טיפול מוצלח ברפואה אסתטית - מרכיבי הטיפול

 

דר קורמן מומחה ברפואה אסתטיתניתן לחלק את מרכיבי הטיפול לשלשה:

הפחתת קמטי הבעה דינמיים

פיסול הפנים

שיפור איכות העור

 

הפחתת קמטי הבעה דינמיים

מדובר בטיפול עם רעלן הבוטיולינום - בוטוקס או דיספורט.

הזרקת השרירים בחלק העליון של הפנים מתבצעת לפי נקודות ספציפיות על מנת להחליש את תנועות ההבעה (מימיקה) ב-3 אזורים: המצח, מניפות העיניים ובין הגבות (הגלבלה). על ידי הפחתת הקמטים התנועתיים שמופיעים עם ההבעות השונות, פעולה זו מונעת הווצרותם או החמרתם של קמטים קבועים.

 

טיפולים נוספים מבוצעים באיזור התחתון של הפנים כגון הרמת זוויות הפה, הצרת לסת רחבה מידי, שיפור הקמטותים סביב לפה והשטחת המיתרים בצוואר.

 

 

פיסול

טיפולים אלה מבוצעים באמצעות הזרקת חומצה היאליורונית או חומר על בסיס סידן (Radiesse), ובמקרים מסויימים מתאימים על ידי חוטים מסוגים שונים.

 

החומצה ההיאליורונית היא אותה חומצה שנמצאת באופן טבעי בגוף האדם (ושל כל ייצור חי), אך עוברת תהליכים כימיים שגורמים לייצובה ולמאפיינים שונים כגון רמת צמיגות, קפיציות, קשיון ועוד. כל אלה מאפשרים התאמה מדוייקת של חומר מסויים לטיפול ספציפי.

 

ה-Radiesse מורכב מחלקיקי סידן זהים לאלו הנמצאים בעצמות. את החומר ניתן להתאים למגוון רחב של טיפולים שונים על ידי מהול לרמות דלילות שונות לפי ההתוויה הדרושה.

 

שני החומרים בטוחים מאד לשימוש על פי הפרוטוקולים וכללי הבטיחות המקובולים.

 

טיפול בחוטים מיועד להרמת רקמות נפולות באופן מכני ומתאים למצבים מסויימים ובעיקר ל-Jowls ליישור קו הלסת, ולהרמת גבות. 

 

למרות היתרונות של הטיפולים הלא ניתוחיים הנ״ל בהיותם לא פולשניים, קלים ללא צורך בזמן החלמה, הפיכים וכמובן פחות יקרים, חשוב לציין שבמקרים מסויימים הטיפול היחידי המתאים יהיה בכל זאת בניתוח פלסטי, והבחנה זו צריכה להתבצע בתחילת הבדיקה בפגישת הייעוץ.

 

 

ניתן לסווג את הטיפולים על פי 4 הקבוצות הבאות:

הרמת רקמות שצנחו:

דוגמאות לטיפולים אלו כוללות גבות, ״כלבלבים״ (Jowls), העור לפני האוזניים, זוויות הפה וקצה האף.           

 

מילוי התרוקנויות:

איזורי טיפול מתאימים כוללים רקות, מצח, לחיים, וסביב לפה.

 

הגדרת קונטורים:

כאן מדובר בעיקר בעצמות הלחיים, קו הלסת והסנטר.

 

חשוב לציין שכל הטיפולים הנ״ל מתייחסים למסגרת הבסיסית של הפנים ובאים להחזיר את המראה במידת האפשר למצב קודם על ידי תיקון שורש השינוי. כתוצאה מכך חל שיפור משמעותי גם בבעיות משניות כגון הקפלים בין האף לפה ובין זוויות הפה והלסת (נזולביאלי ומריונטות) והשקעים מתחת לעיניים, גם ללא הזרקה ישירה באזורים אלה.   

 

טיפולים ספציפיים ו״גימורים״:

פיסול אף ניתן לבצע במיקרים מתאימים ללא ניתוח עם תוצאות מפתיעות ביופין.  עיצוב ומילוי שפתיים, הן בגלל צורה דקה מלכתחילה אצל צעירות יותר, או עקב דלדול אצל מבוגרות יותר, מהווה טיפול פופיולרי במיוחד. איזור חשוב הוא כפות הידיים, שבעקבות השינויים שתוארו, מסגירות את גיל המטופלת גם אם עברה טיפולים מוצלחים בפנים. 

 

בנוסף, ניתן לבצע ״גימור״ לאחר הטיפול הראשוני במסגרת הפנים, בשקעים מתחת לעיניים בקפלים הנזולביאליים ובמריונטות במידת הצורך.

 

 

 

השבחת איכות העור

קיימות מספר גישות להשגת שיפור איכות העור. באופן כללי ניתן לחלק אותן לטיפולים  בטכנולוגיות מבוססי אנרגיה, להזרקת חומצה היאליורונית וסידן (Radiesse), ולטיפולים פיזיים כגון קילוף כימי (Peeling) או שייוף (Dermabrasion). המכנה המשותף בין הטיפולים הוא שיפעול תאי העור שמייצרים חלבוני הקולגן והאלסטין (הפיברובלאסטים) על ידי חום במקרה של הטכנולויות, השפעה ביוכימית עם חומצה היאליורונית, והשפעה מכנית על ידי הסידן. השפעת הגירוי הפיזי של עצם ההזרקות המרובות עצמן, של הצריבה הכימית ושל השייוף המכני משפעלת אף היא ייצור קולגן חדש על ידי תאי העור.

 

טכנולוגיות מבוססי אנרגיה

קיים מגוון רחב של טכנולוגיות עם השפעות שונות על מרקם העור, כאשר המכמה המשותף ביניהם הוא העברת

 

אנרגיה לחימום הרקמות:

גלי רדיו עם מכשיר ה-Viora גורמים למיצוק או כיווץ העור,ולצריבה מבוקרת של השכבה החיצונית של העור להחלקת חיספוסים, חידוש עור בלוי וטיפול בצלקות אקנה.

ידית ה-IPL מקרינה הבזקי אור דרך מסננים עם אורכי גל מסויימים לטיפול בפיגמטציות וקופרוז ולחידוש עור הפנים, וכן להסרת שיער.

גלי לייזר באורכי גל שונים מטפלים בפני שטח<span style="font-stretch:n

 

 

ד"ר רון קורמן רפואה אסתטית​

חרוד 9, עפולה    טלפון: 052-6417577   

המלצות טיולים בחול
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
האחים תמם עבודות איטום