ניקוי דירות אחרי שיפוץ

ניקוי דירות אחרי שיפוץמי אחראי על ניקוי הדירה לאחר שיפוץ? מדוע יש להיוועץ באנשי מקצוע טרם ביצוע הניקיון באופן עצמאי? האם ניתן לשוב לשגרה ללא פגיע באיכות החיים אליה הורגלנו?

 

שיפוץ זהו תהליך ממושך הכרוך בהוצאה כספית גדולה למדי ובזעזוע של השגרה היומיומית. השיפוץ אינו מסתיים תמיד על-פי לוח הזמנים המתוכנן; בנוסף, עיקר הפגיעה היא באיכות חיי הילדים ובני המשפחה. יתר מכך, ראוי לזכור שהשיפוץ אינו מסתיים, אלא ברגע שמצבו של הבית חוזר לקדמותו. העניין הוא שיש להכניס את נושא ניקוי דירות אחרי שיפוץ למסגרת ממשית של לוח הזמנים ולהיוועץ עם בעלי מקצוע מתאימים.

מדוע חשוב לנקות בית לאחר שיפוץ?

ניקוי בית אחרי שיפוץ מתאפיין בכתמים עיקשים הנובעים משאריות שיפוץ, זאת עקב החומרים בהם משתמש הרצף להנחת כל אריח במקומו הנכון; לעתים קרובות, שאריות של חומרי הדבקה נדבקים בדפנותיו ובשכבתו העליונה של האריח וקשים להסרה; עם זאת, ניתן להשתמש בחומרי ניקיון מיוחדים בשילוב ידע מתאים על-מנת להבריק את המקום.

 

חומרי הניקוי שהוזכרו לעיל אלו חומרי ניקוי חזקים למדי. חובה להבין בתרכובות החומרים הללו על-מנת לא לגרום לנזקים בפרויקט הריצוף. מפני שמדובר בחומרים העלולים להסב נזק לרכוש ופגיעה בנפש, יש צורך באמצעי מגן וכלים מתאימים אחרים לביצוע עבודת ניקיון כזו.

 

זה לא נגמר... עד שזה נגמר

הרגע הזה בו מסיימים לבנות או לשפץ בית או נכנסים לדירה חדשה, זהו רגע מרגש שרבים מחכים לו; הריח של החדש, החידוש והחדשנות – התחלה חדשה. נעים לדעת שלאחר תקופה ארוכה למדי של השקעה ועבודה קשה, עניינים, סידורים וטיפולים מול בעלי מקצוע – סוף-סוף אפשר לנוח מעט על זרי הדפנה. עם זאת, אם לא שמים לב, אנו עשויים לפספס עניינים קטנים שלא נוקו דיים ושנשארים בבית כמו כדור צמר בגרון.

כאשר נכנסים לבית לחדש, לפעמים קשה לדעת האם עבר תהליך שיפוץ או שהוא נמצא במהלכו; הקירות עשויים להיראות נקיים וצבועים, ואילו האבק ושאריות השיפוץ, כתמי צבע על האריחים והפאנלים ועוד – מזכירים דירה הנמצאת בשיפוץ – ולא כזו שראוי למגורי משפחה. גם אם איש השיפוצים עשה עבודה מעולה, הרי שעבודה לא פחות קשה מזו היא לנקות אחריו ולדאוג שהדירה תצא מבריקה ומצוחצחת, ושאף אחד לא יצליח לנחש שבאמת בוצע כאן שיפוץ.

 

האם כל אחד יכול לנקות בית אחרי שיפוץ?

עבוד ניקוי אחרי שיפוץ זו עבודה קשה למדי, הדורשת מקצועיות, סבלנות, יסודיות והיכרות מספיקה עם הכלים והחומרים המתאימים, שכן זוהי עבודת ניקוי רגילה. יש לזכור שניסיונות לקיצור דרך עלולים להסב נזק משמעותי לדירה, וחבל שכך, לאחר שהושקעו משאבים רבים בתיקון ושיפוץ.

ניקיון לאחר שיפוץ בית יבוצע על-ידי אנשי מקצוע עם עבר מרשים של ניקוי דירות לאחר שיפוץ. עם הניסיון והכשרה שצברו משך שנים רבות, הם יתעלו בעבודתם על כל אדם אחר שינסה לנקות דירה משופצת באופן פרטי. יתרה מזאת, הציוד המוחזק על-ידי חברות ניקיון מכובדות, המעניקות שירותי ניקיון מלאים, הן לפרטיים והן לחברות, לבתי עסק ולמוסדות שונים, אינו ציוד רגיל שאפשר למצוא בכל בית. חובה גם לדעת כיצד להשתמש נכונה בחומרים אלו, שכן ישנם חומרים שאינם מתאימים לניקוי מסוג זה ועשויים לגרום נזק מיותר.

ומה עושים עכשיו?

בבואכם להזמין חברת ניקיון שתבצע עבורכם ניקיון דירה לאחר שיפוץ, עליכם לדעת שהפקדתם את העבודה בידיים הטובות ביותר. אם אינכם בטוחים לחלוטין שזה אכן כך, סמכו על תחושה הבטן שלכם והמשיכו לחפש, עד אשר תמצאו את החרה המהימנה ביותר לביצוע עבודה זו.

רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
האחים תמם עבודות איטום
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי