מחפשים פתרונות הצללה? המדריך המלא לבחירת סוככים

 

התקנת סוככים היא מסוג הפתרונות ההצללה המושלמים, ובפרט כשהדבר נוגע לקיץ הישראלי. עם זאת, עולם ההצללה מונה כיום אינספור פתרונות הצללה מסוגים שונים ועולה השאלה לגבי המוצר המתאים.

 

המומחים מעניקים הסבר על סוגי הסוככים הנפוצים בשוק וגם מגוון טיפים ועצות שיסייעו לכם לבחור בסוכך המתאים. מקבוצת טרלידור מסבירים שענף פתרונות הצללה מונה שתי אופציות עיקריות שהן פרגולות וסוככים. ההבדל המהותי ביניהם קשור לעובדה שהפרגולות הנן מבנה קבוע בעוד שהסוככים ניתנים לפתיחה וסגירה על פי הצורך.

 

מעבר ליתרון הברור שבדבר, המאפשר לנו לבחור האם ומתי לעשות בסוכך שימוש, מחזיק הסוכך ביתרון גדול נוסף בכך שהוא איננו מצריך היתרי עירייה, זאת להבדיל מהפרגולות, מעצם היותן מוגדרות על פי חוק כמבנה קבוע.

 

סוככים לחלונות ומרפסות קטנות

 

עבור חלונות ומרפסות קטנות מהווה סוכך המרקיזה פתרון אופטימלי. מדובר בסוכך מתקפל שמבנהו רבע עיגול וכולל זרועות אלומיניום שאורכן קובע את שטח הכיסוי. קיפול הסוכך מתבצע באמצעות מנגנון חשמלי או לחלופין באופן ידני באמצעות משיכת חבל. עם זאת, חסרונם העיקרי של סוככי המרקיזה מתייחס לכך ששטח הכיסוי המרבי שלהם הוא מטר וחצי לכל היותר.

 

לפיכך, במידה ומדובר במרפסות שמש גדולות, פטיו, גינות וחצרות, מוטב להעדיף סוככים מסוגים אחרים, כמו לדוגמה סוכך זרועות או סוכך מסילות. סוכך זרועות מתאים במיוחד למרפסות שמש ושטחי כיסוי נרחבים בגודל עד 21 מ"ר. עם זאת, זרועות הסוכך עדינים יחסית ועלולים להתפרק במקרים של ממטרי גשם חזקים ובמשבי רוח עזים.

 

סוככים המותאמים לכיסוי שטחים נרחבים

 

חיסרון נוסף הנעוץ בסוככי הזרועות נוגע ליכולת שלהם לספק הצללה בחלק העליון בלבד, מה שמאפשר לקרני השמש לחדור מהחזית והצדדים. מגבלה זו ניתנת לפתרון על ידי התקנת חיישן המכונה

"שבשבת רוח", המזהה משבי רוח עזים וסוגר אוטומטית את הסוכך למניעת נזקים.

 

אפשרויות נוספות כוללות התקנת קופסה (נקראת "קסטה") שלתוכה ניתן לגלול את הסוכך או לחלופין מסך קדמי המאפשר הצללה גם בחזית. סוככים נפוצים נוספים הם סוכך מסילות, המותאם לכיסוי שטחים נרחבים כגון פטיו, חצרות וגינות וגם עמיד ויציב במיוחד במזג אוויר סוער, וכן סוכך קבוע המיועד למקומות כדוגמת כניסות בתים וחניות, שנדרשת בהם הצללה לכל אורך ימות השנה.

 

סוככים