סוגי הריביות במשכנתאות

ריבית משכנתא: סוגיםכאשר אדם מעוניין לקנות דירה, אך אין ברשותו את הסכום הנדרש לכך, הוא יכול להסתייע בקבלת משכנתא. משכנתא זוהי הלוואה הפרוסה על פנים שנים רבות. ישנו מספר גדול של מסלולים אפשריים והבחירה היא בידי הלווה. סוג משכנתא משתנים גם בהתאם לריבית של אותה משכנתא. ההחלטה אינה קלה ועליה להתבסס על יכולת ההחזר החודשי ועל מספר התשלומים הנפרס על פני השנים הקרובות. בחירה נכונה של מסלול עשויה לחסוך סכומים רבים ולא מבוטלים כלל.

 

השוואת משכנתא זהו תהליך פשוט יחסית שמומלץ לבצעו, כיוון שלקיחת משכנתא זהו צעד משמעותי בחייו של אדם. השוואת משכנתא יסודית היא מחויבת המציאות עבור מי שכספו חשוב לו. ניתן לבצע זאת במקומות שונים באינטרנט וגם לקבל הצעות ישירות מהבנקים במהלך פגישה שניתן לקבוע עם נציג הבנק בסניף הבנק שלכם, זאת כיוון שאין מדובר בהוצאה קטנה, אלא בהתחייבות כספית ארוכת טווח ומשמעותית ובעלת השפעות ניכרות על ההתנהלות הפיננסית של אדם ומשפחתו.

 

כאשר מתקבלת ההחלטה על לקיחת משכנתא, יש לבחון פרמטרים חשובים, כדוגמת גובה ריבית, פריסת תשלומים, איכות שירות, דרישה לערבים וכו'.

כדאי להשוות מספר גדול של משכנתאות המוצעות על-ידי בנקים שונים, זאת במטרה שתוכלו למצוא את המשכנתא המתאימה יותר עבורכם. אתרי אינטרנט שונים יוכלו לסייע לכם בשלב הראשוני ביותר של הצעה בלתי מחייבת; משמעות הדבר היא שאתם מותירים פרטים והבנקים שבים אליכם – כל אחד עם הצעתו הוא. רצוי שלא למהר יותר מדי בקבלת ההחלטה לגבי משכנתא. בדקו באינטרנט לגבי מכרזי משכנתא, דרכם תוכלו לחסוך לא מעט בתשלומי משכנתא, שכן גם אם מדובר בהבדלים זניחים לכאורה, הרי שבראיה לטווח הארוך, מדובר בלא מעט.

 

ריבית משכנתא זו ריבית שאנו נדרשים לשלמה, נוסף על הקרן, בכל הלוואה של משכנתא. לכל אחד ישנו מסלול מתאים יותר ממסלולים אחרים, מה שמשפיע באופן ניכר על שיקול הדעת בזמן שבוחרים את המסלול. כדי לבחון את המסלול הטוב ביותר עבורכם, כדאי לכם "לעשות שיעורי בית" וללמוד על התחום – שלא קשה ללמדו. תחילה עליכם להבין את סוגי הריביות השונים שאפשר לקחת ואת המשמעות בקבלת הלוואה צמודת ריבית. ישנן חברות העוסקות בייעוץ למשכנתא, הממוענות עבור אלו החשים כאילו הם טובעים במידע שאין להם מושג מה לעשות עמו. חברות ייעוץ אלו ידעו הן לסייע והן לעשות לכם סדר בכל תחום ריבית המשכנתא.

ריבית משכנתא: סוגים

משכנתא בריבית קבוע – נלקחת לרוב לטווחים קצרים. בטווחים גדולים יותר חשים בהשפעות ההצמדה למדד המחירים לצרכן ואז ייתכן שמשכנתא בריבית משתנה או ריבית פריים עדיפה.

משכנתא צמודה למדד או משכנתא בריבית משתנה. זוהי הלוואה לתקופה משתנה של עד 30 שנים. הריבית נקבעת ומושפעת על-פי החלטות נגיד בנק ישראל.

משכנתא בריבית צמודה לשער יציג או בריבית דולרית. הריבית צמודה לדולר, אך המשכנתא מוחזרת בשקלים. ריבית זו צמודה או כפופה לשער דולרי יציג.

משכנתא עם ריבית פריים בלא הצמדת מדד. פריים זוהי ריבית בנקים ונגזרת מריבית בנק ישראל; היא נקבעת מעת לעת בהתאם לשיקולים שונים. יתרון מסלול זה הוא באפשרות לפרוע את ההלוואה בכל עת וללא קנסות.

מסלולי ריבית משולבים למשכנתא.

אפשרות זו נכתבה תחת כותרת נפרדת, שכן מדובר במסלול גמיש למדי ובלקיחת כמה הלוואות שונות. מטרת המסלול המשולב היא באיזון סיכונים של משכנתא א' דרך משכנתא ב' באופן הבולם סיכוני ריבית משכנתא, כמו גם הצמדה למדד יחיד.

התקנת מצלמות אבטחה 2
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר