מתנות לכלה בעידן הפוסט-דיגיטלי

מתנות לכלה זה לא רק כסף מזומן

מתנות לכלהאתר בואי כלה (Wedding-Gift) מציע לכן מבחר עצום של מתנות לכלה שיאפשרו גם לכן להתכונן ולהכין מתנה אישית מדהימה לכלה האהובה שלכן. לבחירת מארז מתנה מוכן או להכנת מארז עם עיטורים וקישוטים לבחירתכן כנסו לאתר, צרו קשר והזמינו וביום האירוע רק תעברו ותאספו את המתנה לכלה שלכן, באריזה מהודרת ויפה.

לא מתנות לכלה מתנות בעבור הכלה בתקופות קדומות

כבר בימי המקרא מוזכרים מקרים בהם נהוג היה לתת מתנות בחתונה אך מתנות אלה היו לרוב לבני משפחת הכלה או שהיו אלה מתנות שנתנו למשפחת החתן. במשך שנים ארוכות היה נהוג שהכלה מביאה אל ביתה החדש כלי בית (מצעים, מגבות, מפות וכו') ואלו היו המתנות לכלה. בנוסף לכך היה מקובל שבנות המשפחה יחד עם הכלה עמלים על הכנת מלבושיה של הכלה ליום חתונתה.

בתרבויות מסוימות נהוג היה לציין את האירוסין או שהיה נחוג היום בו החתן או מי מטעמו היו מבקשים את ידי הכלה אך גם באירועים אלה המנהג להעניק מתנות לכלה הנו חדש באופן יחסי.

הסיפור של יעקב ועבודתו למען לאה ורחל היא הדוגמא הבולטת ביותר לכך שבפועל לא היו ניתנות מתנות לכלה. במקומן של מתנות לכלה היה רכוש, אדמה או ממון, מועברים מהחתן לאבי הכלה או מאבי הכלה לחתן וזאת על פי מעמדן של המשפחות. אך לרוב היה על משפחת החתן להעניק רכוש או מתנות לאבי הכלה.

מתנות אלה לא היו מתנות לכלה אלה מתנות בעבור הכלה. בתרבויות מסוימות נהוג עד היום תשלום מוהר. תשלום למשפחת הכלה בעבור ההסכמה לעזיבתה את בית אביה ומעבר אל בית חתנה.

מתנות לכלהמתנות לכלה בעידן המודרני

כיום כמעט בכל התרבויות התפתחו טקסים ואירועים הנחוגים בהקשר של החתונה. בכל האירועים האלה נהוג להעניק מתנות לכלה. השמות של האירועים השונים משתנים מתרבות לתרבות אך בכולן הכלה הנה במרכז והיא אשר זוכה ליהנות ממגוון עצום של תשורות.

כאשר אנו מדברים על חברות בהן האמצעים הכלכליים מוגבלים, טורחות בנות המשפחה, השבט, הכפר ומכינות שלל מתנות לכלה שאותן תישא עמה לביתה החדש לאחר נישואיה. לעתים חלק מהמתנות יינתנו באירועים שלפני החתונה.

בחברות אשר להן אמצעים כלכליים מרובים נהוג לקנות מתנות ולהעניקן לכלה וגם במקרים אלה לעתים ניתנות חלקן של התשורות והמתנות בטקסי האירוסין או החינה שלפני החתונה עצמה.

בשנים האחרונות, בעיקר בתרבות המערבית, מקובל להעניק כסף כמתנה לחתונה. בעידן הדיגיטלי הנוכחי מקובל אפילו להתקין אפליקציה ייעודית בטלפון, אפליקציה אשר מאפשרת העברה ישירה של כסף כמתנה לחתונה. אולם גם בימים אלה ניתן לגרום לכלה שמחה והתרגשות על ידי הענקת מתנות אישיות וייחודיות ליום חתונתה.

מתנות לכלהאנו בבואי כלה (Wedding-Gift) מאמינים שאין תחליף למתנה אישית שהוכנה עם תשומת לב מיוחדת למקבלת המתנה - הכלה. גם הכלה שלכם תשמח לקבל מכם מתנה אישית ייחודית הנבדלת מכל המתנות האחרות. מתנה לחתונה שתישא את שמה, את תאריך חתונתה ואפילו דברי ברכה אישיים לכבוד האירוע.

פנו אלינו לבואי כלה (Wedding-Gift), מבעוד מועד, ואנו נכין ליקירתכם מתנה מיוחדת שתרגש אותה ותשמח אותה לימים רבים.