חשמלית בתנור - צביעה אלקטרוסטטית (באבקה) משמשת את יצרני אביזרי וחלקי הרכב המובילים בעולם כגון יצרני קליפרים. צביעת קליפרים, צביעת ג'אנטים ואפילו צביעת חלקי אופניים ואופנועים. חלקי רכב נוספים המשמשים לתהליכי קסטום של רכב ואופנועים נצבעים אצל היצרן באותה שיטה שבה נעשה שימוש בסדנת הבוטיק לצביעה באבקה - רייטק.

תהליכי צביעה אלקטרוסטטית (באבקה)

כדי להבין את תחילת התהליך יש לזכור כי בסיומו מוכנס החלק הצבוע לתנור קלייה בחום של 200 מעלות. כך שיש לחשוף ולהשאיר את החלק המיועד לצביעה ללא פריטים הצמודים אליו, עשויים מחומר רגיש לחום (פלסטיק, גומי וכו').

ניקוי חול

השלב הבא בתהליך צביעה חשמלית בתנור הוא ניקוי חול יסודי של שאריות צבע, לכלוך, חלודה וכל חומר אחר העוטף את המתכת. חומר אשר עלול למנוע מהאבקה להתפזר באופן שווה ואף למנוע את תהליך ההיצמדות של הצבע למתכת. זהו תהליך הכרחי על מנת למנוע פגמים בצבע בסיומו של תהליך הצביעה.
צביעה אלקטרוסטטית (באבקה) ללא ניקוי חול מבטיחה כמעט בוודאות את זירוזו של תהליך הבלאי של הצבע והתקלפות מהירה גם אם על פניו נראית עבודת הצביעה סבירה.

במקרים רבים נוהגים לצבוע חלקי רכב, אופנועים ואופניים ללא ניקוי חול בעזרת ספרי רגיל או אפילו בצביעה אלקטרוסטטית (באבקה) אך ללא ניקוי חול לא ניתן להגיע לגימור ואיכות הזהים לאלה המתקבלים כאשר תהליך הצביעה זהה לתהליך שאותו מבצעים היצרנים.

הצביעה האלקטרוסטטית עצמה

בשלב זה נעשה שימוש באביזר צביעה ייחודי אשר מפזר את הצבע (האבקה + הנוזל) באופן שווה על חלק המתכת שאמור להיצבע. יש לזכור בשלב זה אם החלק כולו נצבע בצבע אחד או שיש ליצור הפרדה ולשלב יותר מצבע אחד. החלק חייב להיות תלוי או לנוח על צד שאינו נראה על מנת שלא תפגע אחידות הצבע לאחר הסיום.

שלב הקלייה בהליך צביעה חשמלית בתנור

החלק (חלקים) מוכנסים לתנור בגודל המתאים ועוברים תהליך קלייה בחום בטמפרטורות מותאמות וגם למשך זמן מותאם למאפייני החלק.


צביעת חלקי רכב בצביעה אלקטרוסטטית (באבקה) בסדנת צביעה משמש במרבית המקרים הן לחידוש והתאמה של חלקי רכב בתהליכי קאסטום או כאשר בעליו של רכב גם דו גלגלי מחליט לחדשו ולתת לו צבע חדש. בתהליך זה נצבעים ג'אנטים, קאליפרים, וחלקי אופנועים ואופניים.

 

בסדנת רייטק ניתן לקבל גם שירות צביעת סרמור - צבע קרמי עמיד בחום המיועד לצביעת חלקי מנוע (כולל מכסה מנוע) הפועלים בחום גבוה. זהו תהליך צביעה שונה אך גם הוא מבוצע בצורה זהה לטכנולוגית הצביעה בה משתמשים יצרני המכוניות וגם רכבים הדו גלגליים ממונעים.

סדנת רייטק - סדנת בוטיק המתמחה בצביעה אלקטרוסטטית (באבקה) ומספקת שירותי צביעה ללקוחות פרטיים וכן לחברות המבצעות קסטומיזציה לרכבים. לקבלת פרטים נוספים. שאלות והצעות מחיר פנו אלינו דרך אתר רייטק צביעה חשמלית בתנור.