מה לעשות עם הילדים בחנוכה – טיפים ורעיונות

פעילות עם הילדים בחנוכהחג החנוכה הוא החופשה הגדולה שיש לילדים שלנו במהלך החורף מבית הספר והגנים. חופשה זו מהווה הזדמנות טובה לבלות ביחד עם הילדים שלנו ולאפשר להם להרגיש שהחופש הגדול יכול לקרות גם בחורף ושלא חייבים ליהנות עם ההורים רק בקיץ. יש מגוון רחב מאוד של פעילות בחנוכה עם הילדים וחשוב שנבחר לבלות עם הילדים שלנו בפעילות שמתאימה לגיל שלהם ולתחומי העניין האישיים שלהם. פעילות שיכולה להתאים לילדים בני שלוש או ארבע לא תתאים לילדים בגיל עשר או אחת עשרה ולכן חשוב לברר מראש איזה פעילויות מתאימות לקבוצת הגיל של הילדים שלנו ומיועדות להם.

  

איך אפשר לבלות עם הילדים מחוץ לבית בחנוכה?

אם אנחנו רוצים לבלות בחנוכה עם הילדים שלנו מחוץ לבית יש הרבה מאוד אפשרויות בילוי שיכולות להתאים לנו. אם אנחנו רוצים לקחת את הילדים שלנו להצגה בחנוכה או לפסטיגל חשוב מאוד שנזמין מספיק זמן מראש כרטיסים להופעות כי הביקוש שלהן בקרב הציבור הוא מאוד גדול. אפשרויות בילוי נוספות שיכולות להתאים לנו ולילדים שלנו יכולות להיות בילוי במוזיאונים ותערוכות מיוחדות וגם בילוי בקולנוע בצפייה בסרט. חשוב שבמהלך החג נגוון את הפעילויות שאנחנו יוצאים אליהם עם הילדים מחוץ לבית כך שכל פעילות תעניין את הילדים בפני עצמה והם ירגישו עושר חווייתי.

למה כדאי לנצל את חופשת חנוכה לזמן איכות עם הילדים?

כדאי מאוד לנצל את חופשת חנוכה לבילוי זמן איכות עם הילדים שלנו כי החופשה הבאה הגדולה שתהיה להם מבית הספר תהיה רק חופשת פסח – ועד אז יש עוד הרבה זמן. אנחנו יכולים לנצל את חופשת חנוכה בשביל להשקיע בילדים שלנו ולהראות להם שאכפת לנו מהם ושהם חשובים לנו. חופשה זו יכולה להיות הזדמנות בשבילם להירגע ולהרגיש שהלחץ בבית הספר ובלימודים לא משתלט על כל החיים שלהם. חשוב מאוד שנאפשר לילדים שלנו לבלות ולהרגיש שאין להם יותר מדי אחריות או מחויבות. זמן בילוי אחד על אחד שלנו עם הילדים או שלנו עם כל הילדים שלנו ביחד יעצים ויחזק אותם וכמובן יגרום להם להנאה רבה.

למה כדאי לאפשר לילדים שלנו לבלות עם סבא וסבתא בחנוכה?

בעת חופשת החנוכה חשוב מאוד וכדאי לאפשר לילדים שלנו לבלות עם סבא וסבתא שלהם. בילוי עם סבא וסבתא יכול להיות חוויה מהנה ומשמעותית מאוד עבור כל ילד. הילדים שלנו יכולים להוקיר ולהעריך את הבילויים המשותפים שלהם עם הסבים שלהם כאשר הם יגדלו בעתיד וגם עכשיו בהווה. אנחנו יכולים במהלך יום אחד מימי החופשה והחג לאפשר לילדים שלנו ללכת לראות הצגה ביחד עם הסבים שלהם או לאפשר לצאת ביחד לסרט וארוחת צהריים. חשוב שאופי הבילוי יתאים גם לילדים וגם לסבא ולסבתא כי כך כולם ייהנו יותר והבילוי יהיה מוצלח יותר.

האם חשוב שבכל יום בחופשת חנוכה נבלה עם הילדים מחוץ לבית?

למעשה אנחנו לא חייבים לבלות כל יום במהלך חופשת החנוכה מחוץ לבית. במהלך חג החנוכה יש הרבה מאוד אפשרויות בילוי לילדים ופעילויות מאורגנות ולכן מומלץ לבלות איתם כמה שיותר בגבול הטעם הטוב. אנחנו יכולים בהחלט במהלך החג לצאת עם הילדים שלנו להופעות, הצגות, סרטים, תערוכות ומקומות בילוי לפחות פעמיים או שלוש. כך נוכל ליהנות מאוד עם הילדים מבלי שנוציא כספים רבים מאוד. בילוי פעמים או שלוש עם הילדים מחוץ לבית במהלך שבוע החג יאפשר להם לצפות לכל בילוי ולהעריך אותו יותר.

 

 

האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי