מידע על ניתוח מתיחת צוואר

מידע על ניתוח מתיחת צווארקו הלסת שלנו משתנה עם השנים ומאבד את הזווית החדה המקושרת למראה אסתטי צעיר ומצודד. עם הזמן העור מאבד את האלסטיות שלו ונמשך כלפי מטה, שומנים מצטברים בחלקים שונים בצוואר והקמטים העמוקים גורמים לנו להראות מבוגרים מכפי גילנו. למרבה המזל, לרפואה האסתטית פתרון פשוט בדמות ניתוח מתיחת צוואר המאפשר להחזיר לאחור את גלגלי הזמן ולשוות לפנים מראה צעיר יותר. אם בעבר ניסינו להסתיר את הצוואר בגיל העמידה באמצעות צעיפים או צווארוני גולף, כעת ניתן שוב להציגו לראווה לאחר מתיחת ניתוח. ננסה לעמוד על התהליך המתבצע במהלך הניתוח, לאילו מטופלים הוא מתאים וכיצד הוא יוכל לשנות גם את המראה שלכם.

למי מיועד ניתוח מתיחת צוואר?

הביטו במראה ובחנו את קו הלסת שלכם. האם ניתן להבחין ב"נפילה" באזור שמתחת לצדי הסנטר? תהליך זה הינו טבעי ונגרם בשל ירידה בכמות הקולגן בגוף, היוצרת נתק בין עור הפנים לשכבות שמתחתיו וכן משנה את היחסים בין כמויות השומן בפנים. התוצאה? קמטים עמוקים, הצטברות שומן ומראה של עור מתוח בצורה לא אסתטית בחלק שונים בצוואר. ניתוח מתיחת צוואר מיועד לסובלים מליקויים אלה וכן לבעלי סנטר כפול או קו צוואר שאינו אחיד, משני המינים וללא הגבלת גיל.

 

קבוצה נוספת הפונה לניתוחי צוואר היא של נשים בגיל צעיר יחסית שהשילו אחוז ניכר ממשקלן – אם באמצעות דיאטה טבעית או במהלך שאיבת שומן. במקרה זה, חוסר האיזון בין כמות השומן בפנים וכמות העור המכסה אותו גורמים לעודפי העור לצנוח ולהעניק לפנים מראה מבוגר. הקמטים המופיעים אינם כתוצאה מפגמי הגיל אלא ממחסור בשומנים שהוסרו. מתיחת צוואר משיבה את הזווית הטבעית תחת הלסת ומתאימה את כמות העור בפנים לכמות הרקמות תחתיו.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח צוואר מתבצע באמצעות מגוון רחב של פעולות, בהתאם לסוג הליקוי שיש לתקן ועומק הקמטים. במקרה של עודפי שומן בלבד תבוצע שאיבה קלה של עודפים אלה. אם הבעיה האסתטית מקורה בגידים המופיעים בצוואר מתבצע ניתוח כירורגי שמטרתו לחזק את שרירי הצוואר באמצעות חיתוך ומתיחה של השריר. במקרה שהבעיה דווקא טמונה בעודפי עור או בהזדקנות של העור יש לבצע תהליך מתיחה מלא או מיני-ליפט, תהליך מתיחה קל יותר הדורש חיתוך קל תחת האוזניים בלבד. חלק ממתיחות הצוואר יצריכו גם עיצוב מחודש של הסנטר המתבצע באמצעות שתלים.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח צוואר?

תהליך ההחלמה תלוי בהליך שיש לבצע, בכמות החיתוכים וכן בעומק אליו מגיע הכירורג. במקרה של ניתוח מלא, ההחלמה תארך כשבועיים אשר במהלכם הפנים נפוחות מעט ואף עשויים להופיע שטפי דם קלים ובצקות בסביבת הפה. מטופלים בטיפולים קלים יותר, יכולים להחלים בתוך מספר ימים וליהנות מתוצאות מושלמות ללא צלקות.

האם ישנם סיכונים?

בדומה לכל הליך חודרני גם בניתוח הרמת צוואר קיימים מספר סיכונים, אך הם נדירים יחסית. הראשון, קשור לתהליך ההרדמה עצמו במידה ומבוצעת הרדמה מלאה. בפרוצדורות הקלות יחסית לא תמיד קיים צורך בביצוע הרדמה מלאה וניתן לבצע הרדמה מקומית. הסיכון הנוסף קשור לעובדה כי מדובר בפצע פתוח העשוי להזדהם. לכן, התהליך כולו מתחיל בחיטוי האזור המטופל. עם זאת, לעתים קיים זיהום תת עורי המצריך פתיחה של התפר וטיפול מקומי.  מעבר לסיכונים אלה קיים סיכוי קל לדימום תת עורי במידה וכלי דם נפגעו ולא החלימו כשורה וכן לפגיעה עצבית. על מנת להימנע מסיכונים אלה ולהבחין האם למטופל יש רגישות מיוחדת הוא עשוי להישאר באשפוז למשך יממה לאחר הניתוח.

 

לסיכום, ניתוח מתיחת צוואר מסוגל להחזיר את מראה הפנים שנים רבות אחורה, לתקן את קו הלסת ולשוות לפנים מראה פרופורציונלי ואסתטי. הוא מתבצע בתוך שעות ספורות בלבד ולאחר ההחלמה ניתן ליהנות שוב מפנים צעירות ומעוצבות.