עצות ודגשים לעיצוב הגינה המושלמת שלכם

עיצוב הגינה המושלמתעיצוב גינה הפך לאומנות של ממש שתפסה תאוצה בשנים האחרונות, וכיום היא פופולרית מאוד כיוון שהיא מאפשרת לכל אחד לבטא את עצמו בתוך המקום שבו הוא גר. אפשרויות העיצוב הן רבות ומגוונות, אך מכיוון שמדובר בטבע מבוית - עליכם להבין היטב את התחום ולהיות בקיאים בו, בטרם תתחילו לנכש עשבים ולשתול צמחים בכוחות עצמכם. פנייה לבעל מקצוע המתמחה בעיצוב גינות, יכולה להפוך את הגינה שלכם לפינת חמד של ממש, שתיהנו מכל רגע של שהייה בתוכה.

 

קודם כל חשוב להבין - מהו התפקיד של הגינה אצלכם בבית?

עבור כל מי שיש לו חצר, הגינה ממלאת תפקיד מסוים והיותה "ריאה ירוקה" בין בניין אחד למשנהו, מייצרת צורך טבעי אצל רבים להפוך אותה לצבעונית ומלאת חיים. הבית הוא הרי המקור העיקרי לאנרגיה שממלאת אתכם מדי יום, לכן החצר יכולה לשמש כמקום נהדר לאתנחתא, בתוך השגרה האינטנסיבית. גינה יכולה לשמש עבור צרכים מגוונים:

  1. אירוח של מפגשים חברתיים, "על האש" וסעודות משותפות.
  2. נוי וקישוט לבית, המשפר מאוד את חזותו, ואף מעלה את שוויו הפיננסי.
  3. מקום משחק לילדים וגם למבוגרים, בהצבת מתקנים מתאימים.
  4. טיפוח של גידולים טבעיים לצריכה ביתית, ואזור מחייה נפלא לבעלי חיים מסוימים.

ישנן עוד הרבה אפשרויות לשימוש בגינה, התלויות הן באופיים של בני הבית והן בגודל החצר ומיקומה, היכולת להצללת המתחם וכמובן גם התקציב הפנוי שלכם להשקעה בנושא. איש מקצוע בתחום הגינון ועיצוב הגינות שיידע להשתמש בצורה הטובה ביותר בכל האמצעים העומדים לרשותו, יוכל להביא את הגינה למיצוי הפוטנציאל הגלום בה ולעצב אותה בהתאם לחזון ולצרכים שלכם.

 

תהליך עיצוב הגינה מחייב סבלנות

קחו בחשבון שהתוצאה הסופית של עיצוב הגינה תתקבל, ככל הנראה, רק לאחר זמן מה. הדבר רלוונטי במיוחד עבור מי שמתחיל לעצב את הגינה "מאפס", ושותל צמחייה חדשה או עצי פרי. פרחים ופירות הם מטבעם עונתיים ועד שעץ לימונים או ערוגת עגבניות, לדוגמה, יגדלו מספיק בכדי לייצר את הפרי או הירק הנחשק – זה ייקח חודשים רבים וידרוש מכם המתנה ארוכה. חשוב שתקבלו ייעוץ מקצועי לגבי יכולות הגידול הספציפיות אצלכם בגינה, על מנת לשתול את הצמחים והפרחים המתאימים וליהנות מההשקעה שלכם.

 

הנושא של ייעוץ מקצועי רלוונטי וחשוב גם אם בחרתם שלא לשתול גידולים טבעיים, אלא לעצב את הגינה באמצעות אבנים צבעוניות, חפצי נוי ודשא מלאכותי. תכנון נכון על ידי אדם שעוסק ומתמחה בנושא, יאפשר לכם שימוש מיטבי בגינה והפיכתה למקום המקסים והיפה שעליו חלמתם, תוך התאמה נכונה של אבזור וריהוט המיועדים להצבה בחצר.

 

מה עושים אם רוצים גינה מעוצבת, אבל גרים בבניין רב קומות?

גם אם אין לכם בית פרטי עם חצר, אין זה אומר שלא תוכלו לייצר לעצמכם "גינה". הטרנד החדש בעולם עיצוב הגינות הוא גינה במרפסת, ויצירתיות היא המפתח בעניין הזה. שילוב בין עציצים וצמחים שאינם זקוקים לאדמה טבעית ויכולים לגדול באדניות, תוך עיצוב מדויק והשקיה מתאימה, יוכל להפוך גם את המרפסת הקטנה ביותר לגינה מקסימה שתמלא את תפקידה כראוי.

 

איך בוחרים מעצב מקצועי לגינה?

במידה ואתם מעוניינים להתרשם מיכולותיו של מעצב גינות, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לראות עבודות קודמות שלו. בקשו מבעל המקצוע להפנות אתכם ללקוחות קודמים שעבד עמם, ובקשו לראות בעצמכם את הגינות שעוצבו על ידו. לאחר סיום התהליך והשלמת מלאכת העיצוב, המשיכו להיות בקשר עם בעל המקצוע שלכם, לצורך אחזקה שוטפת של הגינה ולמען שמירה על יופייה לאורך שנים.