לבלות עם הילדים - פארקי שעשועים בארץ

לבלות בפארק שעשועים עם הילדיםאנו נמצאים בימים לא פשוטים של חופש גדול לילדים – ימים בהם יש לדאוג כי הילדים יהיו מועסקים ולא משועממים באופן שיגרום להם לעשות יותר מדי שטויות. מה עושים? תוכלו להתחיל בקריאת המאמר הזה שנכתב במיוחד עבור הורים שהביאו ילדים לעולם ועל כן צריכים להתמודד עם המשימה ההכרחית של גידולם בתהליך שכולל גם את הצורך לשרוד את תקופות החופשה האינסופיות. המשיכו לקרוא ותגלו רשימה של מקומות עם יצירה, פעילות עשירה, צבע והנאה – כל מה שיכול להוסיף מעט עניין וטעם ליום הקיצי הממוצע.

כולנו מכירים את הסופרלנד והלונה פארק תלת אביב, אטרקציות מצויינות לבילוי יום שלם עם הילדים, נשמח להכיר לכם אופציות נוספות שאולי לא ידעתם שקיימות: 

 

פארק האי, קניון עזריאלי

פארק שעשועים על גגו של קניון עזריאלי שבתל אביב, תחת השמים הפתוחים, על שטח מרשים בגודלו. הפארק מעוצב כמו אי טרופי שופע צמחיה הכולל בובות פיראטים ענקיות וחיות צבעוניות אחרות. מערות סודיות המקיפות את האי תגלנה לכם נהר מתפתל ובמרכזו לגונה לטבילה ושעשוע, לצד מגלשות מים, אומגה ומסלולי מכשולים. במרכז הפארק ניצבת לה טירה בת שני קומות, המכילה מגוון הפעלות ומשחקים להורים ולילדים.

 

היכל הקרח Ice Peaks – חולון

בפארק פרס שבמרכז האטרקציות החולוני, ישנו היכל קרח – משטח החלקה אולימפי-למחצה על פני 900 מטרים רבועים של שטח. המתחם כולל אולמות לימי גיבוש וימי הולדת, בית קפה וחנות למכירת ביגוד מקצועי וציוד למחליקים ושחקני הוקי.

דיאדה (המצחקייה)

המצחקיה בנויה שני חללים: עבור פעוטות עד גיל שנתיים ועבור ילדים גדולים יותר. עבור ילדים בגילאי 4-2 יש במשחקייה הגדולה מסלולי אתגר על המשטח; עבור ילדים בגילאי 9-4 יש מתקנים מיוחדים, המותאמים הן לילדים והן להורים. במצחקייה עובדים מפעילים מקצועיים עם רקע בחינוך ומשחק, המבצעים הפעלות הכוללות שירים, סיפורים ועוד. ההורים יכולים לנוח לעתים על הפופים הנעימים.

 

ארטלנד

משחקייה אמנותית המכוונת לילדים בני שנה עד 12. היא מאפשרת לילדים גירויים חושיים שונים המעודדים את התפתחותם באמצעות פעילויות מגוונות, כגון: פעילויות יצירה ומתחמי משחק עם תחפושות, יצירת פסל תלת מימדי, הפקת ציורים באלומת אור ועוד.

 

העולם של דושקו - החרוב 11, אור עקיבא

משחקייה המשתרעת על פני 480 מ"ר. המתקנים, שרובם נעשו בעבודת יד מעץ, לוקחים חלק בקונספט של הפעלות תקשורת ודמיון בין ילדים. יש ספינת פיראטים אמיתית עשוית עץ, תחפושות, חרבות, ארמון נסיכות, חדר הלבשה עם מגוון שמלות, חדר איפור, חדר תינוקייה ועוד דברים נפלאים שיסייעו לילדים לצאת להרפתקה הנהדרת הבאה שלהם. לגילאי 10-1 שנים.

 

הנגרייה של סבא יוסי 

שילוב נפלא זה של משחקייה לקטנטנים עם סדנת יצירה בעת ונגרייה הוא פרי יצירתם של יוסי ויוכי – אמנים בקיבוץ עין גב. המשחקייה כוללת מתקני עץ ייחודיים הכוללים הפתעות מסתובבות, פינות מחבוא והצצה, קרוסלה עם אורות, ספינת פיראטים מעץ ומגלשת עץ רחבה. הסדנא מאפשרת לכל ילד לבחור צעצוע ממבחר צעצועים ואז לבנות לצבוע ולהרכיב לבדו את החלקים. המשחקייה מיועדת לבני שנה וחצי ומעלה ואילו סדנת היצירה – לבני 3 ומעלה.

 

פארק אטלנטיס

העיר המדומיינת ששקעה לה תחת המים חוזרת לחיים בקניון ארנה. זהו פארק שעשועים קטן מימדים בו יכולים האורחים להשתעשע במכוניות מתנגשות, לנסוע על רכבות ערים מזעריות, ליהנות בג'ימבורי אתגרי, לצפות באקווריום הענקי (עם דגים אמיתיים) ולשחק במשחקי וידיאו – הכל באווירה תת-מימית אמיתית.

 

קיפצובה

מי לא מכיר את הפארק המפורסם, המשתרע על-פני 12 דונמים הכוללים משחקיה – מעין לונה פארק הכולל מתנפחים, מכוניות מתנגשות, רכבת הרים, מכונות משחק בתוספת תשלום ועוד. לילדים בגילאי 14-1 שנים.

אתגר בהר

פארק אתגרי למשפחה ולילדים מגיל שנתיים ומעלה. תמצאו שם אתגרים טיפוס על סולם יעקב מתנדנד, אומגה, קירות טיפוסם ייחודיים, קליעה למטרה עם רובי צבע ועוד.