התקנת משאבות ביוב ביתיות ומשאבות טוחנות בבתים פרטיים

עד לפני שנים לא רבות היו משאבות ביוב מותקנות בעיקר במבני ציבור, מפעלים או מתחמים חקלאיים המייצרים כמות גדולה של שפכים וביוב, וכן במרתפים ובנקודות בעיתיות בבתים פרטיים בהם לא הייתה קיימת אפשרות לחיבור ישיר למערכת הראשית. בשנים האחרונות, עם התפתחות טכנולוגיות חדשות בתחום משאבות הביוב, עליה באיכות ובאמינות וירידה במחירן, מבינים יותר ויותר בעלי בתים פרטיים ובתים הנמצאים בשלבי תכנון ובנייה את היתרונות שבהתקנת משאבות כאלה, המבטיחות שנים רבות של עבודת מערכת יעילה ללא סתימות ותקלות.

 

התקנת משאבות ביוב ביתיות

מה הבעיות האפשריות במערכת הביוב הביתית?

כמעט בכל דירה, ובמיוחד  בבניינים ודירות ישנות, מופיעות לאחר שנים רבות תופעות כמו ריחות רעים היוצאים מפתחי הניקוז שברצפה (בעיקר במקלחות) ומפתחי הכיורים, ניקוז לא יעיל של המים באסלות ובטוש והצפות חוזרות מבורות הביוב שבחצר. תופעות אלה קורות כתוצאה מבלאי של צנרת הביוב, סתימות ההולכות ומחריפות במשך השנים כתוצאה מחדירת שורשים לקווים ולבריכות הניקוז, ומהצטברות לכלוך ומוצקים במערכת- בעיקר מגבונים, שהפכו להיות "מכת מדינה" וגורמים לסתימות חמורות גם בקווי ביוב ראשיים.
במקרים חמורים, עלולה סתימה כזו להשבית לחלוטין את החיים בבית או את תפקוד בית העסק או המפעל, ואף לגרום להצפות ביוב בעיקר במרתפים ומקומות נמוכים במבנה, ולגרום לנזקים אדירים.

 

איך פועלת משאבת ביוב ומה היתרון של משאבה טוחנת?

בשוק ניתן למצוא כיום מבחר גדול של משאבות ביוב הפועלות בכמה טכנולוגיות ומשמשות למגוון שימושים, הן לבתים פרטיים והן לתעשייה ולתשתיות. מרבית המשאבות הן משאבות טבולות, השקועות באופן קבוע בתוך מיכל הנוזלים, פועלות על חשמל ומופעלות באופן אוטומטי כאשר מאגר השפכים ומי הביוב מגיע לגובה מסוים במיכל.


הדור החדש של משאבות הביוב הן המשאבות הטוחנות (הנקראות גם גריידר), שאינן מסתפקות בשאיבת הנוזלים, אלא מצוידות בסכינים חדות וחזקות במיוחד, הטוחנות ומרסקות כל עצם מוצק החודר למערכת הביוב כמו מגבונים, טיטולים, שאריות אשפה מהמטבח ועוד. מומחים למערכות ביוב ולמשאבות ימליצו במקרים רבים על התקנת משאבת ביוב טוחנת גם בבתים ובמערכות חדשות- התקנת משאבה כזו תמנע הצטברות מוצקים וסתימות במערכת לטווח הארוך, ובוודאי שהיא עוזרת במערכות ביוב ישנות הסובלות מסתימות והצפות חוזרות.

 

קנייה ושירות על ידי חברה וותיקה ומקצועית

בטרם קניית והתקנת משאבת ביוב, חשוב להתייעץ עם מומחים לנושא, כמו חברת דודי מערכות ומשאבות מים, שהינה אחת החברות הוותיקות בישראל לתחום זה. יש לקחת בחשבון כי תקלות במערכת הביוב עלולות לגרום נזק כבד ולשבש הן את חיים היום יומיים בבית והן את העבודה השוטפת בעסק ובמפעל, ולכן חשוב להשקיע בתכנון וקניית משאבת ביוב איכותית שמתאימה לצרכיכם, מחברה מקצועית ואמינה.


בנוסף, חשוב לוודא כי החברה המספקת לכם שירות תיקון תקלות תדע לתת מענה מיידי בכל אתר בו הותקנה משאבה, ובהמשך גם לבצע תיקון מקצועי ואמין שיחזיק מעמד באופן קבוע לטווח ארוך.