מידע חשוב על ניתוח עפעפיים

מידע חשוב על ניתוח עפעפייםהשליש העליון של הפנים משמש על מנת לחזק את נוכחות ההבעה שלנו. לעתים, מספיק מבט אחד בעיניו של אדם על מנת לזהות את מצב רוחו, את ההבעה שלו ואף את גילו. הגבות יעידו על רמת המאמץ בה אותו אדם נמצא. לא בכדי, על מנת לשוות לפנים מראה צעיר יותר מתמקדת הרפואה האסתטית גם באזור העיניים.

אילו אספקטים משתנים באזור העיניים עם השנים?

החלקים העיקריים המשתנים עם הגיל באזור העין הם מיקום הגבות, כמות העור מעל לעין (העפעפיים) ומיקום הגבות. ניתוח עפעפיים מסוגל להצעיר את פנינו באמצעות טיפול והתאמה של כל אחד מחלקים אלה למראה צעיר יותר ומלא חיים. נרחיב מעט על הניתוח, למי הוא מיועד וכיצד הוא מסוגל לשנות את מראה הפנים.

שלב ראשון – אבחון הבעיה

על מנת לשפר את מראה השליש העליון של הפנים, במיוחד את סביבת העיניים יש להבין תחילה מה גורם לעיניים להראות עייפות יותר. לעתים הסיבה קשורה רק למיקומן של הגבות. עם השנים העור סביב הגבות מאבד מהגמישות שלו ונראה כאילו קיים עודף עור, בפועל מדובר בעור שהתקמט ויש להשיב את הגבות למקומן בלבד.

 

אצל מטופלים אחרים, לעומת זאת, מדובר באמת בעודפי עור בעפעף העליון הגורמים למראה עייף ונפוח. העור מסתיר חלק מהעין והיא נראית מעט עצומה. במקרה זה הטיפול יתבצע על מנת להסיר את עודפי העור הדרושים ולהשיב את הגבות למקומן. חשוב לדעת, כי מיקום הגבות ישתנה בין גברים לנשים (אצל נשים הגבות צריכות להיות מעט גבוהות יותר). בקרב חלק מהמטופלים קיימת בעיה כפולה של עודפי עור והרמת גבות ולכן ניתוח עפעפיים ישולב גם במיקום נכון של הגבות.

 

בעיה נוספת הגורמת לעייפות בעיניים טמונה דווקא בעפעפיים התחתונים. כיסי שומן, עודפי עור, שקעים מתחת לעיניים, קמטוטים או "קווים שחורים" מתחת לעיניים יוצרים את המראה המבוגר. כל אחד מהם מטופל במרפאה קוסמטית בשיטה המתאימה לו – כאשר עודפי השומן והעור בעפעפיים התחתונים מטופלים בצורה דומה להליך הרפואי המתבצע בעפעפיים העליונים. נרחיב מעט על פרוצדורה זו.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח עפעפיים מתבצע בטשטוש או בהרדמה חלקית. לאחר שבוצע האבחון נבחרות הרקמות שיש להסיר, אם מדובר בעודפי עור, שומן או רקמות פנימיות. באמצעות חתך קטן באזור הנכון מוסרות בזהירות רקמות אלה באמצעות סכין חדה. לאחר מכן החתך נתפר באמצעות תפרים פנימיים נסתרים והמטופל משוחרר לביתו עוד באותו היום עם תחבושת.

למי מתאים ניתוח עפעפיים?

הטיפול בעפעפיים העייפים מתאים לכל אדם המעוניין לשוות לפניו מראה צעיר יותר באמצעות טיפול קל ומהיר יחסית המתבצע בתוך שעה לערך. כפי שציינו לעיל, עיניים עייפות משליכות על המראה הכללי של הפנים. גם אם אינכם סובלים מכמות גדולה של קמטים בעור, יתכן והעיניים מסגירות את גילכם האמתי ואז ניתוח עפעפיים הוא הפתרון המהיר והמשתלם ביותר עבורכם.

האם יש לטיפול סיכונים או סיבוכים?

בכל טיפול הכולל חיתוך של רקמות קיים סיכוי מסוים לזיהום. כמו כן, קיים סיכוי ליובש בעיניים, אובדן זמני של התחושה בעפעפיים, "ראייה כפולה" ובמקרים נדירים סיכון לאבדן הראיה. לפני הטיפול עצמו בדרך כלל יבדוק הרופא המטפל האם לעיניים יכולת לייצר דמעות וכן את רמת התנועה של העין על מנת להימנע מניתוח במקרה של פגיעה קודמת בעין.

 

לסיכום, ניתוח עפעפיים יכול לשנות בתוך שעה קלה את מראה הפנים, להצעירם ואף לפתוח מעט את שדה הראייה. הניתוח מתבצע בהרדמה חלקית ובעל רמה נמוכה של סיכונים או סיבוכים. הוא מומלץ הן לנשים והן לגברים הסובלים מנפיחות סביב העיניים או עודפי שומן ועור.