מה צריך לדעת לפני שמזמינים מדביר?

מתי לקרוא למדביר?בתחום ההדברה בישראל עובדים בעלי מקצוע רבים, והביקוש למדבירים ממשיך לצמוח מדי שנה. למרבה הצער ישנם הרבה מאוד בעלי מקצוע המנצלים זאת לרעה, ומציעים שירות שאינו יעיל במקרה ה"טוב", כלומר לא מדביר את המזיקים בפועל, או כזה שעלול להיות אפילו מסוכן לבריאות - במקרה הגרוע. לפני שאתם מזמינים מדביר לביתכם, חשוב להכיר היטב את הדגשים שעליהם אסור לוותר, ולהשתמש באמצעים טבעיים להרחקת מזיקים במידת האפשר.

מתי כדאי לקרוא למדביר?

רוב הסיכויים שתזדקקו להדברה בעיקר בקיץ. כשהטמפרטורה עולה, החרקים מתחילים להגיח מכל מיני פינות נסתרות, וייתכן שתמצאו את עצמכם מתמודדים עם מכת נמלים או ג'וקים, לכן כדאי להיערך מראש ולתזמן את מועד ההדברה כבר בשלהי האביב. עם זאת, במקרים מסוימים שווה לעשות הרחקת מזיקים וחרקים דווקא בחורף:

  1. לפני מעבר דירה ולא משנה באיזה תאריך היא מתרחשת, מומלץ לבצע הדברה כיוון שלא תוכלו לדעת בוודאות מתי בוצעה פעולה דומה בסביבת מגוריכם לאחרונה, והאם עדיין יש לה אפקט. נוסף על כך יש לזכור כי האפקטיביות של ההדברה תהיה טובה יותר, כאשר הדירה נקייה מרהיטים וחומר ההדברה יוכל להגיע באמת לכל פינה.
  2. במידה ובחורף תיתקלו בחרקים שחוזרים ובאים, כדאי לטפל בבעיה מהר ככל האפשר גם אם "זו לא העונה שלהם". לפעמים גם באמצע ינואר יהיו ימים חמים פתאום, שיעשו חשק לנמלים להתחיל לטייל בכל המטבח שלכם.

כאשר אתם נאלצים להתמודד עם בעיית מזיקים הדורשת פתרון ייחודי, כמו למשל יונים מקננות – לא מדובר בצורך בהדברה כי אם בהרחקה, וכדאי לקרוא למומחה שיידע כיצד להתמודד עם העניין באופן מקצועי, כך גם במקרים של קיני צרעות או זוחלים שחודרים למתחם הבית.

הדברה ביתית וטבעית שעשויה להרחיק נמלים

בכל מקרה של רצון להרחיק מזיקים, מוטב להתייעץ עם בעל מקצוע בנוגע לצורך הייחודי שלכם בשירותי הדברה, וכמובן שלא להתעסק בעצמכם עם חומרים מסוכנים שעלולים לגרום נזק. אבל עד שהמדביר יגיע, ניתן בהחלט לנסות להתמודד עם חלק מן המזיקים, למשל נמלים, בדרכים טבעיות.

 

מעניין לדעת שישנם חומרים טבעיים לגמרי שהנמלים לא מסוגלות לשאת את ריחם, כמו תבלינים כגון קינמון וציפורן. במידה ובעיית הנמלים היא מינורית, מומלץ לנסות לטפל בה באמצעות פיזור תבלינים כאלה באזורים שבהם הן מתרוצצות, ורק במידה והן שבות ומופיעות – לקרוא לבעל מקצוע לביצוע הדברה.

 

איך אפשר להגן על דיירי הבית מנזקי ההדברה?

הרוב המוחלט של חומרי ההדברה מכיל כימיקלים המזיקים מאוד הן לבני אדם והן לחיות מחמד, ולכן כדאי להבין את ההשלכות של הזמנת הדברה, ואת מקדמי הבטיחות שיש לקחת. חשוב ביותר לדרוש מהמדביר להציג בפניכם תעודת מדביר מורשה, המעידה כי לאדם שהזמנתם יש את כל הבקיאות הדרושה למקצועו. מלבד ביצוע עבודה יעילה בהרחקת חרקים ומזיקים, הוא גם יידע להסביר לכם בצורה מפורטת כיצד להגן על עצמכם מהשפעות החומרים בהם ישתמש.

 

על אף שפעולת ההדברה עצמה בבית בגודל ממוצע עשויה להתבצע בתוך מספר דקות במקרים מסוימים, חשוב ביותר שכל דיירי הבית לא ייכנסו אליו בשעות שלאחר מכן. חלק מן המדבירים מאפשרים חזרה של אנשים הביתה כבר שעתיים-שלוש לאחר ביצוע העבודה שלהם, אך כשמדובר בבעלי – חיים חשוב להבין כי לחומרי ההדברה יש אפקט ארוך יותר עליהם. במידה ויש לכם חיות מחמד אם כן, חשוב להמתין כמה שיותר ואפילו לישון מחוץ לבית אם מתאפשר לכם, וכמו כן לדאוג שהבית יישטף בטרם כל הדיירים, כולל אלה ההולכים על ארבע, ישובו אליו.

 

פורסם בתאריך 2.11.17

האחים תמם עבודות איטום
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
תכשיטים נגד עין הרע
התקנת מצלמות אבטחה 2