פנו זמן יומי עם הילדים שלכם - זה חשוב לשני הצדדים

פנו זמן יומי עם הילדים שלכםלהיות הורה זה אולי אחד מהתפקידים הכי קשים שישנם, אבל הוא בהחלט מתגמל. אז איך עושים זאת נכון ולמה חשוב לבלות זמן עם הילדים שלנו, ומה בעצם יוצא לנו מזה? הנה כמה הסברים מדוע כדאי לכם להשקיע זמן יומי בעבור הילדים שלכם.

תפיסת עצמי חיובית

בעשור האחרון מחקרים רבים מראים כי שיפור בקשר בין ההורה לילדיו עשוי לסייע לשני הצדדים להתפתח באופן הטוב ביותר. יתרה מכך, שיפורו של הקשר גם מסייע בצורה משמעותית לפתרון בעיות אצל הילדים. אבל לא רק הילדים מרוויחים מכך, אלא גם ההורים יוצאים נשכרים. מסתבר כי מעורבותו של הררוה בחיי ילדיו תורמת לא רק לתפיסת העצמי החיובית של הילד אלא גם לתפיסת ההורה את עצמו כאדם בעל משמעות.

מסקנה נוספת שעולה ממחקרים לא מעטים היא שהורים הנהנים מההורות שלהם יוצרים קשר טוב יותר עם ילדיהם, ומקשר זה נבנים שני הצדדים המעורבים, הן הילדים והן ההורים.

איך עושים זאת נכון

לצערנו הזמן הפנוי שלנו הוא מאוד מוגבל, ומתוכו הזמן בו ניתן לנו לשהות במחיצתם של ילדינו הוא קצוב וממוקד. לכן ההמלצה היא לגרום לכך שהזמן שמבלים יחדיו יהיה מהנה עד כמה שניתן. אולם, עדיין ההמלצה היא לדאוג לשים גבולות לילדים ולאפשר להם לבלות גם זמן מה עם עצמם או עם חבריהם, ובמקביל לאפשר גם לעצמנו את הזמן שלנו.

אז נכון אנחנו לפעמים מרגישים כמו להטוטן בקרקס ומנסים להיות הכי טובים בכל התפקידים והחובות המוטלות עלינו, ולכן אנחנו ממהרים לרצות את כולם ובעיקר את הילדים. הורים רבים מחליטים בשלב הזה להיות ה"חברים" של הילדים שלהם. ובכן כדאי שתפנימו את זה ומהר, ילדיכם אינם זקוקים לחברים, יש להם כאלו בסביבתם הקרובה די והותר. הם זקוקים לכם כהורים שלהם, כמי שמכוונים אותם ודואגים להם גם לטווח הרחוק. אתם אלו שהם יכולים לסמוך עליהם בדיוק כשהם זקוקים להכוונה שלכם.

לכן המנעו מלממש כל רצון רגעי שלהם, ונסו להבין יותר מהם הצרכים הרגשיים שלהם. והציבו עבורם את הקוים האדומים במקומות הנכונים.

לאכול ביחד ארוחת ערב

ארוחת ערב משפחתית יכולה להיות זמן טוב לפעילות מהנה ומועילה לזמן איכות עם ילדיכם, ומאפשרת לכולם לסיים את היום בהרגשה טובה. עדיין ישנם כמה כללים שכדאי להקפיד עליהם בזמן הארוחה כדי שאכן יהיה מדובר בארוחה מוצלחת עבור כולם.

מומלץ להחליט על זמן קבוע לארוחת הערב, ולנסות להקפיד על כך לפחות מספר ימים בשבוע, תוך התחשבות כמובן גם בצרכי הילדים וגם בצרכים שלכם. שימו לב כי  מלבד הפן החברתי, ישנם יתרונות בריאותיים לארוחה משותפת מאחר והילדים מקבלים מכם דוגמה לאכילה נכונה. השתדלו לגוון את ארוחת הערב ולשלב מאכלים מוכרים ואהובים על הילדים יחד עם מאכלים חדשים שיאפשרו להם להתנסות בהם. דאגו כי במהלך הארוחה כל בני המשפחה ישבו יחד סביב השולחן וישתפו בחוויות שעברו עליהם במהלך היום. מומלץ כמבוגרים להתחיל בשיחה ולתאר מה עבר עליכם במהלך יומכם. אל תתעקשו עם ילדכם שיסיים הכל מהצלחת, אלא אם כן נראה לכם שהוא לא אוכל בגלל שמשהו מטריד אותו או מציק לו.  רצוי לבקש מכולם להשאר מסביב לשולחן עד שאחרון הסועדים סיים. אולם, מומלץ להתייחס לגילם של הסועדים ולא לבוא בדרישות מוגזמות אל ילדים צעירים מדי וחסרי סבלנות.

והכי חשוב הפנימו כי ארוחת הערב אינה הזמן להטפות וטענות כלפי הילדים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים

 

רישום עסקים לאתר
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה