עיצוב חלל המשרד והשפעתו על הלקוחות

עיצוב חלל המשרד והשפעתועיצוב פנים, בין אם מיועד לבית, למשרד או לחלל אירועים, נחשב אחד מהטרנדים הבולטים יותר של התקופה האחרונה, במהלכה מתגברת המודעות לאיכות חיים. נראה כי תחום עיצוב הפנים מקבל חשיבות פחותה כאשר מדובר במקום עבודה או במשרד – דווקא מקומות בעלי סביבת עבודה משמימה ושגרתית. בין אם מדובר במשרד ביתי יותר ובין אם במשרד הנמצא בראש מגדל עירוני, הרי שרצוי לתכנן את עיצוב הפנים שבו מראש, תוך שילוב בין נוחות לפונקציונאליות.

 

מובן שעבודת צוות היא שיקול מרכזי בתהליך עיצוב משרדים. יש להתייחס לנושא זה במהלך תכנון המשרד במטרה לבנות חלל המעודד פרודוקטיביות ותקשורת חיובית בין העובדים, צירי התנועה ומבנה החלל.

 

תקשורת ארגונית, שיתוף פעולה ורוח צוותית הם גורמי מפתח ליצירת תרבות ארגונית יעילה ומעודדת ומסייעים ביצירת תרבות התומכת ברווחת העובדים במקום. יצירת חללי מפגש מעניקים לעובדי החברה הזדמנות להיפגש ולדון בעניינים מהותיים הנוגעים בענייני החברה, כמו גם בענייני דיומא.

 

לעומת משרדים עם חללים גדולים, בעיצוב משרד ביתי, כדאי להתחשב בשטחו של החלל המצומצם במטרה להפיק ממנו את המרב, מבחינה פונקציונאלית ומבחינה עיצובית. דרך עבודה זה תאפשר יצירת חלל עבודה נוח ופרקטי, מרהיב ביופיו באופן מזמין לעובדים ולאורחים ולקוחות המבקרים בו.

 

תכנון ועיצוב משרד מודרני דורש ניסיון עשיר וידע רב בתחום זה. עובדי המשרד מבלים בו שעות ארוכות כל יום; לפיכך בעזרת עיצוב חכם ונכון אפשר להשפיע על אווירת המקום, תוך תפוקה מוגברת של העובדים והעברת מסרים שיווקיים המשפיעים על לקוחות הפוקדים את המקום.

 

עיצוב פנים תומך לעובדים ולקוחות

תכנון עיצובי מתחיל בהבנה ואפיון של צרכי לקוח. ישנו הבדל ניכר בין עיצוב של משרדי אדריכלים שצריך לשדר יוקרה וחדשנות, לבין עיצוב של משרד יועצי השקעות, לדוגמא. בעוד שבימים עברו משרדים נראו דומים פחות או יותר האחד לשני, הרי שבימינו חברות מעוניינות שהמשרד שלהן יהיה בעל מראה מקורי, חדשני ושונה ממשרדים של חברות אחרות הפועלות באותו שוק או תחום; עיצוב כזה משולב אלמנטים עיצוביים המביאים לתפוקת עבודה משופרת, מותק מחוזק, מיצוב עסקי ובידול העסק ממתחרים ושליחת מסרים שיווקיים המניעים לפעולה. משרד המבקש לשדר סמכותיות יעוצב באופן שונה ממשרד המבקש להעביר תחושות של קלילות וחדשנות.

 

משרד מודרני כולל מערכות תקשורת ומחשוב – וזוהי רק דוגמא אחת לשינויים שסביבת העבודה עברה במהלך השנים. בימינו עובדי חברות מבלים שעות ארוכות מול המחשב בעמדת העבודה שלהם; לכן, במסגרת תכנון עיצוב פנים משרדי, יש לשים דגש על פיתוחים ארגונומיים מתקדמים התומכים בעבודה רציפה בנוחות, ללא הפרעות והסחות דעת מהסביבה הקרובה. יתרה מכך, המטרה היא להפוך את השהייה הארוכה במשרד לנעימה יותר ועל כן הנוהג הוא לעצב משרד מודרני עם אווירה ביתית חמימה על-ידי שילוב אלמנטים ורהיטים בעלי אופי ביתי, הנלקחים מעולם העיצוב הביתי. בנוסף, תתוכנן תאורה מתאימה, ובעיקר תאורה טבעית נעימה יותר מזו המלאכותית וגם מאפשרת חיסכון וידידותיות לסביבה.

 

נסכם ונאמר כי עיצוב פנים מתקדם במשרד משפיע על האווירה בחלל וכאן טמונה החשיבות שביצירת אווירה רוגעת וחיובית – המשפיעה לא רק על רמת היצרנות והיעילות של עובדי החברה ומנהליה, אלא גם על הלקוחות המגיעים למשרד. עיצוב פנים משרדי קובע את האווירה ואת הטון הדומיננטי, ומובן שישנה חשיבות בלתי מוטלת בספק בבחירת חומרי גלם נכונים, מערך ריהוט, גוון קירות, תאורה, מוצרי טקסטיל (כמו כריות לספות ולכורסאות) ועוד יותר.

 

ברשת האינטרנט תוכלו למצוא חומרים רבים נוספים שילמדו אתכם על חשיבות עיצוב החלל המשרדי והשפעתו על עובדים ולקוחות.

רישום המלצה חדשה
אלפנט פיננסים
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ