מתחזקם את בורות הספיגה

חשבתם פעם לאן הולכים מי השפכים המאסיביים של מפעלי התעשייה או אפילו מי השפכים של הצנרת הביתית שלנו? ובכן, בור ספיגה הוא התשובה. מדובר בבור ללא תחתית שצורתו דומה לבאר. החומרים הנוזליים המגיעים לבור הספיגה מחלחלים אל תוך האדמה, ואילו השפכים המוצקים נשארים ויש צורך לרוקנם. לפי התקנות הנוגעות לבור הספיגה, ניתן לרוקן אותו באמצעות ביובית בלבד. כך שלמשאית מיוחדת זו יש חלק חשוב בתחום טיפול ותחזוקת בורות ספיגה.

 

מתחזקם את בורות הספיגה

 

כל מה שצריך לדעת על שאיבת בורות ספיגה

בעלי עסק גדול? צריכים להזמין אנשי מקצוע כדי לרוקן בור ספיגה? אלה כמה דברים שכדאי לדעת על טיפול ותחזוקת בורות ספיגה:

  • בישראל קיימים שני סוגים של בורות ספיגה – בור ספיגה המיועד לקליטת שפכים ביתיים ובור ספיגה לשפכים תעשייתיים.
  • בזמנים עברו בורות ספיגה היו נחלתם של כל הבתים. אך מאז שהם נאסרו על ידי המשרד להגנת הסביבה, נותרו רק הבורות הישנים. בורות אלה זקוקים לתחזוקה מתמדת ולשאיבת שפכים על ידי הביובית.
  • אם לא מתחזקים את בור הספיגה, הוא עלול לגרום לזיהומים במי התהום ובקרקע.
  • לפני תור הביובית, ריקון בורות הספיגה התבצע בדרך הקשה: באופן ידני.
  • את הפסולת שמפנה הביובית מעבירים לאתרים שקיבלו אישור על ידי משרד ההגנה לאיכות הסביבה.
  • על פי החוק בישראל, כל מי שמחזיק בבור ספיגה מוכרח להתחבר אל מערכת ביוב מרכזית.
  • על מנת שבור הספיגה לא יעלה על גדותיו, יש צורך לבצע את שאיבת מי השפכים בתדירות גבוהה.

קצת על הביובית

לאחר שדיברנו בעיקר על בור הספיגה, נדבר על הגיבורה הראשית בכל הסיפור: הביובית. הביובית היא משאית גדולה שעליה מותקן מיכל. צינור השאיבה והמנוע שלה הם הרכיבים המאפשרים את ביצוע שאיבת מי השפכים בסופו של דבר. הביובית אינה מיועדת רק לשאיבת פסולת מתוך בור הספיגה. משאית מיוחדת זו היא פתרון טוב למצב שבו קיימת סתימה גדולה בצינורות הביוב הביתי או התעשייתי. סתימה אשר נגרמת כתוצאה משחיקה, חסימה על ידי שורשי העצים או שימוש אינטנסיבי עלולה לגרום למטרד ולנזק תברואתי. רק שימוש בביובית יכול לפתור את הבעיה ולהציל את כולנו מריח בלתי נעים וסכנה בריאותית.

שואבים את בור הספיגה ומתחזקים את הבור

אז איך שואבים את בור הספיגה? מכיוון שהביובית מצוידת בצינור ומשאבת יניקה חזקה, מחברים אותה אל הבור, מפעילים את הביובית ושואבים את התכולה. לאחר תכולת הבור יש צורך לתחזק אותו. לשם כך, הביובית כוללת צינור מים. באמצעות הצינור הזה מבצעים שטיפה של הביובית בלחץ גבוה במטרה לסיים את הטיפול ולאפשר לבור להמשיך ולספוג פסולת ביתית או תעשייתית.

 

איך בוחרים בשירותי ביובית לשאיבת בורות ספיגה?

שאיבת בורות ספיגה אינה פעולה של מה בכך. חשוב לוודא שהיא נעשית על ידי מקצוענים בתחום זה. רק אנשי מקצוע שיש להם ניסיון רב בתחומי האינסטלציה ועברו הכשרה מיוחדת לשאיבת בורות ספיגה יכולים לסייע לכם לספוג את הפסולת מהבור. כמו כן, כדי לטפל ולתחזק בורות ספיגה יש צורך באישור מיוחד מהמשרד להגנת הסביבה.

 

כל השירותים במקום אחד

יש לכם בור ספיגה ישן ואין מי שישאב אותו? הכירו את חברת ביובית. חברת ביובית, כשמה כן היא, מספקת מגוון רחב של שירותים בתחום האינסטלציה והביוב. הביובית האיכותית שלה עומדת לרשותכם לאורך כל הדרך על מנת לספק את השירות הנכון לכם: פתיחת סתימות ושאיבת ביוב, פתיחת קווי ביוב, שאיבת בורות ספיגה, פתיחת ספיגות בלחץ גבוה, התקנת משאבות טבולות, שאיבת הצפות ועוד. לקבלת מידע נוסף בקרו באתר  biuvitb.co.il.