מתאגנים בבוקר עם הילדים - טיפים לבוקר מוצלח

לקום עם הילדים בבוקרלקום עם הילדים בבוקר... כל פעם זו חוויה מחדש. אם כבר הבאתם ילדים לעולם, ואתם יודעים טוב מאוד שילדים זו ברכה (בסדר, בסדר. תמשיכו לעבוד על עצמכם), כנראה תעשו הכל על-מנת שבקרים שלכם ושלהם יהיו רגועים, נינוחים ויעילים. אך אבוי! האם העניין הזה באמת אפשרי ובקלות כפי שזה נשמע? אולי כן ואולי לא; חלק מהדברים תלוי בכם וחלק לא.

 

בהמשך המאמר תיחשפו למספר עצות אודות התארגנות בבוקר עם הילדים, שכן אין דרך נכונה אחת להתארגן אתם ולצאת מהבית בשלום. עצה אחת עשויה לסייע למשפחה אחת בעוד למשפחה אחרת היא לא תתאים. המשיכו לקרוא כדי להבין וללמוד מה אפשר לעשות להתארגנות נעימה בבוקר – כי לא כל בוקר חייב להיות סיוט.

 

חשוב לדאוג כי התארגנות הבוקר תהפוך לעניין של הרגל יומיומי המורכב מרצף פעולות ידוע ופשוט. לא קל להטמיע הרגלים משפחתיים קבועים; דרושה לשם כך התעקשות והתמדה מדי יום. ילדים מסוימים בורכו ביכולת להסתגל להרגלים חדשים, בעוד שאחרים מתקשים בכך. דוגמא אישית על-ידי ההורה תסייע לילד ללמוד את המצופה ממנו ותזרז הגעתם של בקרים נעימים ורגועים.

 

חשוב לזכור שגם רומא לא נבנתה ביום אחד. עם דמיון רב לכך, הרגלים של חודשים רבים קשה למחות בין לילה ועליכם להיות סבלניים אך אסרטיביים. אם תלכו בדרך הזו, תמצאו שגם הבוקר יכול להיות זמן מהנה לכל בני המשפחה.

 

אז בואו נתחיל

את ההתארגנויות ליום המחרת בצעו תמיד בערב שלפני אותו בוקר. הכינו בגדים, הכינו תיקים, דאגו לסיום מטלות ושיעורי הבית, חתמו על ניירות ואישורים נדרשים לגן ולבית הספר, הכינו רשימה של דברים שכדאי לכם לזכור לעשות בבוקר.

 

שעון כמקדם סדר וארגון מהבוקר עד הערב

ילד שמבין את משמעות הזמן, השעות והדקות, יוכל להסתגל מהר ובקלות יותר לענייני התארגנויות במשך היום. אם הילד שלכם מכיר את השעון ואת משמעות המחוגים והמספרים שבו, יידע באיזו שעה צריך לצאת מהבית. ההורה יכול להכריז על שעת היציאה ועוד כמה זמן נותר עד לזמן זה.

 

הורים המעוניינים להטמיע בילדם את הידע החיוני על השעה והזמן, רצוי שיציידו אותו בשעון מעורר ויעודדו אותו לכוון בעצמם את השעון המעורר לבוקר. עם זאת, אין צורך להפוך את הבית למחנה צבאי. חשוב שתהיה בבית אווירה של שלווה ונינוחות, בניגוד לאוויר לחוצה ועכורה. זכרו שהמטרה היא לבצע הכל ברוגע ובנועם.

 

פעולות שעושים בבוקר

נהלו סדר עדיפויות על-ידי עריכת רשימת מטלות. זה יעזור לכם לזכור את הדברים שהכי חשוב לעשות בבוקר ואת מה אפשר לדחות לאחר הצהריים ולערב. באופן זה גם תהיו בעצמכם מאורגנים יותר ותשדרו לילדים דוגמא אישית.

 

חלקו תפקידים באופן יעיל וברור. הכל הרבה יותר מסודר ומאורגן כאשר הילד יודע מה עליו לעשות ואילו תפקידים יש לבצע בבוקר, לפני שיוצאים מהבית לבית הספר או לגן.

 

מזון: כמה טוב שיש כריכים בעולם. הם עושים את הבקרים שלנו קלים ופשוטים; ובכל זאת, תמיד יש את הילדים האלה שלא סגורים על מה שהם רוצים שיהיה להם בכריך ופעמים רבות גם מחזירים אותו הביתה, כאשר הוא כבר במצב בלתי אכיל. על-מנת להימנע מכך, ערכו רשימה מסודרת של מה שילדיכם אוהבים בכריך. כך כל יום תדעו מה להכין לכל ילד.

 

פעולות שלא עושים בבוקר

לא מדליקים טלוויזיה, מחשב, פלאפון, אייפד, אייפוד או שמייפוד; כל אלו מסיחים את דעתו של הילד על הבוקר ומקשים עליו להתארגן ביעילות ובמהירות. אפשר להכניס "כלל", על-פיו מי שסיים את ההכנות וההתארגנויות יוכל לצפות בטלוויזיה.

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול